У чому різниця між кадастрової та ринковою вартістю квартири

Будь-які угоди з квартирою потребують головному інгредієнті процесу - це твердження її вартості. У оціночної сфері існують найбільш зустрічаються види вартості: ринкова і кадастрова. Які мають різні завдання і способи оцінювання.

Що означає кадастрова вартість квартири

Раніше при проведенні операцій з нерухомістю зустрічалася інвентаризаційна складова. Але вона, безперечно, була значно занижена, якщо порівнювати з діючою вартістю. Тому, для поповнення бюджету, якщо ви купуєте і продаєте або тільки користуєтеся квартирою, була узаконена кадастрова оцінка, яка і стала одиницею відліку.

Вона впритул наближається до ринкової. І, як стверджують багато фахівців, різниця такого визначення цінності і реальної ціни, за яку можна купити приміщення, приблизно 22-25%. Кадастрова вартість підраховується за спецформулою державою. Ця вартість гнучкий інструмент, який здатний змінюється з плином часу. Міняють її, враховуючи всі складові, через певний час, вона може йти вгору або падати. Все буде залежати від зростання економіки і цін на даному ринку.
Кадастрова вартість кардинально відрізняється в залежності від регіону, де знаходиться ваша квартира. Це відбувається тому, що на вартість впливає ціна землі, на якій побудований будинок, де розташована квартира.

Що таке ринкова вартість квартир

Під ринковою ціною квартири мається на увазі вартість, за яку ви зможете продати або придбати квартиру без особливих проблем і за короткий час при продажу її у вільному доступі в умовах здорової конкуренції. Способи її оцінки на ринку нерухомості бувають різними.

перший - методом порівнювання. Тобто уважно аналізується пару схожих квартир, вартість яких виставлена. Необхідно порівняти основні характеристики цих схожих приміщень. Слід зазначити, чим більше нерухомості буде проаналізовано, тим точніше буде оцінка.

Другий - це витратний. У цьому випадку враховуються і підсумовуються всі витрати, які пішли на облаштування даного житла. Наприклад, витрати на перепланування, утеплення і т.д.

Третій метод - це прибутковий. Це означає, враховується не так вартість самого житла, як ті вигоди, які обіцяє придбання даної квартири. Наприклад, квартира в хорошому місці і її можна перепланувати в магазинчик і так далі.

Тому, оцінюючи квартиру, перш за все, необхідно оцінити місце розташування квартири. Тобто в якому районі міста вона знаходиться. Розвинене чи транспортне сполучення. Чималу роль відіграє екологічна складова, яка спостерігається в даному районі.

Далі аналізується сам будинок, де розташовується квартира. На вартість впливають стан будівлі, новобудова це або вторинне житло. Звертають увагу на поверховість будинку, в якому стані підтримуються під'їзди. Великий бонус якщо в будинку є стоянки або гараж.

Ключовим етапом є оцінка прямо самої квартири. Враховується зівай квартири, кількість кімнат і їх планування. В якому стані знаходиться санвузла, та й загальний стан так само впливає. Як бачимо, на результат ринкової вартості квартири впливає поєднання всіх характеристик, які притаманні даному об'єкту.

Різниця між ринковою та кадастрової вартістю

Як з'ясовується ринкова вартість квартети і її кадастрова вартість - це зовсім різні величини, які відрізняються за кількома параметрами.

  1. Кадастрова оцінка дається державою. Результат оцінки можна зустріти на офіційному сайті Росреестра. Ринкову вартість диктує ринок нерухомості. Найчастіше вона буває такий, яку встановили між собою продавець і покупець.
  2. Ринкова вартість потрібний для здійснення всіх видів операцій. Кадастрова не потрібно при спадкуванні квартири. Кадастрова вартість має головний акцент на фіскальної потреби такої оцінки.
  3. Різниця в способах ведення оцінюванні. Кадастрова вартості зиблется на підставі формули масової оцінки, сенс якої в аналізі чинників, які можуть вплинути на ціну квартири. Ринкова - зиблется на аналізі конкретно взятої квартири і порівняно зі схожими об'єктами. Крім параметрів, які характерні для розрахунку і ринкової і кадастрової вартості, ринкова бере до уваги і стан квартири саме на час продажу.