У чому різниця католиками і православними

Віра в Ісуса Христа об'єднала і надихнула християн, ставши основою релігійного світогляду. Без неї віруючі не змогли б здійснювати правильні вчинки і займатися чесною працею.

Роль Православ'я в історії Росії величезна. Люди, які сповідували цей напрям в християнстві не тільки розвивали духовну культуру нашої країни, а й вносили вклад в життєвий уклад російського народу.

Католицизм також протягом століть вносить в життя людей величезний сенс. Глава католицької Церкви - Папа Римський визначає норми соціальної і духовної сфери суспільства.

Відмінності в навчаннях православ'я і католицизму

Православ'я в першу чергу визнає ті знання, які не змінювалися з часів Ісуса Христа - I тисячоліття нашої ери. Воно засноване на вірі в єдиного Творця, Який створив світ.

Католицизм же допускає внесення змін і доповнення основних догм релігії. Так, можна визначити головні відмінності навчань двох напрямків в християнстві:

  • Католики вважають символом Віри Святий Дух, що виходить від Отця і Сина, а православні приймають тільки Святого Духа, що виходить від Отця.
  • Католики вірять в положення про Непорочне Зачаття Діви Марії, а православні його не приймають.
  • Єдиним главою церкви і намісником Бога в католицизм обраний Папа Римський, Православ'я само не передбачає подібного призначення.
  • Вчення католицької церкви, на відміну від Православ'я, забороняє розірвання шлюбу.
  • У православному вченні не існує догмату про чистилище (блукання душі померлої людини).

Незважаючи на всі відмінності, обидва напрямки релігії дуже схожі між собою. І православні віруючі, і католики вірять в Ісуса Христа, дотримуються постів, зводять храми. Величезне значення для них має Біблія.

Церква і священнослужителі в православ'я і католицизму

Православна церква включає в себе не менше 14 помісних церков, визнаних в кінці XX століття. Вона управляє суспільством віруючих за допомогою зводу правил апостолів, житія святих, богословських текстів та церковних звичаїв. Католицька церква, на відміну від православної, являє собою єдиний релігійний центр і очолюється Папою Римським.

Православна церква

Перш за все, церкви різних напрямків в християнстві відрізняються своїм зовнішнім виглядом. Стіни православних церков прикрашені приголомшливими фресками, іконами. Бюро супроводжується співом молитов.

Католицький храм в готичному стилі прикрашений різьбленням і вітражами. Статуї діви Марії і Ісуса Христа замінюють ікони в ньому, а служба проходить під звуки органу.

католицький храм


І в католицькій, і в православній церкві присутній вівтар. У православних віруючих він огороджений іконостасом, а у католиків - знаходиться в середині церкви.

Католицизм створив такі церковні посади, як єпископ, архієпископ, абат і інші. Всі вони під час вступу на службу дають обітницю безшлюбності.

У Православ'ї духовенство представлено такими титулами, як патріарх, митрополит, диякон. На відміну від строгих правил католицької церкви, православне духовенство може вступати в шлюб. Обітницю безшлюбності дають лише ті, хто обрав для себе чернецтво.

В цілому християнська церква протягом століть тісно пов'язана з життям людей. Вона регулює поведінку людини в побуті та наділена великими можливостями.

Обряди Православ'я і Католицизму

молитва - це пряме звернення віруючої людини до Бога. Православні віруючі під час молитви звернені обличчям на схід, а для католиків це не має ніякого значення. Хрестяться католики двома пальцями, а православні - трьома.

У християнстві таїнство хрещення допускається в будь-якому віці. Але найчастіше і православні, і католики хрестять своїх дітей незабаром після народження. У православ'ї при хрещенні людина занурюється в воду три рази, а у католиків вода тричі ллється на його голову.

Кожен християнин хоча б раз в житті приходить до церкви для сповіді. Католики сповідаються в спеціальному місці - конфессіонале. При цьому той, що сповідували бачить священнослужителя через решітку. Католицький священик уважно вислухає людини і дасть потрібну пораду.

Православний священик на сповіді може відпускати гріхи і призначати покуту - виконання благочестивих справ в якості виправлення помилок. Сповідь є таємницею віруючого.

Католицький і православний хрест

Хрест - головний символ християнства. Він прикрашає церкви і храми, носять на тілі і встановлюють на могилах. Слова, зображені на всіх християнських хрестах, однакові, але написані на різних мовах.

Надітий під час хрещення натільний хрестик стане для віруючого символом християнства і страждань Ісуса Христа. Для православного хреста форма не має значення, набагато важливіше те, що зображено на ньому. Найчастіше можна побачити шестиконечні або восьмикінечні хрести. Образ Ісуса Христа на ньому символізує не тільки борошна, а й перемогу над злом. За традицією православний хрест має нижню перекладину.

Католицький хрест зображує Ісуса Христа як людини, що померла. Його руки зігнуті, ноги схрещені. Такий образ вражає своєю реалістичністю. Форма хреста більш лаконічна, без поперечної перекладини.

Класичне католицьке зображення розп'яття є зображенням Спасителя зі схрещеними і пробитими одним цвяхом ступнями. На його голові зображений терновий вінець.

Православ'я бачить Ісуса Христа переможним над смертю. Його долоні відкриті, а ноги не схрещені. Згідно з традицією православ'я, зображення тернового вінця на розп'ятті зустрічаються дуже рідко.