Зовіракс і Ацикловір порівняння препаратів і що краще вибрати?

Герпес - серйозне захворювання, яке можна блокувати, але усунути повністю неможливо. Найпопулярнішими засобами, за допомогою яких можна позбутися від вірусних висипань вважаються Ацикловір і Зовіракс.

Зовіракс

Препарат пропонується у вигляді таблеток, ін'єкцій, порошку, крему, мазі очного типу. Активна речовина - ацикловір. При взаємодії з ферментами перетворюється в ацикловір тріфосфакт, дія якого спрямована на блокування розмноження клітин вірусного типу.

Незалежно від форми швидко всмоктується в кров, виводиться через нирки. Процес абсорбції у пацієнтів з імунодефіцитом і недостатністю ниркового типу буде більш тривалим. Дія поширюється на віруси герпесу (другий і перший тип), вірус віспи вітряної. Ефективність при цитомегаловірус незначна.

Показання до застосування:

  • віспа вітряна.
  • герпес оперізуючий.
  • герпес новонароджених.
  • Герпес другого і першого типу (наноситься на слизові оболонки і шкіру).

Застосовується зовнішньо. Випадки непереносимості індивідуального типу виникають досить рідко. Пацієнтам з недостатністю ниркового характеру рекомендується ставитися до використання препарату дуже акуратно, тільки під наглядом лікаря. Найчастіше при неврологічних порушеннях не використовується. При вагітності, годуванні Зовиракс не призначається.

ацикловір

Препарат антивірусної дії (впливає на бактерії герпесу). Активна речовина - ацикловір, здатне вбудовуватися в ланцюжок ДНК (бактерії) блокуючи процес розвитку. Активно застосовується при вірусі Епштейна-Барр, вітряної віспи, лишаї оперізувального типу, другому і першому типі герпесу. Компоненти проникають в усі рідини, органи, тканини організму. Максимальна концентрація досягається через півтори години після здійснення прийому. Випускається в таблетках, порошках, мазях, кремах.

застосування:

  • Призначається при лікуванні різних захворювань інфекційного характеру, що вражають слизові, шкірні покриви, при визначенні, що збудником є ​​герпес другого і першого типу (включаючи генітальний герпес).
  • Застосовується як профілактичний засіб після проявів інфекційних уражень (може використовуватися пацієнтами з імунодефіцитом).
  • Є важливим елементом комплексної терапії після проведення операції з трансплантації кісткового мозку.

Пацієнтам з порушенням функції роботи печінки, нирок, неврологічними порушеннями препарат призначається тільки після обстеження під наглядом лікаря.

загальні характеристики

Склад препаратів є ідентичним (концентрація активної речовини), як і особливості дії активної речовини на віруси. Обидва засоби випускаються в різних формах. Особливу популярність при усуненні шкірних висипань має кремообразная композиція, яка має легкі субстанції, що забезпечує швидке вбирання (не містить великої кількості жирів).

засоби вважаються противірусними, в процесі їх взаємодії з організмом формується структура впровадження активного компонента в ДНК збудника, що провокує блокування його активного розвитку. Обидва препарати лише усувають неприємні прояви, усунути сам вірус вони не можуть.

характерні відмінності

Медикаменти мають мало відмінностей, вони стосуються виключно допоміжних компонентів (різні форми кошти мають однаковий склад основної речовини). Так, Ацикловір найчастіше включає в себе поліетиленгліколі, вазелін, віск, вазелінове масло, цітостеаріловие ефіри, метил-і пропив-парагідроксибензоати.

Зовіракс доповнюється сумішшю спиртів - Стеариловий, цетилового, мінеральним маслом, лаурилсульфатом і диметикон

Серйозно відрізняються кошти за ціною. Зовіракс проводиться зарубіжними фармацевтичними компаніями, що формує підвищені параметри вартості. Мазь вітчизняного виробництва - Ацикловір, дешевше в чотири рази.

Який засіб краще?

Обидва варіанти мають однаковий вплив, практично ідентичний складу. Але відгуки покупців за ефектом впливу різняться. При призначенні лікування лікарі оцінюють основні параметри розвитку захворювання, після чого, визначають вид і форму препарату.

При лікуванні уражень очей найчастіше призначається Зовиракс, прийом якого здійснюється не частіше п'яти разів на добу. Застосовується при лікуванні новонароджених дітей, тільки у вигляді мазі. Актуальним є крем даної марки, так як має дуже легкою текстурою, вбирається за лічені секунди, виключаючи формування шкірного дискомфорту.

Що ж стосується активного лікування на стадії агресивного прояви хвороби, то найчастіше використовується Ацикловір в таблетках. Прийом здійснюється протягом декількох днів, протягом дня не більше п'яти прийомів.

Термін лікування визначається лікарем в порядку індивідуальної оцінки перебігу захворювання та стану пацієнта. Уколи застосовуються тільки в разі потреби отримання дуже швидкого результату придушення розвитку вірусу (при серйозних висипаннях, які покривають множинні шкірні ділянки або ж ділянки слизової).