Золотий і срібний карась - чим вони відрізняються

Фарбуй (латинська назва Carassius) - риба сімейства коропових, роду лучеперих, загону коропоподібних.

Напевно, не знайдеться жодної людини, яка б не знала про таку рибу як карась. Це дуже поширений вид риб, що зустрічається практично по всьому світу, починаючи Індією і закінчуючи річками Сибіру.

Існує п'ять, основних, підвидів карасів, але найбільш поширеними є золотий карась (лат. Carassius carassius) і срібний карась (лат. Carassius gibelio). Чим же відрізняються ці два види?

Зовнішній вигляд

Зовнішній вигляд срібного і золотого карасів дуже схожий, але має ряд характерних відмінностей.

 • колір. Луска срібного карася має зеленувато-сірий або сріблясто-сірий колір, а забарвлення золотого карася золотистий, іноді зустрічається екземпляри мідно-червоного відтінку.
 • форма голови. Золотий карась має округлу форму голови, у срібного підвиду, вона має витягнуту, загострену форму.
 • Луска у золотого підвиду болів дрібна, ніж у срібного.
 • вага. Срібний карась швидко зростає, а його вага може досягати одного кілограма і більше. До трьох років вага золотого підвиду складає 100 грам, що, в середньому, менше ніж у побратима.

ареал проживання

Золотий карась вкрай не любить великого течії, тому його дуже важко зустріти в річках. Основним ареалом її проживання є середня частина Європи. Зарослі ставки, спокійні заплави річок, невеликі лісові озера зі стоячою водою - тут ви його зустрінете найчастіше. Важливим є наявність у водоймі мулисте дно. Завдяки своїй здатності закопуватися в мул він без проблем переносить зимовий промерзання і літній пересихання водойми.

Золотий карась в воді

Ареал проживання срібного карася трохи більше (спочатку це басейн Тихого океану, але сьогодні його можна зустріти у всьому світі). Він водиться як у великих річках, так і маленьких ставках. Основна умова для нього - прісна вода. В іншому це дуже не вибаглива риба, яка відрізняється більшою живучістю і швидким зростанням і набором ваги.

Срібний карась плаває

Дуже часто ці два види карасів можна зустріти в жодній водоймі.

Раціон харчування

Корм золотого і срібного карасів дуже схожий. Так як це не хижий вид риб, основним кормом для нього є: планктон, все різні черв'яки, молюски, ракоподібні, а також водорості і твань.

нерест

Нерест золотого карася починається до того як температура води у водоймі не прогріється до 14 градусів. Статевої зрілості самка досягає на четвертому році життя, а самець роком раніше. Процес ікрометання, зазвичай, починається в травні і проходить в три заходи по 2-3 дня кожен. Самка метає ікру на водорості.

Статева зрілість срібного карася настає на 3-4 році життя (при особливих умовах може настати і дворічних особин). Плодючість самки становить 160 000-380 000 ікринок. Цікавою особливістю нересту срібного карася є безсамцовая форма розмноження. У рідкісних випадках у водоймі живуть виключно самка срібного карася. І хоч як це дивно, вони здатні дати повністю здорове потомство, що складається з одних самок.

Також цей вид добре піддається природної селекції, внаслідок чого нерідко можна зустріти гібридні види карася з іншими видами риб.

особливості риболовлі

Дрібні і середні особини золотого карася мешкають поблизу від берега, на невеликій глибині в заростях очерету і водної рослинності. Більші екземпляри, як правило, люблять місця глибше. Але обов'язковою умовою є відсутність течії і мулисте дно. Виходячи з цього, для різного розміру видобутку, знадобиться різні типи оснащення.

Для примірників поменше слід вибрати поплавкову снасть з телескопічним вудилищем в п'ять-шість метрів завдовжки. Якщо, ж, ваша мета великий карась (від 300-400 грам і більше), то вибір слід зупинити на снасті фідера.

Яку наживку вибрати?

Тут не так все просто. Справа в тому, що золотий карась практично всеїдний. Він клює на хробака, мотиль, опариш, манку, тісто, хліб, печиво, перловку і це далеко не повний список можливих наживок. Виходячи з цього досить важко вгадати ніж захоче поласувати карасик, саме, сьогодні. Тому, йдучи на риболовлю необхідно мати більшої вибір приманок.

Для успішної риболовлі ні в якому разі не можна забивати про підгодовування. Тут, теж, вибір досить великий. І щоб піти додому з уловом потрібно поекспериментувати.

Способи лову срібного карася кардинально не відрізняються. Єдине, що варто виділити - це його велику "всюдисущість".

Три, основні, способу лову срібного карася це:

 1. поплавочние вудки.
 2. Снасті з дальньою занедбаністю.
 3. У схил на мармишку.

Цікаві факти про карасях

 • Фарбуй - риба токсикоман. Його дуже приваблюють запахи неїстівних, а іноді і дуже шкідливих продуктів, таких як гас, корвалол і краплі валер'янки.
 • Німці називають карася "селянським коропом".
 • Полюбився багатьом аквариумистам золота рибка - це один з підвидів карася.
 • Найбільший карась був спійманий на річці Турухан, лівій притоці Єнісею, його вага становить 4 кілограми 250 грам.
 • Мозок карася вловлює різні рухи і відчуває корм завдяки особливій лінії (схожою на шов) розташованої по боках тіла.

Ось такі вони срібний і золотий карасі. Здавалося б, самі що ні на є прості риби, а скільки всього цікавого про них можна дізнатися.