У чому різниця між препаратами Кандид і Кандид Б

Проблема грибкових захворювань сьогодні є вкрай актуальною в зв'язку з їх повсюдним поширенням, заразністю і наявністю неприємних симптомів. Крім того, більшість микотических інфекцій погано піддаються терапії. У зв'язку з цим вкрай важливо при виникненні подібної проблеми вибрати правильний протигрибковий препарат. Високу ефективність мають "Кандид" і "Кандид Б", однак для досягнення найкращого результату потрібно розуміти, при яких захворюваннях потрібно зупинитися на кожному з цих препаратів.

Короткий опис препарату "Кандид"

Активним діючою речовиною в препараті "Кандид" є клотримазол - речовина, що володіє широким протигрибковим дією. Випускається даний лікарський засіб в п'яти різних формах:

 1. крем.
 2. розчин.
 3. порошок.
 4. вагінальний гель.
 5. вагінальні таблетки.

Кожна з лікарських форм препарату має свої показання до застосування. Розчин використовується для лікування кандидозного стоматиту і грибка нігтя, вагінальні таблетки і гель - при вагінальному кандидозі, а також генітальних інфекціях, викликаних бактеріями з чутливістю до клотримазолу.

Крем і порошок "Кандид" застосовується при таких захворюваннях:

 • Грибкові інфекції гладкої шкіри.
 • мікоз стоп.
 • висівковий лишай.
 • дерматофитии.
 • еритразма.
 • Пелюшковий дерматит з грибковим компонентом.
 • мікози нігтів.

Схеми використання і дозування для кожної форми даного протигрибкового препарату теж різні. Крем наноситься на чисте сухе ділянку ураженої шкіри два-три рази на день протягом 2-4 тижнів до повного зникнення проявів грибкової інфекції. Порошок краще наносити на мокнучі поверхні також до настання одужання. Розчин застосовується для полоскань рота до моменту загоєння ерозій і виразок, а вагінальні форми препарату використовуються строго за схемою, зазначеної в інструкції.

Коротка характеристика препарату "Кандид Б"

Лікарський засіб "Кандид Б" випускається тільки у формі крему. Даний препарат є комбінованим: він поєднує в собі протигрибковий компонент у вигляді клотримазола і протизапальну глюкокортикоїдну засіб беклометазон. "Кандид Б" використовується для терапії таких грибкових захворювань, як дерматомікози і епідермофітії в поєднанні з явищами вторинної бактеріальної інфекції.

Крем використовується на уражених ділянках 2-3 рази на день. При зникненні екзематозних ознак (набряк, пухирці, ерозії, кірочки) рекомендовано продовження терапії кремом "Кандид" для остаточної перемоги над грибковою інфекцією.

Що спільного між препаратами?

Діючою речовиною в обох лікарські засоби є клотримазол - протигрибковий компонент з широким спектром дії. У зв'язку з цим обидва препарати активно застосовуються в дерматологічній практиці в лікуванні різних микотических інфекцій.

"Кандид Б" випускається у формі крему. Однією з основних лікарських форм препарату "Кандид" теж є крем.

У чому відмінності лікарських засобів?

Не дивлячись на подібні назви і область застосування, "Кандид" і "Кандид Б" є різними препаратами. Кожен з них має власну сферу застосування, яка обумовлена ​​відмінностями в складі і терапевтичному дії.

Різниця в складі

Основою препарату "Кандид" є антимікотичну речовина клотримазол. "Кандид Б" має в складі два активних речовини. Крім клотримазола в його склад входить глюкокортикостероїд беклометазон.

Різниця в формах випуску

Протигрибковий препарат "Кандид" випускається в п'яти різних лікарських формах. Кожна з них має свої структурні властивості і особливості упаковки. Така кількість форм випуску обумовлено тим, що кожна з них є більш зручною для лікування тих чи інших захворювань.

Комбінований лікарський засіб "Кандид Б" має тільки одну форму випуску - крем.

Різниця в показаннях до застосування

Засіб "Кандид" має широку сферу застосування. З огляду на наявність різних форм препарату, показаннями до його застосування є неускладнені грибкові інфекції шкіри і слизових оболонок, мікотіческіе ураження зовнішніх статевих органів, мікози нігтів.

"Кандид Б" показаний при ускладнених формах грибкових уражень. Часто висипання при мікозах супроводжуються дуже сильним свербінням. В результаті постійного розчісування ураженої області на ній утворюються мікропошкодження, які є вхідними воротами для інфекції. Таким чином, мікози часто ускладнюються приєднанням вторинної бактеріальної інфекції, яка проявляється мокнутием, появою швидко розкриваються бульбашок, хворобливістю, освітою кірочок. Саме в таких випадках ефективний "Кандид Б". За допомогою потужного протизапального компоненту беклометазону даний препарат в короткі терміни може впоратися з цими симптомами.

висновок

Отже, препарати "Кандид" і "Кандид Б" є різними лікарськими засобами, що містять однакову протигрибковий речовина клотримазол. Їх можна використовувати, враховуючи свідчення, як окремо, так і по черзі: у випадках ускладнених процесів застосовується спочатку "Кандид Б", а потім "Кандид". Правильний підбір виду та лікарської форми препарату допомагає досягти якнайшвидшого одужання.