У чому відмінність тюленя від морського котика

Чи є тюлені і морські котики одним і тим же тваринам? Технічно, вони знаходяться в одній групі ластоногих, яка включає в себе також і моржів. Але тюлені і морські котики знаходяться в різних родинах через деяких головних анатомічних відмінностей. Найпомітніші відмінності - це вуха і ласти. Також, морські котики дуже галасливі, тоді як тюлені тихіші.

тюлень

Тюлені з'явилися в океані 20 мільйонів років тому, де з тих пір вони стали найуспішнішим і широко поширеним сімейством м'ясоїдних в світі.

Вони живуть в основному в дуже холодних, часто замерзлих середовищах, а їх тіла покриті товстим шаром жиру, щоб захистити їх від холоду. Кров фактично мігрує в зовнішні шари жиру, коли тварині потрібно охолонути, і тече назад у внутрішні шари, близько до ядра тіла, коли температура стає холодніше. Їх корпус з гладким торсом в формі торпеди і сплощеними потужними плавниками спеціально створений для життя в воді.

Більшість видів мешкають в великих соціальних групах, які мають назву - колонії. Колонії можуть збиратися разом, щоб виходити на пляж і загоряти, а також для спарювання.

тюлені є дуже великими і їм доводиться переміщати свої чималі туші, звиваючись як черв'яки. Деякі з видів цих тварин при переміщенні підстрибують, деякі витягають себе вперед за допомогою своїх передніх плавників. Багато тюлені також іноді повертають свої тіла на один або два оберти в одну або іншу сторону, якщо їм потрібно переміститися на короткі відстані.

В океані ж тюлені здійснюють плавання дуже швидко і витончено, при цьому використовуючи всі свої чотири плавця для рульового управління і руху. Деякі види можуть занурюватися на глибину до 300 метрів і залишатися під водою понад годину.

Вони мають чималі обсяги крові і більш високу концентрацію кисню в ній. Тюлені виштовхують весь кисень з легких перед зануренням.

При зануреннях глибиною до 300 метрів і до 100 хвилин їх особливі тіла виживають тільки завдяки кисню в крові.

Тюлені є дуже соціальними і люблять контакт, але насправді не мають тісних відносин. Ці тварини можуть переміщатися серед множин інших собі подібних, щасливо спілкуючись з ними. Хоч вони і живуть великими групами, але є одинокими мисливцями і пірнають на глибині декількох метрів в пошуках кальмарів, риби і ракоподібних.

Спосіб життя абсолютно різний серед більшості видів. Тюлені, як правило, безладні, і самці не можуть виховувати молодняк. Вони мігрують між місцями розмноження і нагулу, подорожуючи від декількох сотень кілометрів на рік.

Морський котик

Все тіло морських котиків структуровано для життя в воді. Воно має гладкий, торпедообразная торс і сплощені потужні плавники.

У воді вони сяють грацією, проводячи велику частину свого часу в полюванні на рифи і океанські води, і також пірнаючи на глибину до 200 метрів, де можуть залишатися під водою більше півгодини.

Морські котики - справжні хижаки, і можуть з'їсти до 20 кілограм риби і кальмарів в день. Вони - поодинокі мисливці і рідко, якщо взагалі коли-небудь, ловлять велику дичину, таку як пінгвіни, концентруючись в основному на дрібних кальмарів і риби, такої як оселедець і анчоус, яку вони можуть проковтнути цілою, не жуючи взагалі. Їх види можна знайти в Беринговому протоці, Австралії, Нової Зеландії, Південній Америці і Каліфорнії.

вони демонструють екстремальний статевий диморфізм (Помітні відмінності за зовнішнім виглядом або розміром у самців і самок одного і того ж виду). Дорослі самці в два рази більше дорослих самок.

Вони дуже галасливі і легко є одним з найгучніших ссавців на Землі. Бурчання, стогони і хропіння рясніють колонією морських котиків. Стогін і верески можуть виникати з закритим ротом, часто супроводжується здіймаються щоками, але класичний гавкіт доставляється з розкритими щелепами, і шум майже постійний.

Ці тварини мають вроджену потребу бути в тісному контакті один з одним і буквально бути оточеними своїми однолітками. Соціальна структура слабка і дуже проста, за винятком періоду розмноження.

Самці збираються в певних місцях розмноження на початку шлюбного сезону і активно намагаються встановити свої власні території до прибуття самок.

Спільні риси і відмінності

  • Спільне між цими тваринами в тому, що вони мають товстий шар жиру, їх корпус гладкий, тіло дуже велике. Живуть в холодних середовищах. Обидва види проводять час як у воді, так і поза нею.
  • Відмінності полягають в тому, що, коли морські котики плавають, вони просуваються через воду, використовуючи передні ласти. Ущільнення передніх ластів збільшують швидкість просування. За допомогою задніх плавників морські котики переміщують свою нижню частину тіла з боку в бік, роблячи хвилеподібні рухи.
  • Коли тюлені плавають, вони отримують більшу частину власної тяги від своїх задніх плавників, схожих на хвіст, і хвилеподібних рухів, щоб рухатися самим. У той час як морські котики використовують свої потужні передні плавники як весла, щоб літати по воді, наче птиці.
  • Морські котики також галасливіші, ніж тюлені.
  • Тюлені менш люблять спілкування, ніж морські котики. Перші проводять більше часу в воді, і зазвичай ведуть одиночну життя.
  • Наскільки швидко можуть плавати тюлені і морські котики? Останні можуть розвивати свою швидкість до 40-45 кілометрів на годину. Тюлені ж до 22-37 кілометрів на годину.
  • Тюлені мають вушні отвори, більш короткі плавники, а їх колір варіюється від білого до сірого. Морські котики мають видимі вушні вкладиші, їх плавники довші, колір зазвичай коричневий або темно-каштановий.