У чому різниця між пропарений і звичайним рисом

Говорити про відмінності пропареного рису від звичайного можна тільки в аспекті смакових якостей і практичності його застосування в ту або іншу страву. Якщо говорити про пропареному, який ще називають золотистим, що також часто вказують на упаковці самі виробники, то такий є кращим серед потенційної аудиторії споживачів. Так, наприклад, в процесі приготування навіть простого гарніру або ж більш вишуканого різотто варто використовувати тільки пропарений рис, що, власне, запобіжить перетворення страви в однорідну клейку масу.

Основні відмінності: пропарений і звичайний рис

Таким чином, основними відмінностями пропареного рису від звичайного можна вважати:

Принцип попередньої обробки. Тут варто враховувати не тільки особливості технологічного процесу, а й корисні властивості самого продукту, які він зберігає, або втрачає під впливом сторонніх чинників, а зокрема - шліфування.

Так, наприклад, пропарений рис стає після нетривалого замочування і обробки водяною парою під високим тиском. Варто також розуміти, що всі ці процедури проводяться до шліфування, а значить і корисні речовини накопичуються біля ядра зерна, що, по суті, досить таки корисно. Наступні сушка і шліфування не зможуть завдати істотної шкоди корисним властивостям, по засобам зняття верхньої оболонки зерна, чого вже не можна сказати про звичайний рис. Шліфування звичайного рису призводить до втрати близько 85% корисних властивостей, які перебувають в оболонці зерна.

пропарений рис

Користь в аспекті порівняння. Користь рису, а зокрема пропареного, можна ставити в один ряд з коричневим рисом. Якщо порівнюватися користь двох вищезазначених продуктів виключно між собою, то звичайний білий рис в пропорції 5 кілограм відповідає 1 кілограму пропареного рису. Це зовсім не означає, що звичайний рис гірше! Жодним чином таке твердження не можна брати до уваги. На кожен продукт є своя цільова аудиторія.

Звичайний рис, хоч і має недоліки перед пропарений, все ж володіє великою кількістю жирних кислот, що робить його продуктом щоденного вживання. Пропарений рис же навпаки радять включати в раціон не більше ніж 5 разів на тиждень.

візуальні відмінності. Пропарений рис відрізняється від звичайного більш прозорою структурою зерна, по суті рис стає прозорим, а також наявністю золотистого відтінку, який обов'язково зникне в процесі приготування.

звичайний рис


Раціональний підхід: економія. Чи варто переплачувати? Варто! Пропарений рис, крім високого вмісту корисних речовин, ще й дуже зручний в процесі приготування, особливо складних страв. Структура крохмалю в такому рисі також змінена, що робить його практично несприйнятливим до перетравлювання. Проварений рис ніколи не склеюється в процесі варіння!

Фінансова вигода на етапі покупки звичайного рису все ж є, але не настільки значна. Саме та різниця в ціні дозволить відчути принципова відмінність між такими схожими в нашому житті злаковими культурами.

Важливо знати! Що пропарений, що і звичайний білий рис, повністю виключають можливість утримання в своєму складі глютену. Таким чином, обидва рису можна використовувати в якості одного з компонентів дитячого харчування.

Зверніть увагу! Пропарений рис поглинає значно більше води, ніж звичайний, в результаті чого, кінцевого продукту вийде більше. Якщо порівнювати зі звичайним рисом, то в два рази.

принцип приготування. Так! Саме процес приготування дозволить відчути різницю між звичайним і пропарений рисом. Останній передбачає точне дотримання пропорцій, а саме 1 склянка рису до 2 склянках води. Заважати такий рис в процесі приготування не потрібно. Якщо все ж довелося, то варто розуміти, що мала місце можливість утворення зайвого крохмалю. У киплячу воду додають вже промитий пропарений рис, а також сіль. Після цього необхідно каструлю накрити кришкою і варити 20 хвилин, а потім зняти її з вогню, прибрати кришку і накрити рушником приблизно на 10 хвилин. Рушник послужить відмінним компенсатором для надлишків вологи.

Пропарений рис зі звичайного: найпростіше самостійне перетворення

Навіть якщо Ви купили звичайний білий рис, а рецепт передбачає наявність пропареного, то зовсім не варто впадати у відчай! Звичайно 100% результату Ви не отримаєте, але все ж максимально наблизити його до такого.
Набутий помилково звичайний рис перетворити в пропарений можна якщо:

  • Помістити його в будь-яку ємність.
  • Залити вміст (рис) окропом.
  • Накрити ємність кришкою і зав'язати рушником.
  • Почекати 30 хвилин.
  • Злити воду.
  • Перейти до процесу приготування.

Такий рис варто варити за принципом приготування звичайного рису.