У чому різниця між процесорами OEM і BOX?

Перед покупкою того або іншого продукту, людина замислюється про те, а що ж краще і якісніше. В епоху інформаційних технологій багато хто хоче купити собі хороший електронний товар, витративши на нього велику кількість грошей. Коли мова заходить про комп'ютер, то кожен вибирає для себе, щось виходячи з функції комп'ютера, його потужності і багато чого іншого.

Головним елементом ПК є процесор, щоб вибрати, дійсно, якісний товар, доведеться прочитати велику кількість відгуків і статей про даний продукт.

За якими параметрами варто вибирати процесор?

 • Частота процесора. Даний термін показує, скільки операцій може виконати процесор за одну секунду.
 • кеш пам'ять. У такій пам'яті зберігається інформація з оперативної пам'яті, до якої потрібен швидкий доступ.
 • сокет. І у процесу і у материнської плати повинен бути однаковий сокет, тобто роз'єм.
 • кількість ядер.
 • системна шина. За даним каналу процесор з'єднується з усіма складовими комп'ютера.
 • Розрядність. У більшості випадків існує розрядність об'ємом х64, такий процесор може обробити 64 біта пам'яті за один такт.

Процесори ОЕМ

Процесори ОЕМ є дешевим аналогом процесорів ВОХ, вони є більш неякісними і служать в рази менше часу, ніж оригінали. При виборі ОЕМ не варто забувати про те, що такий процесор підходить лише для певних комп'ютерів, встановити даний процесор не вдасться на комп'ютери, які були випущені в продаж більше 7 років тому. Даний процесор створений лише для одного комп'ютера, тобто, він дається при купівлі певної комп'ютера, і встановити його на інші пристрої не вийде, на відміну від процесорів ВОХ.

З ОЕМ процесора виключено все зайве, тому і є таким дешевим, вигода може становити до 40% відсотків, але як показує статистика, деяким людям не потрібна гарна упаковка і вентилятор, так як тільки ОЕМ можна під'єднати до будь-якого вентилятору, на відміну від ВОХ, там вже підходить тільки заводський.

Процесори ВОХ

Процесори ВОХ, хоч і значно дорожче, ніж їх аналоги, зате вони в рази якісніше й ефективніше. Такий процесор можна встановити на будь-який комп'ютер, не замислюючись про марку і творця, наприклад, материнської плати або ж системного блоку. Такий процесор довговічний, і, що немало важливо, має в своєму комплекті вентилятор, який є важливою деталлю комп'ютера, адже захищає від поломок від перегріву і попадання пилу на важливі запчастини.

У більшості випадків процесор ВОХ купують ті люди, які грають на комп'ютері в ігри і заробляють на цьому гроші або ж директора різних офісів, в яких робота тісно пов'язана з комп'ютером, так як такий процесор набагато могутніше свого аналога.

Загальні характеристики процесорів

Саме характеристики самих процесорів дуже схожі між собою.

Загальна:

 • Максимальна оперативна пам'ять становить 64 гб.
 • Є підтримка ЕСС.
 • 16 PCI-Express ліній.
 • низький вага.
 • Мають двоканальний контролер.

Порівняння і відмінність процесорів

 • вартість. Ціна ОЕМ набагато менше, ніж ВОХ, тому часто, люди схиляються до покупки першого.
 • Заводська упаковка. У випадку з ОЕМ упаковки немає, в більшості випадків продається в прозорому пакеті, а ВОХ продається в коробці з інструкціями.
 • Комплектація. Якщо вибір припав на ОЕМ, то крім нього людина не отримає нічого, а якщо купувати ВОХ, то можна отримати сам процесор, фірмовий кулер і радіатор.
 • Заводська гарантія. У ОЕМ гарантія триває всього лише один рік, а в другому випадку цілих три роки і більше.
 • Програмне забезпечення. Якщо брати операційну систему Windows, то процесор ОЕМ підійде тільки для якогось конкретного комп'ютера, у випадку з процесором ВОХ ситуація зовсім інша: встановлювати його можна на будь-який комп'ютер виходячи з ліцензійної угоди.
 • Залежно від моделі процесора, в комплектації буде знаходитися вентилятор, який не дає комп'ютера перегріватися і повністю контролює захист від поломок.
 • демонтаж вентилятора. У випадку з ВОХ, вентилятор кріпиться так, що зняти його практично неможливо, тому в разі поломки саме його, доведеться звертатися за допомогою в сервісний центр до фахівців.

Будь просунутий користувач ПК розуміє, що краще вибрати ВОХ, хоч він і дорожче, але він набагато краще і за характеристиками і по комплекції. ВОХ прослужить довше, ніж його прототип, тобто повністю окупить свою високу вартість, тим часом як ОЕМ перестане працювати і доведеться купити новий процесор, витрачаючи гроші, час на установку і т.д. Якщо людина досить добре розбирається в комп'ютерах і сам все відмінне збирає, то його вибір впаде на ОЕМ, так як зібрати його можна і в домашніх умовах, не спілкуючись в сервісний центр.