У чому різниця між об'єктивним і суб'єктивним думкою

Існує філософський напрямок, його послідовники вважають, що наше сприйняття реальності управляється нашими почуттями, які обмежені і недосконалі. Тому немає об'єктивної реальності, яку ми можемо розрізнити, і вся реальність суб'єктивна. Реальність - це соціальна конструкція, загальний знаменник суб'єктивних переживань і уявлень суспільства, що формує нашу реальність.

Більшість філософів переконані в тому, що існує об'єктивний матеріальний світ, який відображається в суб'єктивній свідомості кожної людини. Є багато філософських вчень, прихильники яких до цих пір не прийшли до спільної думки. Постараємося просто і доступно все ж розмежувати поняття об'єктивного і суб'єктивного.

Що таке об'єктивна думка

Для початку кілька прикладів. В озеро впав камінь, який видав певний звук. Але поруч не було нікого, хто б це почув. Чи означає це, що звуку не було? Ні в якому разі. Звук пролунав незалежно від того, почує його хтось чи ні. Об'єктивна точка зору не залежить від наявності спостерігача за подією. Ми бачимо собаку і говоримо: "Це собака". Це об'єктивна оцінка. Неважливо, яка це собака і кому вона належить.

Коли хтось висловлює об'єктивну думку, він просто думає про факти, а не про свої власні почуття. Коли ви питаєте об'єктивну думку, ви хочете почути думку того, у кого ще немає сильних почуттів до предмету, і того, хто нічого не отримає або не втратить через свого рішення. Людина, що дає об'єктивну оцінку, керується істинної реальністю і справедливістю. Пропозиції, які не змінюються від людини до людини, можуть бути доведені правдивістю або неточністю, несуть загальні судження, прийняті всіма, називаються об'єктивно значущими пропозиціями.

Таким чином, об'єктивну думку не повинно залежати від нашого емоційного стану. Воно завжди засноване на перевірених і доведених фактах.

Що таке суб'єктивна думка

Суб'єктивна думка навпаки, має почуття. Все суб'єктивне підлягає інтерпретації. Це те, що залежить від нас, наших почуттів, емоцій, життєвого досвіду, нашої позиції. Такі поняття, як краса, гармонія, злість, любов, естетичність, смак - завжди суб'єктивні, тому що кожна людина бачить і сприймає індивідуально.

Температура води в басейні 25 градусів. Це об'єктивний факт, який не залежить від нашого сприйняття. Але, коли ми вранці входили в воду, нам було тепло, а ввечері відчули холод. Це суб'єктивність. Суб'єктивна тривалість однієї години залежить від того, чекаємо ми свій рейс, який затримали, або запізнюємося на літак. Досить часто при опитуванні свідків співробітники правоохоронних органів стикаються з суб'єктивною думкою. Опис злочинця, якого бачили кілька людей, абсолютно різний.

Суб'єктивні знання суперечать науковим знанням, які можна систематично вимірювати або оцінювати. Таким чином, наприклад, можна категорично стверджувати, що на столі є два олівця, але можна сперечатися, чи є вони тонкими або товстими.

Пропозиції, які можуть варіюватися від людини до людини, не можуть бути доведені правдивістю або неточністю, що несуть інтерпретацію слова, називаються суб'єктивними значущими пропозиціями.

У законодавстві суб'єктивне право - це право чи юридичне право індивіда володіти або вимагати чогось відповідно до правовою нормою.

Наприклад, в країні, де існує закон, що дозволяє виборцям голосувати у віці 18 років, особа такого віку може здійснювати це суб'єктивне право, оскільки воно підпадає під дію закону.

Відмінність і подібність

Об'єктивно або суб'єктивно? Об'єктивними і суб'єктивними є визначення, що відносяться відповідно до неупередженим спостереженнями і упередженим оцінками. Те, що об'єктивно, не залежить від почуттів або особистих упереджень. Об'єктивний опис засноване на експериментах і спостереженнях. Те, що суб'єктивно, залежить від особистої інтерпретації і залежить від особистих почуттів.

Фрази, що починаються зі слів, таких як найкрасивіший колір, найкрасивіший автомобіль, кращий фільм, є суб'єктивними фразами і представляють свою власну думку. Якщо дотримуватися строго цих понять, то відміну здається простим і зрозумілим.

Умовність і схожість понять об'єктивне і суб'єктивне можна розглянути на прикладі. Ми хочемо скласти якийсь план дій на завтра. Це суб'єктивно. Але яким він постане, якщо скласти план на завтра письмово у вигляді конкретних завдань для себе, керівництва до дії, можливо навіть із зазначенням часу? Очевидно, це вже щось об'єктивне. Ми бачимо перед собою конкретний предмет, наприклад стіл. Він прямокутний, дерев'яний. Це об'єктивність. Через час, не бачачи даного столу, ми намагаємося відтворити в пам'яті його образ. Це вже суб'єктивність. Стіл так і залишиться столом, але в своїй голові ми вже бачимо його дещо іншим. Або ж назвемо письмовий стіл по-іншому.

Який з цих термінів є об'єктивним? Предмет існує незалежно від назви, яке ми йому присвоїли. Але в нашій свідомості виникне, наприклад слово "бюро". Золото об'єктивно жовтий, м'який, хімічно інертний метал. Те, що золото цінно - це суб'єктивна думка, яку ми всі поділяємо.

Однак на сьогоднішній день широко поширені, гострі розбіжності між способами успішного відмінності фактів від думок. Ефективні аргументи включають як фактичні зауваження, так і оціночні судження, засновані на цих фактах. Таким чином, аргументи містять як об'єктивні, так і суб'єктивні заяви. Наші судження кваліфікуються як суб'єктивні і об'єктивні, незалежно від того, чи містять вони наші особисті думки. На практиці ми все розуміємо об'єктивну реальність через суб'єктивні враження і інтерпретації. Обійти цей факт неможливо: всі ми -несовершенние спостерігачі. На практиці, «два світи» перетинаються.

Навколишній світ завжди залишиться незалежним від нашої свідомості, але поняття об'єктивне і суб'єктивне стануть безглуздими.