У чому різниця між класами точності 0.5 і 0.5 s

Трансформатор струму є важливою сполучною ланкою в складному ланцюгу інформаційно-вимірювальних систем. При цьому особливої ​​актуальності має точність показань подібного обладнання, адже при низькій величині подібне обладнання втратить свою придатність. Всі вимоги до основних класів точності для даних вимірювальних приладів прописана в чинному стандарті. Сам термін клас точності не є метрологічним терміном, він був винайдений творцями приладів, а пізніше прийнятий метрологами.

Існують різні класи точності вимірювання цих трансформаторів, виходячи з яких можна підібрати найбільш точний прилад. Кожен подібний прилад дає певну частку похибки, не всі витрачені кВт враховуються, в результаті чого компанії енергозбуту несуть певні збитки щорічно. Похибка в обліку малого ока завжди має від'ємне значення, це важливо знати при проведенні необхідних розрахунків. Найбільш поширені класи точності на сьогодні - це 0,5 і 0,5 S. У чому ж різниця в цих 2-х досить схожих величинах? У цьому необхідний розібратися.

Основні відмінності двох вимірювальних величин

Ці 2 класу точності відрізняються один від одного за такими параметрами:

  • Регулярне застосування вимірювального приладу класу 0,5 призводить до набагато більшого обсягу недоучетной спожитої електроенергії, ніж при 0,5 S.
  • Різниця в погрішності приладу з точністю 0,5 становить на 0,75% більше його аналога 0,5S.
  • Багато приладів з похибкою 0,5 не витримують чергові перевірки точності, бракуються перевіряючим наглядом.
  • Величина похибки менше у того трансформатора, який володіє меншим опором муздрамтеатру, це є у приладу класу 0,5S.
  • Споживачі, які встановили у своїх будинках вимірювальні прилади класу 0,5, завдають колосальної шкоди з енергетики, млн. КВт щодня просто так йдуть в повітря через неврахування трансформаторів, у 0,5S ця величина набагато нижче.
  • Основна різниця цих 2-х величин полягає в тому, що основна похибка в обмотці клас 0,5 не діє нижче 5% від номінального струму. Саме на позиціях цієї напруги і відбувається основний недооблік споживаної електроенергії, який в рази знижується при використанні приладом класу 0,5S.
  • У плані точності варто віддати перевагу приладу класу 0,5S, вже він точно витримає періодичні перевірки на відповідність.

Багато фахівців вважають, що незабаром нові трансформатори вимірювального класу 0,5S витіснять традиційний 0,5.

Старі трансформатори - віджилі своє прилади

На багатьох промислових облікових вузлах і до цього можна зустріти вимірювальні прилади з високим порогом похибки формату ТВК-10, ТПЛ-10 і т. д. Розробка їх конструкції велася ще в далекий радянський період, коли було відсутнє поняття комерційного обліку. Тонкі магнітопроводи цих приладів виготовлялися методом шихтовки, через це домогтися клас точності вище, ніж традиційний 0,5, ніяк не вдавалося. Крім цього, в подібних приладах не було передбачено захисту механізму міцним корпусом, за рахунок чого їх якість з часом істотно знизилося.

Сьогодні подібні пережитки минулого чи включені в клас точності 1. Але показники точності - не єдиний параметр, яким ці прилади не відповідають. Тут повністю відсутня можливість установки пломби, вони не здатні вистояти серйозні навантаження, вони вже практично виробили весь свій минулий ресурс надійності. Всі ці явні недоліки змушують експлуатаційні служби підшукувати гідну заміну віджилим свій термін трансформаторів. На щастя, можливість зробити заміну на сьогодні не мають ніяких обмежень.

Нові модифікації, наприклад ТПЛ-10М, створені на основі застосування передових технологій і самих сучасним матеріалів, через це вони багато в чому виграють в порівнянні з застарілими аналогами. З метою поліпшення показників точності в механізмі трансформаторів стали застосовувати новітні нанокристалічні сплави.

Подібні прилади підвищеної точності користуються хорошим попитом для установки в побутових цілях, вони прекрасно справляються з комерційним обліком спожитої енергії. Крім забезпечення належного класу точності, подібні аморфні сплави здатні підвищувати ступінь номінального навантаження обмоток, створити покращений захист механізму приладу. На виході виходять досить якісні вироби, здатні більш точно проводити розрахунок споживаної енергії.