У чому різниця між пухом і пером

При виробництві верхнього одягу нерідко використовується пух або перо. Якому з цих утеплювачів слід віддати перевагу, збираючись поповнити свій гардероб? Зробити вибір допоможе інформація про те, чим відрізняється пух від пера.

Зміст статті

  • визначення
  • порівняння

визначення

Пух - різновид пера, що покриває тіло птахів і виконує роль теплоізоляції.

Пух

перо - наявне на шкірі у птахів освіту зі стрижнем і відходять від нього відростками.

Перо до змісту ↑

порівняння

Порівняємо будову пуху та інших видів пера. Так, пух має стрижень, який, втім, занадто малий і практично невловимий. До стерженьком прикріплені майже невагомі нитки-борідки, які в сукупності складають м'яке і ніжне опахало. Відмінність пуху від пера полягає в тому, що у пушинок немає великих жорстких елементів. Міцно зчеплені між собою, вони складаються в легку, повітряну структуру, яка є також дуже пружною. Після стиснення початковий обсяг пухової утеплювача швидко відновлюється.

Тепер звернемо увагу на будову так званого контурного пера. В його основі знаходиться довгий твердий стрижень, що завершується внизу товстим і жорстким очинить - це саме та частина пера, яку раніше мачали в чорнило при листі. Очин порожнистий і вільний від борідок (відходять в сторони елементів пера). А вище нього борідки, приєднані до стрижня, зчіплюються між собою за допомогою мікроскопічних гачків і утворюють плоске опахало.

Реклама

Існують і проміжні освіти, складові щось середнє між пухом і плоским контурним пером, - пухові пера. Їх стрижень досить довгий, але борідки, як у пуху, вільно розвіваються. Пухові пера широко використовуються у виробництві зимового одягу.

Розглянемо, в чому різниця між пухом і пером щодо вартості. Цілком закономірно, що з перерахованих різновидів пера найдорожчим є пух. Володіючи відмінними теплозберігаючих властивостями, він в той же час являє собою дефіцитне сировину. Пуха у всьому оперенні птиці менше п'ятої частини. А ось самого низькосортної сировини - дрібного пера - більше половини всієї пташиної "одягу".

Утеплювач якісного пуховика може складатися з частини пуху і частини пухової пера. У якій пропорції містяться ці матеріали, вказується дробовим значенням на етикетці виробу. Менш якісна зимовий одяг зазвичай утеплюється з додаванням дрібного пера. Про його зміст також дається інформація на ярлику. Найтеплішими, довговічними і дорогими є вироби з найбільшою кількістю входить до їх складу пуху.