У чому різниця між простим і рекомендованим повідомленням?

Сучасна пошта є досить серйозною організацією з розгалуженою структурою і представлена ​​практично в кожному населеному пункті нашої неосяжної Батьківщини. В її розпорядженні знаходяться літаки, поїзди та автомобілі, які доставляють кореспонденцію до адресатів. І хоча в наш час прості послання все рідше відправляються традиційним способом поштою, окремі види поштових відправлень все також поширені. Це і покупки з різних інтернет-магазинів, і рекомендовані листи, і грошові перекази.

Найчастіше виникає необхідність в гарантованому отриманні їх адресатом, для чого в сучасній системі поштових відправлень існує такий важливий інструмент як повідомлення про вручення.

Що це таке

Технічно повідомлення є звичайним листом, в такий поштою разом з кореспонденцією. Його основна функція полягає в інформуванні відправника про те, що його послання отримано адресатом.

Бланк вдає із себе невеликий аркуш паперу. Його можна спокійно отримати в поштовому відділенні, або, якщо у вас або вашої організації укладено відповідний договір, роздрукувати вдома або на роботі. При цьому потрібно дотримати деякі технічні вимоги, зокрема, бланк повинен бути чорно-білого кольору.

Нерідкі випадки, коли громадяни роздруковують бланк з інтернету і приносять його на пошту вже заповненим. Як випливає з окремих відгуків, таке поки що строго не забороняється.

При заповненні потрібно відобразити наступну інформацію:

  1. П.І.Б. і адреса особи або організації, в яку потрібно буде направити повідомлення.
  2. Вид повідомлення: просте або замовне.

Все це заповнюється на лицьовій стороні. На зворотному боці бланка записуються такі дані:

  • Категорія поштового відправлення, тобто що відправляється: бандероль, рекомендований лист, посилка, з оголошеною цінністю або ж I категорії.
  • П.І.Б. і адреса особи або організації, яка хоче вручити повідомлення.

Після того, як бланк заповнили і здали поштової працівнику, на руки відправнику видається відповідна квитанція.

Також можна налаштувати СМС-оповіщення на телефон адресата. Для цього потрібно написати заяву із зазначенням номера телефону, на який буде відправлено повідомлення про доставку поштового відправлення на місце і про його вручення призначеній особі. Причому це буде два різних повідомлення, що дозволяє вибрати як одне, так і два. Вартість одного повідомлення на наші часи невелика: 10 рублів за кожне. Написану заяву віддається працівникові разом з повідомленням про вручення.

Після того, як поштове відправлення дісталося-таки до місця призначення, починається найцікавіше. Одержувач інформується, що в поштовому відділенні його чекає послання і йому потрібно підійти і забрати його у зручний для нього час. Причому отримати її може не тільки сам адресат, а й його законний представник. У цьому випадку йому потрібно буде пред'явити довіреність.

Працівник пошти заповнює залишилися графи в бланку повідомлення:

  1. дата отримання.
  2. П.І.Б. особи, яка отримала лист (посилку, бандероль і так далі).
  3. Якщо отримував законний представник, то його П.І.Б.
  4. Одержувач ставить свій підпис в графі "Отримав".

Після всіх дій, повідомлення потрапляє на стіл відповідальної особи. Він його перевіряє, ставить підпис і відправляє з вихідним поштою в зворотну дорогу.

В яких випадках використовуються

Варто особливо підкреслити, що повідомлення видаються на всі поштові відправлення, які реєструються на пошті: листівки, бандеролі, грошові перекази, рекомендовані листи, листи з оголошеною цінністю, посилки й відправлення 1 класу. Це означає, що перед відправкою їх зареєструють, а відправнику вручать квитанцію про прийом.

Відправленню присвоюється унікальний номер, за яким можна буде відстежити його переміщення аж до пункту призначення через мережу Інтернет. Крім цього, заповнюється повідомлення про вручення, яке також відправляється адресату. Після того, як одержувач забере свою кореспонденцію, він ставить підпис в графі "отримав" і бланк відправляється назад до відправника.

Така кореспонденція відрізняється від простої більшою надійністю, їх доставка до адресата гарантується поштовою організацією, тобто вони не загубляться десь на проміжній точці.

Як правило, рекомендовані листи з повідомленням застосовуються в юридичній практиці, в судових установах, військових комісаріатах, податкової інспекції та деяких інших державних установах, для яких важливо мати в своєму розпорядженні письмове підтвердження факту отримання листа певною особою.

Отримати послання може не тільки сам адресат, але також і його законний представник, який повинен пред'явити довіреність.

Існують два види повідомлення: просте і замовне.

просте

Коли кореспонденція добереться до поштового відділення адресата, то одержувачу буде надіслано повідомлення, що на пошті його чекає лист. Просте повідомлення, як правило, кидають в поштову скриньку.

замовне

Замовне повідомлення вручається адресату особисто в руки. Тобто, таким чином одержувач точно знатиме, що адресат буде повідомлений негайно після прибуття листи в поштове відділення.

У чому відмінність простого і замовного повідомлень

Просте і замовлене повідомлення в основному відрізняються цінами.

З 1 січня 2018 року тарифи на замовні поштові відправлення з повідомленням складають:

  • 25,96 рублів з ПДВ за просте
  • 61,36 рублів з ПДВ за замовне.

Таким чином, питання вибору повністю залежить від побажань відправника і важливості, яку має для нього відправлене послання.