У чому відмінність Англії від Великобританії?

З англійською мовою, двоповерховим червоним автобусом, Шерлоком Холмсом і королевою асоціюють багато це острівна держава.

Як часто про цю країну кажуть, як про Англію. Її можуть називати Великою Британією, іноді Британією, навіть Сполученим Королівством. Часто ці терміни вважають синонімами. А в головах багатьох Англія сприймається, як поняття, співзвучне з Великобританією, навіть вважається, що так по-різному називається одна країна. Але це помилка, і між цими поняттями є чималі відмінності.

Англія - відома багатьом батьківщина Джека Різника, Френсіса Дрейка і Вінстона Черчілля. Саме їй випала роль центру у формуванні держави "Сполучене королівство Великої Британії та Північної Ірландії". Про відмінності Англії з Великобританією вам також нагадають ірландці з валлійцями і шотландцями.

трохи географії

Сукупність реалій, географічних, історичних і політичних створила деяку плутанину з назвами.

Великобританія і Ірландія, два величезних острова, разом з іншими дрібними утвореннями утворюють Британські острови. Тут розташувалися: перше - Сполучене Королівство Великобританії, а друге - Ірландська Республіка. Чотири області поділяють Королівство. Це - Шотландія, Уельс, Північна Ірландія та, звичайно, Англія - ​​найбільша і густонаселена частина цього Королівства.

До речі, цих дрібних островів у складі архіпелагу Британські острови майже шість тисяч.

Англія

Ця частина Британії в нашій країні отримала б назву історико-географічного краю. Вона розкинулася на більшій частині острова під назвою Великобританія, на його південній половині, що не захопила лише Уельс.

Серед предків сьогоднішніх англійців - кельти, воїни Великого Риму, які здійснювали контроль над всією південною частиною острова, англосакси і приєдналися пізніше французькі нормани.

Лондон столиця Англії

Власне, в якості назви для держави "Англія" світ почув, коли королем Егбертом на початку IX-го століття сім графств, до того часу ворогуючих, були об'єднані в монархію. Королівство з цією назвою проіснувало до самого початку XVIII-го століття. І сьогодні монарха, що править державою, називають тільки правонаступником Королівства Англії. Місто Лондон - центр цього краю.

На території Англії сформувався англійську мову, тут зародилася англіканська церква, світ дізнався про правила поведінки джентльменів і леді, зародився місцевий футбол.

Великобританія

Європейська держава, що розкинулося по декільком острівним територіям, серед яких, Британські, Нормандські, Оркнейські, Шотландські острови і північний схід о.Ісландія).

Це унітарна держава, де монархія, конституційна і парламентська, - діюча форма правління. У всякого історико-географічного краю в Великобританії досить автономії, а також вельми своєрідні риси.

Подібних областей тут чотири:

 • Англія.
 • Північна Ірландія.
 • Північна Шотландія.
 • Колишнє князівство Уельс.

Все з них, крім Англії, володіють власними парламентами. Але саме навколо неї формувалася сучасна Великобританія.

Уельс

Роком освіти держави вважається 1707-й. Саме тоді сталося об'єднання Англійського Королівства і Шотландського. А Уельський князівство було поглинуто англійськими монархами ще в XI столітті. Офіційно приєднання Північної Ірландії відбулося в 1921р. Якраз тоді з'явилося Сполучене Королівство Великобританія. У його веденні також Коронні землі (острова Мен, Гернсі, Джерсі), заморські території, їх 14 (серед них Кайманові острови, Гібралтар, Бермудські острови).

Населення країни говорить на чотирьох мовах: англійській, ірландському, шотландському і валлійському. Всіма визнано, що під впливом Великобританії виявилися судова і політична світові системи, вона зробила безпосередній вплив на їх формування.

У чому відмінність Англії від Великобританії?

Називають це острівна держава по-різному. Туманним Альбіоном, Сполученим Королівством, просто Британією, навіть Англією. Але це, далеко не одне і теж.

 • Англія - ​​частина держави Великобританія, його історико-географічний край, де проживає 83% всього населення країни.
 • Лондон - це історичний центр Англії, який є при цьому столицею Великобританії.
 • У Англії і Великобританії одна королева, але у них різняться між собою герби і прапори.
 • Англія не може прийняти жодного особливо важливого економічного і політичного рішення. Це право є у Великобританії, як незалежної держави, що володіє правами приймати будь-які рішення.
 • Держава Великобританія набагато молодше Англії, що існувала з 927г., Приєднала в ролі сильної держави нові землі, а до 1797г. утворила з ними нову державу Великобританію.
 • Англія не має власної зовнішньої політики. Тоді як, Великобританія виступає в ролі постійного члена різних міжнародних об'єднань, як НАТО, Євросоюз, ОБСЄ, ООН та інших, "вершить" долі тих країн, що від неї залежать.
 • Власну армію Англія не має, відсутня своя грошова одиниця, парламент і органи управління.
 • Трапляється, що Великобританію називають Англією. Допускається це тільки в розмовній мові. Але навіть в цьому випадку ви ризикуєте отримати зауваження.
 • Англія територіально менше Великобританії рази в два.

Бути може, шкільний курс географії вами вже забутий і відмінностей Англії від Великобританії вам пригадати непросто. Ви не забудьте, що, прямуючи до Англії, вам доведеться отримати візу до Великобританії. Тепер-то ви не думаєте, що Англія - ​​це Великобританія, і навпаки?