У чому різниця між кавоваркою і кавоваркою?

Кава здатна зарядити енергією, бадьорістю і наповнити ранок фарбами, тому рідко зустрінеш людину, яка не любить, випити чашечку свіжозвареної кави прокинувшись вранці. Безумовно, смачним напоєм можна насолодитися і в кафе, але все-таки, більш прийнятний і зручний варіант починати ранок, прокинувшись і заваривши його будинку. Раніше для цих цілей використовували турки, але це не зовсім зручний і швидкий спосіб. Зараз поширеними і часто використовуваними машинами для приготування смачної кави, прийнято вважати кавоварки і кавомашини. Розберемо більш детально особливості кожної.

Що таке кавоварка?

Кавоварка - це електричний пристрій, який призначений для приготування з мелених зерен напій з кави.

На даний момент існує кілька видів кавоварок, які відрізняються між собою принципом дії:

 • крапельна. Вважаються найбільш поширеними, їх вартість та обслуговування не вимагає великих фінансових витрат. Також вони мають досить простий механізм роботи. Для цього необхідно взяти мелені зерна кави, засипати в фільтр і покласти в спеціальний відсік. Після чого залити в необхідну ємність воду, і далі відбувається процес приготування кави. Вода в відсіку закипає і починає проходити через фільтруючий відсік з кавою, після якого стікає в чайник. Таким чином, утворюється напій.
 • ріжкова. У такій кавоварці можна досить швидко приготувати еспресо. Принцип роботи досить простий, потрібно всього лише засипати і утрамбувати в ріжок кава. Після чого ріжок вставляється в кавоварку, через який під тиском швидко проходить гаряча вода і насичує кави ароматом.
 • гейзерна. Такі кавоварки дуже прості в обслуговуванні і бувають різних розмірів. Для приготування кави досить засипати каву в один відсік, воду залити в другій, а в третьому буде утворюватися кави, в міру закипання води і просування її під тиском через відсік з кавою, ніж та утворює насичений напій.
 • капсульна. Одна з найбільш компактних серед кавоварок, яка не вимагає великих зусиль, і здатна приготувати в домашніх умовах будь-який напій: капучино, лате, еспресо, Мокачино і багато іншого, все залежить від вмісту капсул. Принцип роботи дуже простий, досить вставити капсулу в певний відсік машини і напій готовий.
 • чалдових. Такий вид кавоварок також дуже простий в роботі і за принципом нагадує капсульну кавоварку, але відмінністю від неї, є застосування таблеток з кавою (чалдах) замість капсул.

Що таке кавоварка?

Кофемашина - це електричне обладнання, яке представляє собою автоматичний пристрій для заварювання кави в будь-якому його вигляді: або мелений, або в зернах. Кавоварки були розроблені після кавоварок і служать їх вдосконаленою версією. Кофемашина здатна приготувати заданий напій самостійно, при цьому не контролюючи весь процес, участь людини визначається лише вибором програм, що визначають тонкість помелу зерен, температуру обсмажування і тиск.

На даний момент, сучасні кавомашини здатні самостійно зробити наступні процеси для приготування кави:

 1. Змолоти кавові зерна.
 2. Дозувати потрібну кількість води для порції.
 3. Збити молоко в густу піну для приготування капучино, лате або іншого напою.
 4. Підігріти чашку перед приготуванням в неї напою.

Існує також кілька видів кавоварок, принцип дії деяких за назвою трошки схожий на кавоварку, але все ж відрізняється самою конструкцією і додатковими можливостями:

 • капсульного типу.
 • крапельного типу.
 • ріжкового типу.
 • автоматична кавоварка.
 • суперавтоматичних кавоварка.

Кавові має в своєму механізмі різноманітне кількість датчиків виключення, які контролюють кожен процес. Стандартна кавоварка складається з: відсіку для розмелювання кави. резервуара для води. воронки для розмеленого кава. ємність для відпрацьованого кави. піддон для зливу води. Стандартна кавоварка здатна приготувати каву еспресо, а вже на основі його, бариста приготує корисний напій (лате, капучіно, американо).

Суперавтомататіческая машина в більшості випадків здатні приготувати одночасно кілька чашок напою, а також самостійно повністю приготувати різні види напою. Для цього потрібно всього лише вибрати кнопку на автоматі, а кількість кави, води, молока він здатний зробити самостійно!

Що спільного між кавоваркою і кавоваркою

Кожне з цих пристроїв, яке здатне допомогти в приготуванні смачної кави і є кавоваркою. І кавоварка і кавоварка здатні спростити процес приготування смачного напою, тому що заснована функція машин однакова. Кавоварка має трохи менше функцій, ніж кавоварка, і здатна приготувати не така різноманітність видів кави, але все ж може набагато спростити весь процес.

Відмінності між кавоваркою і кавоваркою

Крім того що обидва ці пристрої здатні створити смачну каву все ж вони мають цілий ряд відмінностей:

 1. Розмір кавомашини значно більше ніж кавоварки.
 2. можливість в самостійному приготуванні різноманітних видів кави та напоїв (лате, капучіно, моккачіно і ін.) у кавомашини є одним з великих плюсів. У кавоварці можливо приготувати тільки звичайну каву і після самостійно додати молоко або спеції.
 3. Вартість кавоварок різного виду відрізняється, але зазвичай не надто висока, в той час як вартість хорошою кавомашини значно висока, тому вона доступна не всім.
 4. Приготований в кавомашині напій в основному володіє кращими і більш насиченими смаковими і кольором, але отриманий в кавоварці напій має блідий колір і не такий насичений смак, при цьому зберігаючи корисність.
 5. Кавоварка відрізняється від кавомашини також простотою свого дії і експлуатації. Кавоварка не вимагає великих витрат в догляді і її легко використовувати вдома. Кофемашина ж вимагає складності в налаштуванні і більш професійний догляд.

На закінчення варто відзначити, що вибираючи між кавоваркою і кавоваркою, завжди слід відзначити свої власні переваги. Якщо ви аматор американо, то купувати кавоварку для цього, буде просто марною тратою грошей, адже з цим завданням легко впорається кавоварка. А якщо ви хочете купити пристрій для приготування кави в офісі, де багато співробітників, то краще зробити вибір на кавомашині, в такому випадку всі залишаться задоволені і зможуть приготувати свій улюблений напій за лічені хвилини.