У чому різниця між іпотекою і кредитом

На сьогоднішній день банки пропонують безліч послуг для населення. Для людини, яка не має досвіду взаємодії з банківськими програмами буває важко відрізнити одне від іншого. При зверненні в банк потенційний позичальник іноді не розуміє різниці між іпотекою і кредитом. І, незважаючи на те, що ці послуги дійсно схожі, так як в результаті позичальник отримує необхідну суму, яку він зобов'язаний повернути до певного терміну і з відсотками, відмінності у них все ж є, і полягають вони в умовах.

Що таке кредит

Кредит-це грошову позику, який людина може взяти у банківській організації під встановлений відсоток.

Отримати кредит можна в будь-якому банку, вибравши відповідні умови. У різних банках відрізняються відсоткові ставки, максимальні суми видачі кредиту, пакет документів, що вимагається для розгляду заявки, а також термін кредиту.

Грошові кошти, видані банком, позичальник може витратити на будь-які потреби. У разі якщо людина на отримані гроші купує нерухомість, то вона не буде перебувати в заставі у банку, клієнт буде єдиним власником житла і має право розпоряджатися ним на свій розсуд.

Що таке іпотека

Іпотека- це одна з форм кредиту.  Особливість її в тому, що видані грошові кошти видаються виключно на покупку житла, саме тому суми позики дуже великі і видаються на тривалий термін. За договором, нерухомість, що купується передається в заставу банку. Житло знаходиться в заставі весь період повернення грошей позичальником. Таким чином банк страхує себе від невиплат з боку клієнта. Якщо позичальник виявиться в складній життєвій ситуації і не зможе далі оплачувати борг, то майно буде продано і за допомогою отриманих грошей буде оплачена непогашена частина іпотеки.

Для банків іпотека вигідніше, ніж кредит. Так як у випадку неплатоспроможності клієнта, вони не несуть збитки, і все одно повернуть свою частину.

Але і для клієнта є вигоди співробітництва з банківськими організаціями, покупка житла за допомогою банку, набагато безпечніше, ніж самостійне придбання, банки дуже ретельно перевіряють всі документи на квартиру, це в їхніх інтересах.

Якщо людина бере іпотеку, то він має право на податкові відрахування. Але на це можуть розраховувати лише ті, хто отримують офіційну зарплату. Якщо ж зарплата біла і квартира купується не у родичів, то покупець має право повернути 13% від вартості житла, за умови, що сума не перевищує 2 000 000. Приємне підмога від держави.

Також, якщо було прийнято рішення брати іпотеку, варто детально дізнатися про можливості використання державних програм (таких, як "житло молодим сім'ям», «житло гос.служащий» і т. Д.). На даний момент їх не так вже й мало, і є можливість потрапити під одну з них. За допомогою програм є можливість повернути частину виплачених грошей, знизити процентну ставку або ж зменшити ціну квадратного метра площі квартири.

Ну і варто відзначити, що плюси іпотеки ще й в тому, що вона не росте разом із зростанням цін на квартиру. Платіж залишається таким, який прописаний в договорі, навіть через 30 років.

Відмінності між іпотекою і кредитом

  1. Кредит-це більш широке поняття, іпотека є однією з форм кредиту.
  2. Кредит в залежності від його виду і умов може містити в собі заставу, а може і не містити. Іпотека завжди видається під заставу. А це означає, що позичальник не має ніяких прав на житло, що купується, до закінчення виплат. Найчастіше це довгі роки.
  3. Відмінності є і в пакеті документів, які необхідно надати банку. Якщо для отримання кредиту він в більшості випадків мінімальний, часто може знадобитися тільки паспорт і довідка про доходи, то при іпотечному кредитуванні підхід набагато серйозніше, і документів потрібно набагато більше, що займе більше часу і сил. Людині доведеться оплатити ряд платежів, без яких не вдасться отримати іпотеку.
  4. Іпотечна ставка нижче, ніж ставка споживчого кредиту. Кредитна ставка може досягати навіть 70% річних, тоді як іпотеку можна взяти в межах 11-16%. Якщо клієнт відмовляється від страховки, то банк може збільшити процентну ставку на кілька пунктів.
  5. Терміни погашення іпотеки набагато більше, ніж кредиту. Кредит зазвичай видається максимум на 7 років, тоді як іпотеку можна взяти на 30 років. Це великий плюс даного виду кредитування.
  6. Максимальна сума іпотеки та кредиту також відрізняється. У кредиту є обмеження по сумі, у більшості банків це 1000000- 1500000 рублів. Іпотека ж, в свою чергу, видається і на значно більші суми.
  7. Терміни розгляду заявки на кредит менше, ніж на іпотеку. У першому випадку, це від декількох годин, до п'яти днів, у другому випадку терміни починаються від тижня і можуть досягати місяця.
На питання що ж вигідніше іпотека або кредит складно відповісти. Плюси і мінуси є і в одному, і в іншому кредитуванні. Іпотека- це відмінний варіант для тих, у кого немає грошей на власне житло. В такому випадку іпотека єдиний вихід із ситуації.

Якщо ж велика сума накопичена, то краще взяти кредит, так як через невеликого терміну сума переплати буде набагато менше, нерухомість не залишиться в заставі, та й часу це займе набагато менше.

У будь-якому випадку вибираючи між кредитом і іпотекою, потрібно виходити з певної ситуації позичальника і робити вибір лише ретельно обдумавши!