У чому різниця між простатитом і аденомою?

Передміхурова залоза відіграє важливу роль в житті кожного чоловіка. Вона відповідає за одержуване під час статевого акту задоволення і відповідальна за продовження роду, так як виробляє секрет, що активність сперматозоїдів. Нерідко цей орган наздоганяють різні хвороби, в число яких входять простатит і аденома. І це найбільш часті урологічні проблеми чоловіків. За статистикою хоча б одна з них наздоганяє більшість представників сильної статі до 50 років. У США з простатитом до лікарів-урологів звертаються близько 2 млн пацієнтів.

простатит

Простатит являє собою запалення передміхурової залози, протікає в гострій або хронічній формі. Воно може бути викликано постійними травмами промежини, патогенними мікроорганізмами, переохолодженням органів малого таза, поганим кровообігом, гормональними порушеннями, вживанням гострої їжі і іншими факторами. Його розвиток не залежить від віку. Через кілька днів після зародження хвороби простата набрякає і заважає нормальному відтоку сечі і спермі.

За симптоматиці чоловіки з простатитом зазвичай відзначають:

 • Утруднене випорожнення сечового міхура.
 • Виділення з сечовипускального каналу білого або прозорого кольору.
 • Відчуття печіння в уретрі.
 • часте сечовипускання.
 • порушення потенції.

При лікуванні гострого простатиту, викликаного бактеріями, лікар призначає симптоматичні препарати і антибіотики. Хронічна форма доповнюється підтримуючої комплексної терапією, що включає корекцію харчування і способу життя, спеціальну гімнастику, фізіопроцедури, масаж. В крайньому випадку приходять до оперативного втручання.

аденома

Аденому також називають доброякісну гіперплазію простати. При цьому захворюванні орган збільшується в обсягах і перешкоджає нормальному спорожнення сечового міхура. Незважаючи на те, що це пухлина, вона не метастазує і не несе загрози життю її власнику, так як є доброякісною. Найчастіше розвивається через гормональних перебудов у чоловіків після 40 років, в зоні ризику і ті, хто хворий простатитом в хронічній формі. Початкова стадія зростання освіти може тривати близько 10 років, при цьому мінімально порушуючи відтік сечі, тому чоловіки не сприймають цей симптом як щось тривожне, і до лікаря не поспішають.

Симптоми аденоми схожі з проявами простатиту, і тому фахівець не може діагностувати захворювання з високою точністю тільки по клінічній картині. Пацієнт скаржиться на часте сечовипускання з порушеним відтоком сечі, струмінь при цьому переривчаста, дискомфорт внизу живота під час статевого акту або поза ним. Також аденома супроводжується нетриманням вмісту сечового міхура, що вже говорить про останню стадію захворювання.

Чим схожі хвороби

Аденома і простатит - захворювання одного чоловічого органу, а саме передміхурової залози. Вони мають однакові прояви, і тому їх нерідко плутають. В обох випадках у чоловіків з'являються проблеми з сечовипусканням, болі внизу живота, порушення лібідо. Також для захворювань характерно вплив на простату - вони збільшують її в розмірах.

При аденомі і простатиті значно погіршується якість життя хворої людини. Він не може нормально сходити в туалет, його мучать болі як під час спорожнення, так і під час оргазму або статевого акту.

Чим відрізняються

 1. Навіть досвідчений лікар може переплутати аденому і простатит, так як захворювання мають вкрай схожу симптоматику. Тому одного прийому і спілкування з доктором недостатньо для виставлення діагнозу, для цього будуть призначені додаткові аналізи та обстеження. Якщо лікар більш підозрює запалення передміхурової залози, то направляє пацієнта на аналіз виділень з уретри і проводить ректальний огляд. Коли симптоми схожі на аденому, відправляє на УЗД і здачу крові.
 2. Визначивши захворювання за допомогою діагностики, лікар призначить лікування. При аденомі терапія полягає в прийомі альфа-блокаторів і цитостатиків, спрямованих на зупинку прогресування росту пухлини. Якщо вона збільшена до великих розмірів, консервативних методів буде недостатньо, і допоможе тільки хірургічна операція, що полягає у видаленні передміхурової залози.
 3. Простатит в основному лікують консервативно, і лише зрідка вдаються до операції, якщо випадок дуже запущений і не піддається іншого лікування. У стандартні способи терапії входить прийом протизапальних і зміцнюють імунітет засобів, спазмолітиків, антибіотиків. Медикаментозне лікування доповнюється електрофорезом і масажем простати.
 4. Простатит може наздогнати чоловіка в будь-якому віці, зареєстровані випадки навіть підліткового запалення передміхурової залози. Для аденоми ж характерне ураження конкретної цільової групи: 40+.
 5. Простатит дає про себе знати вже в перші дні розвитку, причому симптоматика поступово прогресує і стає нестерпним, що особливо характерно для гострої форми. аденома може протікати непомітно 10-13 років, ніяк не показуючи себе.
 6. Найбільш точним методом діагностики є УЗД, яке покаже запалення при простатиті або збільшення передміхурової залози в обсязі під час розвитку аденоми.
 7. Виникнення простатиту пов'язано з запальним процесом, і тому супроводжується ознобом. Для аденоми подібні симптоми не характерні.