У чому різниця між процесорами i3, i5 і i7

У 2009 році компанія Intel випустила в світ нове покоління процесорів, які мали загальну назву Intel core і ділилися на три серії - i3, i5, i7. За словами представників корпорації, нове покоління процесорів повинна була забезпечити користувачам рішення будь-якої задачі. При цьому не потрібно переплачувати за непотрібні характеристики, так як була градація процесорів під певні потреби.

Таким чином, core i3 призначений для виконання повсякденних завдань, наприклад, роботи в інтернеті, створення текстів, перегляду відео та подібних їм дій. Іншими словами i3 здатний забезпечити комфортну роботу для простих користувачів, але вимагати від нього чогось більше не можна. Наступний в лінійці йде процесор i5. Він володіє більшою тактовою частотою, великою кількістю ядер і має ряд інших можливостей.

Цей процесор підійде користувачам, які крім повсякденних завдань люблять пограти в ігри, обробляють фото або відео, а також виконують інші ресурсомісткі завдання. Останній процесор в лінійці - це Intel core i7, який є дуже потужним і з легкістю обійде по продуктивності топові процесори конкурентів. На процесорі i7 можна все - грати в "важкі" 3D-ігри, професійно займатися обробкою фото або відео, запускати одночасно кілька вікон і робити інші специфічні речі.

Intel core i3


Лінійка процесорів, яка спочатку мала тільки 2 ядра. До пізніших модифікацій 2013 року одержала підтримку технології Hyper Threading, яка дозволяє одному ядру працювати в два потоки, що робить процесор в якійсь мірі чотирьохядерним. Процесори core i3 були оснащені вбудованою графічною системою, але при цьому вони відмінно взаємодіють з дискретною відеокартою. Працюють з оперативною пам'яттю, чия частота не перевищує 1333 МГц. Об'єм кеш-пам'яті 3 Мб. Максимальна частота процесора досягає 3,4 ГГц, а мінімальна планка - 1,2 ГГц.

Intel core i5


Друга лінійка процесорів сімейства Intel core. Процесори i5 випускаються з 2 або 4 ядрами, частотою від 1,2 ГГц до 4 ГГц. Кеш пам'ять в залежності від моделі може мати 4 або 8 Мб, підтримує підключення декількох відеокарт і майже кожен процесор має свій вбудований графічний адаптер. Підтримка оперативної пам'яті з тією ж частотою, що і core i3. Як і в i3, процесор i5 підтримує технологію Hyper Threading, але відрізняється тим, що має можливість автоматичного прискорення роботи ядра, що має назву Turbo Boost.

У процесорах останнього покоління, яке вийшло в 2016 році, в сімействі i5 була реалізована можливість розігнати ядро ​​системними засобами передбачених компанією Intel, а не як це було раніше за рахунок сторонніх програм. Таким чином, творці дали можливість користувачам "офіційно" розганяти процесор без загрози того, що він від цього постраждає.

Intel core i7


Core i7 - найпотужніші і дорогі процесори у Intel. Кількість ядер в цих процесорах може досягати 8, при цьому враховуючи технологію роботи в два потоки, користувач може отримати процесор з 8 реальними і 8 віртуальними ядрами. Частота процесора максимально досягає 4,2 ГГц. Підтримує оперативну пам'ять з високою тактовою частотою, вбудовані відеоадаптери дозволяють користувачеві грати в ресурсомісткі ігри, обробляти відео в дозвіл 4K, а також виконувати ряд інших "важких" задач. Сімейство i7 дозволяє користувачеві використовувати дискретні відеокарти з високою продуктивністю і підключати відразу кілька моніторів.

На відміну від всіх інших процесорів, core i7 має один кристал, тобто все ядра, і контролер пам'яті знаходяться в одному місці. Об'єм кеш пам'яті становить 8 або 12 Мб. Процесори core i7 останнього, 6 покоління архітектури Westmere, тобто випущені в цьому році надають користувачеві самостійно прискорити роботу, крім цього у всіх поколіннях присутня технологія Turbo Boost.

Ексклюзивної для core i7 є функція стрімінга відео високої чіткості (Intel Insider), тобто за рахунок апаратного прискорення навіть при не дуже стабільному інтернет - з'єднання, картинка передається чітко, без перешкод, переривань і інших неприємних моментів пов'язаних з онлайн переглядом відео.

Подібності та відмінності процесорів Intel core

Отже, після короткого опису кожного сімейства процесорів можна підвести підсумок.

подібності:

 • Процесори core i мають вбудовану технологію роботи в два потоки.
 • Кожен процесор підтримує вбудований графічний адаптер, який в своєму ціновому сегменті не поступається, а іноді навіть виграє у дискретної відеокарти.
 • Сімейство i5 і i7 дозволяє користувачеві самостійно розігнати процесор, а також має функцію збільшення тактової частоти.
 • Процесори i5 і i7 в різний час були виконані на 45-12 нм технології виробництва, в той час як i3 випускалися тільки від 32-22 нм.
 • Низький рівень споживання енергії та невисока робоча температура.
 • Процесори i3 і i5 підтримують однакові планки оперативної пам'яті з частотою, що не перевищує 1333 МГц.

відмінності:

 1. кількість ядер.
 2. Максимальна тактова частота.
 3. Кількість підтримуваних дискретних відеокарт.
 4. Об'єм кеш-пам'яті.
 5. кількість кристалів.
 6. Наявністю у core i7 функції стрімінга відео.
 7. призначення.
 8. Ціна.

Особливість процесорів Intel I core полягає в тому, що вони можуть виконати будь-які завдання, при цьому у користувача є можливість не переплачувати за те, що йому не буде потрібно. Core i3 - процесор для будинку в якому немає завзятих геймерів або любителів працювати в мультіоконном режимі, а також обробляти фото і відео.

Core i5 також призначений для будинку, але на відміну від попереднього процесора, він розширює горизонти і дозволяє робити майже все. Core i7 призначений для тих, хто любить "літати" і вважає за краще блискавичне виконання всіх завдань. Соотвественно якщо говорити про ціну, то i3 доступний практично всім, i5 попросить назбирати трохи грошей, а i7 потребують дуже великих витрат, адже для повноцінного використання його ресурсів знадобиться швидка оперативна пам'ять і якісна відеокарта.

Цікаве відео про дані процесорах: