У чому різниця між обоймою і магазином

У розмовній мові, так і в друкованих виданнях, при описі зброї часто можна спостерігати плутанину при використанні термінів "магазин" і "обойма". Здавалося б це однакові пристрої для утримання патронів, але не все так просто. Цей матеріал розповість про відміну цих пристосувань, допоможе правильно застосовувати названі терміни.

обойма

Це пристрій з'явився з винаходом многозарядного зброї. Однак широке поширення воно отримало лише в 19 столітті. Знаменитий німецький конструктор Пауль Маузер активно використовував його для своїх зразків стрілецької зброї. У той час широко застосовували моделі з незнімними магазинами, а застосування пристосування дозволяло швидко спорядити їх боєкомплектом.

Патронная обойма призначена для полегшення і прискорення процесу заряджання ручного многозарядного стрілецької зброї і гармат малого калібру. Залежно від конструктивних вимог вона виготовляється з картону, пластмаси або сталі. По пристрою пристосування дуже просте. Найчастіше воно зроблено у вигляді тонкої планки зі сталі. Уздовж її країв є напрямні бортики.

На циліндричної поверхні кожної гільзи з боку капсуля є виступи (проточки). Ці елементи входять в зачеплення з бортиками і утримують її. пристосування вміщує від 5 до 10 патронів, розташованих в певному порядку. При зарядці незнімних магазинів конструкцію одним кінцем вставляють в спеціальний паз відкритого затвора (зарядного отвори) і, натискаючи пальцями, заганяють боєкомплект всередину зброї. Згодом пусте пристрій віддаляється. При спорядженні відокремлені магазину обойму приєднують до нього через перехідник, що поставляється в основному в комплекті з боєприпасами.

Різновидом цього пристосування була патронная пачка, яка останній раз використовувалася в американській гвинтівці M1 Garand у Другій світовій війні. Заповнена патронами вона вставлялася всередину магазину, а після витрачання боєзапасу витягалася.

патронні пачки

Схоже пристосування придумали на початку Першої світової війни до револьверів. Револьверна обойма фіксувала боєприпаси барабана, а після стрілянини витягалася разом з гільзами. Застосовували пристрою на три або на шість патронів.

Магазин

Ємність, закріплена на зброю, для упаковки патронів певним чином і подальшої почергової їх подачі для стрільби називається магазином. Це слово походить від французького magasin - склад, сховище. Пересування боєкомплекту всередині проводиться спеціальним механізмом. Всі сучасні види многозарядного зброї (гвинтівки, карабіни, пістолети, кулемети і т. Д.) Мають такий елемент.

Перше зброю з ним винайшов американець Чарльз Спенсер. У 1860 році після численних експериментів він запатентував свою гвинтівку з трубчастим підствольним контейнером, яка незабаром стала широко застосовуватися.

За способом фіксації магазини є відокремлені і неот'ёмние. за місцем кріплення: нижні, бокові, верхні. за взаємною розміщення зарядів: однорядні і багаторядні. Залежно від конструктивної форми вони бувають:

  • коробчаті.
  • барабанні.
  • дискові.
  • трубчасті.
  • шнекові.

коробчаті моделі найпоширеніші і надійні. Зарядка цих пристроїв проводиться вручну по одному патрону, або відразу кілька штук за допомогою обойми. Відокремлені пристрої бувають прямими і вигнутими. Перші конструкції застосовують, якщо гільзи мають форму циліндра, другі - для конусних.

коробчатий магазин

У пристроях барабанного типу гільзи стоять в один або кілька рядів уздовж осі барабана. Вони більш важкі, застосовуються на кулеметах.

барабанний магазин

ємності дискового типу мають розташування патронів таке ж, але тільки перпендикулярно осі контейнера.

дисковий магазин

трубчастий магазин має просте і надійне пристрій. Він являє собою незнімну трубку, вміщену під стволом зброї. Патрони розташовуються усередині один за одним.

трубчастий магазин

Шнековая конструкція нагадує порожній циліндр, боєкомплект подається по спіралі уздовж осі пристрою.

подібність

Загальних властивостей у цих об'єктів майже немає. Єдине, що їх об'єднує це те, що обидва вони використовуються для фіксації якогось кількості боєприпасів в спеціальному корпусі.

відмінності пристосувань

Виділяються кілька відмінностей пристроїв:

  • за функціями.
  • За конструктивними особливостями.
  • За кріпленню на зброю.
  • По можливості візуального контролю кількості боєприпасів.
Найголовніша відмінність в виконуваних функціях. Обойма призначена для спорядження магазина патронами, не більше того. Магазин же утримує і автоматично подає їх для стрільби. Для цього у нього є спеціальний механізм подачі, якого немає у обойми. Найчастіше він представляє собою пружинну конструкцію з штовхачем і направляючими.

Перше пристосування зазвичай прикріплюється до зброї (магазину) тільки під час зарядки, друге може постійно перебувати прикріпленим під час транспортування або стрільби.

Візуальний контроль наявності патронів відкритих обойм здійснюється без проблем. Корпус магазина, як правило, закриває від погляду внутрішній вміст. Ми не можемо побачити, скільки боєприпасів залишилося, не знявши його. Хоча зараз з'явилися моделі з прозорого ударостійкого пластику, позбавлені такого недоліку.

Всі описані особливості необхідно враховувати при описі стрілецької зброї та його оснащення.