У чому різниця між інверторним і звичайним кондиціонером

Інвертор - спеціальний частотний перетворювач, що забезпечує максимально плавну зміну потужності приладу. Інверторні кондиціонери не припиняють свою роботу, коли повітря досягає оптимальної температури. Вони здатні контролювати свою роботу у фоновому режимі, таким чином, готові включитися на необхідну потужність, як тільки температура повітря помітно відхилиться від заданной.В цьому їх основна відмінність від стандартних, неінверторних кондиціонерів, які працюють за методом включення і виключення. Для інверторних кондиціонерів або спліт-систем не обов'язково участь людини.

У порівнянні зі стандартними кондиціонерами інверторні:

  • Набагато тихіше працюють (мінімальний рівень шуму).
  • Мають компактні розміри і відносно невелику масу.
  • Завдяки сучасному дизайну добре виглядають в інтер'єрах житлових і виробничих приміщень, офісів і т.д.

Чому інверторні кондиціонери більш довговічні?

Час служби інверторних кондиціонерів більше, ніж стандартних. Причина цього - в тому, що їх механізм набагато менше піддається зносу. Звичайні кондиціонери активні протягом обмежених відрізків часу, а не постійно. У момент включення вони кілька секунд працюють на холостому ходу, і саме тоді деталі обладнання найсильніше зношується. Це пов'язано з тим, що під час простою масло стікає вниз, і деталі механізму працюють без змащення. Така особливість прискорює їх знос і вкорочує час життєздатності кондиціонерів. Що стосується інверторнихкондіціонеров, то вони діють без перерви. Отже, мастило деталей залишається на нормальному рівні.

За рахунок чого досягається економія електроенергії?

Коли побутовий кондиціонер виконав функцію охолодження (рідше - підігріву) повітря до заданої температури, його потужність помітно знижується. Підтримка температури на заданому рівні не вимагає значної витрати енергії.

Інверторні кондиціонери можна назвати особливо дорогими. Їх вартість, як і у всіх моделей кліматичного обладнання, залежить від потужності, розмірів, ступеня складності. З недоліків таких кондиціонерів поки можна назвати складності з ремонтом через недостатнє асортименту запасних частин. Часто потрібні комплектуючі доводиться замовляти, а потім чекати доставки.

Інверторні кондиціонери випускаються обмеженим числом компаній, і практично не передбачена взаємозамінність запчастин. У разі екстреного ремонту в побутовий кондиціонер не можна встановити комплектуючі інший фірми. Однак з розвитком ринку і підвищенням попиту на цей клас кондиціонерів проблема уніфікації, швидше за все, вирішиться в самому найближчому майбутньому.

Говорячи про кондиціонери, часто використовують термін «спліт-системи». Ця назва об'єднує пристрої, що працюють на обігрів повітря і його охолодження. Терміни можуть використовуватися як повні синоніми. Але частіше мається на увазі, що спліт-система складається з двох або кількох окремих частин, з'єднаних один з одним, а кондиціонер - це пристрій в одному корпусі (наприклад, віконний). Коли говорять про мультиспліт-системах, мається на увазі, що один зовнішній блок з'єднаний з декількома внутрішніми: від двох до дев'яти.

Функції всіх спліт-систем зводяться до підтримки оптимальної температури і вологості повітря в приміщенні. На початку епохи розвитку подібної техніки передбачалося, що кондиційоване повітря - значить охолоджений. Але вже в 1958 році з'явилися перші моделі, здатні не тільки охолоджувати, але і зігрівати повітря.

В даний час лідерами на ринку виробництва спліт-систем є близько десятка великих компаній, в першу чергу японських і західноєвропейських.

Ось короткий огляд інверторних спліт-систем провідних фірм.

Mitsubishi Electric. У інверторних спліт-систем цієї компанії є важлива функція: обігрів приміщення, якщо за вікном температура опустилася до мінус 15 ° С. Їх регулювання відрізняється поступовістю, плавну зміну температури виключає небезпеку застудитися.

BALLU. Також плавне, поступове зміна температури і можливість обігріву. Оптимальна температура повітря досягається за короткий час. Висока економія електроенергії, від 20% до 30%. Відмінний рівень захисту від стрибків напруги, стабільна робота приладів при значних відхиленнях від середнього значення. Компресор забезпечений подвійним ротором. Незначна вібрація, плавне обертання і внаслідок цього - відсутність шуму. Виключена ймовірність витоку холодоагенту, завдяки цьому робота пристрою стає ще більш ефективною.

Electrolux. Ці інверторні спліт-системи користуються репутацією найбільш безшумних. Задана температура підтримується з мінімальними відхиленнями. Рівень економії електроенергії досягає 40%.
Electrolux знамениті тим, що в компресорах нового покоління використовується цифрове управління (технології digital control).

Hitachi. Найбільш високий рівень економії енергії. Зручність у щоденному використанні поєднується з приємним дизайном і порівняно невеликою масою приладів. Вони характеризуються надійністю, довговічністю. Низький рівень шуму. Оригінальну будову решітки, що нагадує стільники, що покращує загальну ефективність роботи. Обігріває приміщення, якщо зовнішня температура опускається до -10 ° С. Інверторні спліт-системи Hitachi легко вписуються в інтер'єри квартир і офісів.

Zanussi. Дуже ефективні, при цьому практично безшумні. Економія електроенергії в середньому 30%. Підтримують заданий рівень температури з високою точністю. Сучасний дизайн, невелика маса приладів, плавні лінії.

Hisense. Надійні, економічні інверторні спліт-системи. Дуже низький рівень шуму.

Серед покупців інверторні кондиціонери всіх компаній цінуються за економічність, безшумну роботу і відсутність електромагнітних завад. Сучасні інверторні кондиціонери і спліт-системи - це надійність, довговічність, продуманий дизайн і відмінне співвідношення ціни і якості.