У чому різниця між керамічні блоками і газобетоном і що краще

Керамічні блоки і газобетон в даний час є втіленням одвічної мрії про можливість будувати будинки без додаткових заходів з утеплення

фасадів. Ці матеріали придатні для будівництва малоповерхових будинків, споруд, а за умови каркасного будівництва, то і будівель підвищеної поверховості. З них споруджують як несучі стіни, так і міжкімнатні перегородки.

керамічний блок

чудовий своєї екологічністю. Його хімічний склад ідентичний складу звичайного червоної цегли, відомого з давніх-давен. Теплим цей матеріал роблять пори і порожнечі, кількість яких може доходити до 50-72%.

З метою отримання дрібних пір в шихту для виробництва керамоблока додають спеціальні речовини - порізатори (перероблені тирса, рисову лушпиння, подрібнену солому, торф).

Після досягнення необхідної дисперсності, доводять до оптимальної вологість глиняної маси (шихти) і формують глиняний брус із заданими формами поверхні і пустот. Сформований брус розрізають на блоки металевої струною різьбяра.

Отримані керамічні блоки сушать при температурах від 30 до 85-110 градусів Цельсія протягом 42-72 годин. Висушені блоки відправляють на випал при температурі 900-1000 градусів. Порізатори при випалюванні вигоряють, замість них залишаються пори. Така технологія дозволяє отримати міцний пористий керамічний блок складної форми з пустотами і заданими параметрами.

Питома вага керамоблока набагато менше, ніж у звичайного цегли (600-800 кг / м3), Тому при його використанні загальне навантаження на фундамент значно нижче. Геометричні розміри блоку в кілька разів перевищують розміри цегли, що, при кваліфікованому виконанні, значно прискорює процес кладки стіни.

Монтаж стіни з керамоблока повинен проводитися на спеціальний теплоізоляційний розчин з недопущенням його затікання в вертикальні порожнечі.

Постіль готового керамічного каменю часто шліфують. В цьому випадку можна застосувати метод безшовного кладки (при товщині шва кладки 3 мм) на спеціальний клей. Щоб уникнути затікання розчину в порожнечі керамічного каменю їх іноді заповнюють базальтовим волокном або пінополістиролом.

Стіну, складену керамоблоки, можна руйнувати, свердлити, вішати на неї важкі предмети. Але, робити це можна тільки дотримуючись рекомендацій виробника. Перевезення даного матеріалу і кладку стін з керамоблока можна доручати тільки кваліфікованим виконавцям.

Позитивні якості керамоблока:

 1. екологічність.
 2. Висока міцність на стиск.
 3. Довговічність в будь-яких кліматичних умовах.
 4. Мала теплопровідність.
 5. Мала волого-проникність.
 6. Хороша паропроникність, стіни дихають.
 7. Пожежна безпека.
 8. Висока звукопоглинання.

До недоліків теплою кераміки відносять перш за все її високу ціну. Матеріал боїться ударних навантажень і потребує захисту від природних факторів.

газобетон

Являє собою штучний будівельний камінь, із серії пористих бетонів. Він складається з природних компонентів і має порівняно просту технологію виробництва.

Вхідні в його склад сухі складові (очищений кварцовий пісок, цемент, вапно) ретельно подрібнюють, перемішують, додають до них газо-освітню на основі алюмінію. При додаванні води газо-освітню вступає в реакцію з оксидами кальцію, що містяться в вапна.

водень, утворюється в результаті реакції, спучує суміш інгредієнтів з утворенням дрібних бульбашок і значним збільшенням її обсягу. Розмір одержуваних пір 0,5-2 мм. Затверділий пористий до 85% моноліт виймають з форми, розрізають на заготовки блоків, плит, панелей.

Надалі їх обробляють водяною парою в автоклаві, або просто висушують в сушильних камерах з електро-підігрівом з метою надання заданої міцності.

Газобетон добре себе показує при будівництві та подальшої експлуатації споруд малої і середньої поверховості. При каркасному будівництві багатоповерхових будівель з нього кладуть зовнішні стіни і внутрішні перегородки.

Завдяки структурі і складу компонентів газобетон:

 • Має невелику масу.
 • Має низьку теплопровідність.
 • Відрізняється високими звукоізоляційні властивості.
 • Паро-проникний, стіни їм складені дихають.
 • Легко піддається обробці.

На стіну з газобетону можна вішати важкі предмети з умовою застосування спеціальних анкерів.

Фасадні стіни з газобетону вимагають захисного покриття (облицювання, штукатурка). Матеріал боїться сильного намокання з подальшою заморожуванням.

Що краще?

Екологічні якості, паро-проникність, тепло і звукоізоляційні властивості цих матеріалів практично ідентичні. У характеристиками міцності щодо тепло-кераміка краще.

Пористий блок з газобетону в усіх напрямках має однакові властивості. Порожнечі тепло-кераміки вимагають строго орієнтованої укладання цих блоків при будівництві.

Керамічні блоки за свідченням фахівців часто мають не дуже строгу геометрію, що вимагає нанесення розчину в більшій кількості, товщина шва може становити до 1 см. Такі ж проблеми виникають і при виробництві штукатурних робіт: щоб приховати нерівності, потрібно нанесення більшої кількості штукатурки.

Блоки з газобетону мають практично ідеальну форму, і товщина шва при їх монтажі може бути порядку 2-3 мм.

Керамічні блоки в процесі кладки стіни слід захищати від попадання опадів в порожнечі: якщо будівництво ведеться в осінньо-зимовий період, що потрапила в порожнечі вода може замерзнути і розірвати блок.

Ось і виходить, що, при всіх своїх чудових якостях, тепла кераміка програє газобетону в ціні і простоті монтажу.

Що вибрати в кожному конкретному випадку може визначити тільки фахівець з урахуванням суб'єктивної думки господаря будинку, що будується.