У чому відмінності між вагонами 2С і 2В?

Для багатьох людей залізничний транспорт став постійним засобом пересування. Але не кожен пасажир зможе з точністю розшифрувати позначення, наявні на купленому квитку. І якщо особисті дані, час відправлення та прибуття, а також початковий і кінцевий пункт маршруту прості і зрозумілі, і саме ними керуються пасажири для посадки, тобто маса буквеної і цифрової інформації, на яку люди просто не звертають увагу, вважаючи її непотрібною. Наприклад, інформація про тип вагона і класі обслуговування залишається непоміченою або незрозумілою рядовим пасажиром, а адже саме вона служить маркером майбутнього сервісу.

Тип вагона розташований поруч з його номером на першому рядку квитка. Найпопулярніші типи: плацкартний, купейний, сидячий, загальний. У це поняття включається загальна кількість посадкових місць, а також клас обслуговування. Клас на квитку можна знайти на другому рядку квитка поруч з інформацією про маршрут. Він передбачає певний набір зручностей в дорозі: харчування, кондиціонування і опалення, наявності біотуалету, бездротового інтернету і т.д.

Далі буде розглянута різниця між класами 2С і 2В.

2С зустрічається в роботі електропоїздів, сидячих вагонів в швидких поїздах, поїздів моделей "Стриж" і "Сапсан":

 • електропоїзди (В народі іменовані електричками) - це потяги, що рухаються усередині області або між містами, що лежать поблизу, здійснюючи або не здійснюючи зупинки. Зручні для приміського переміщення, що актуально в середовищі міст-мільйонників. Використовують електричну тягу.
 • швидкі - здійснюють нетривалі зупинки тільки на великих станціях. Сидячі вагони зазвичай прикріплюють до таких потягів, оскільки їх час у дорозі менше. Подорожувати сидячи рекомендується тільки на невеликі відстані. Перевага сидячих місць складається в дешевизні квитка.
 • Моделі "Стриж" і "Сапсан" відносяться до нового покоління поїздів, швидкісного. Вони можуть розвивати швидкість до 350км / год.

Категорія 2С для кожного виду поїзда, зазначеного вище, дещо відрізняється один від одного:

 • 2С в електричках і сидячих вагонах. Цікаво, що умови обслуговування залежать від кожного конкретного напрямку. Так, міжобласні напрямки більш скромні і дешеві, так як знаходяться в дорозі менший час і мають найменший набір зручностей. В окремих напрямках можуть зустрічатися розкладаються столики, розетки для зарядки портативних пристроїв, кондиціонери. 2С має різну оббивку крісел, кількість місць і ціну квитка відповідно. Перевезення тварин не дозволена.
 • Модель "Стриж". Другий клас обслуговування відрізняє наявність кондиціонера і електричного опалення. Є біотуалет. Перевезення тварин заборонене.
 • Модель "Сапсан". Носить назву "Економ-клас". Можна вибрати сидячі місця зі столом і без столу, всередині є вішалки для одягу, місця для багажу, можуть надаватися навушники. Перевезення тварин дозволена тільки в вагонах під номерами 3 і 13.

2В зустрічається в електричках, сидячих вагонах, а також моделі "Сапсан":

 • 2В в електричках і швидкісних поїздах має той же принцип залежності від конкретного маршруту руху. Але, як правило, 2В оснащені кондиціонером, необов'язковим є наявність біотуалету. Перевезення тварин дозволена.
 • Модель "Сапсан". Вагони класу 2В в нумерації поїзда "Сапсан" - 10-й і 20й. Носить назву "Економічний" або "Економ-плюс" і від "Економ-класу" відрізняється більш широким простором, наявністю WI-FI і розетки у кожного крісла для ненудного подорожі. Обід входить у вартість проїзду. Перевезення тварин дозволена тільки на спеціально відведених місцях.

Що спільного у 2С і 2В

 • економія. Обидва класи обслуговування належать до категорії "економ", що означає мінімальний набір дорожніх зручностей за мінімальну ціну.
 • 2С і 2В зустрічаються в електричках, швидких напрямках, "Сапсані".
 • В обох класах заявлено наявність кондиціонера, але воно однаково необов'язково в залежності від напрямку, в якому слід поїзд.
 • 2С і 2В не мають додаткових послуг у вигляді санітарно-гігієнічних обслуговувань, харчування і т.д. (Крім ланч-боксів в "сапсанів")
 • Оскільки в найменуванні стоїть цифра 2, тут можна судити про кількість пасажирських сидінь. Як правило, другий клас має від 43 до 60 місць, розташованих в два ряди. На вікнах обов'язково є шторки. Схема вагона індивідуальна, різна.

Відмінності 2С і 2В

 1. Клас 2В не зустрічається в "Стриж" на відміну від 2С.
 2. Клас 2В дозволяє проїзд з тваринами. Залежно від поїзда перевезення тварин може бути дозволена тільки на деяких місцях, а не повністю у всьому вагоні. 2С категорично обмежує перевезення тварин.
 3. Тип вагона 2В - загальний. 2С - сидячого типу.
 4. 2В не має нумерації місць. 2С - має конкретну вказівку місця пасажира.
 5. 2С в більшості випадків мають на борту біотуалети. 2В спочатку не передбачає наявність біотуалету. Їх наявність - виключення з правил.

Пасажиру корисно ознайомитися і з іншими видами обслуговування вагонів залізничного транспорту, щоб мати чітке уявлення про те, які зручності можна отримати від поїздок сьогодні. Зрозуміло, що за високий рівень сервісу доведеться платити більше, але навіть зі статті видно, як складається позитивна тенденція на надання якісних послуг ще на рівні "Економ". Різноманіття видів обслуговування дозволяє абсолютно кожному пасажиру придбати послугу, яка гарантує комфортну подорож.