У чому різниця між імплантацією і протезуванням зубів?

Здорові, красиві зуби в будь-якому віці роблять вигляд людини привабливим, і посмішка є частим супутником їхнього власника. Але що робити тим, у кого від природи, після пологів або від ряду інших причин проблеми з зубами це нагальна щоденна боротьба? Перед тим як зробити протезування або імплантацію необхідно розібратися - що краще підходить в фінансовому плані, за часом установки, станом ротової порожнини і по іншим не менш важливим параметрам.

імплантація

Імплантація дозволяє людям, які зіткнулися з проблемою втрати зубів, знову придбати гарну посмішку і впевненість в собі. Вона являє собою відновлення зубного ряду, в якому видалені коріння. Імплантат виконує роль кореня зуба, встановлюється в щелепних кісток. Зверху на нього встановлюють зубну коронку, яка імітує здоровий зуб.

Першим кроком є ​​виконання лікарем надрізу в області ясен, на якій планується установка імплантату. Далі ортодонт виконує підготовку місця для імплантування конструкції за допомогою спеціального інструментарію. Наступним кроком є ​​вкручування імплантату з подальшим зашиванням рани.

В цілому, ця процедура робиться в два етапи:

  1. виготовлення коронки.
  2. установка імпланта.

Як і будь-яка інша операція, вона має ряд протипоказань. Якщо кісткова тканина і слизова оболонка виснажені і мають недостатній обсяг (така патологія може бути вродженою або набутою); в цьому випадку спочатку поводиться процедура нарощування тканин. Чи не робиться дана операція, якщо пацієнт має атрофований альвеолярний гребінь. Також, лікар, швидше за все, відмовиться від проведення імплантації, якщо він має недостатньо відомостей про пацієнта - якщо в поліклініці і на руках немає картки.

протезування

Ця методика застосовується для естетичної реставрації зубів. Вона відрізняється своєю безпекою і мінімальним ступенем хірургічного втручання.

етап підготовки

На ньому виконується:

  1. Поступове вирівнювання зубних поверхонь.
  2. Комплекс стоматологічних обстежень і діагностики загального стану організму.
  3. Визначення типу зубного протезування.

Виготовлення індивідуального протеза

На цьому етапі зуботехнічна лабораторія виготовляє індивідуальний зубний протез для пацієнта. Зубні техніки працюють із ліпниною зубів, які знімає стоматолог - безпосередньо з пацієнтом дані фахівці не контактують. Клініки, що працюють на новітньому обладнанні, займаються виготовленням комп'ютерних моделей протезів з подальшим технічним виробництвом із застосуванням лазерів.

Установка протеза - останній етап

На заключному етапі шляху до здорової і красивої усмішці, пацієнт отримує можливість поліпшення якості життя, позбавлення від комплексів і ряду інших естетичних проблем.

Імплантація та протезування - дві сторони однієї медалі?

За своєю суттю, імплантація є сучасною, щадить щелепно-жувальну систему, технологією. Безсумнівно, що обидві стоматологічні процедури спрямовані на поліпшення функцій початкового етапу травлення - жування і, отже, на поліпшення стану органів ротової порожнини. Також, протезування поряд зі своєю новою філософією - імплантацією, покращує загальне естетичний стан посмішки і форми обличчя в цілому, поліпшується дикція і стан мовного апарату.

Протез або імплант - в чому відмінності?

Імплантація стала принципово новим підходом до протезування - за рахунок цієї процедури досягається абсолютна физиологичность всіх процесів зубочелюстного апарату. Якщо додати сюди естетично правильний зовнішній вигляд, практично ідентичний здоровим зубам, то можна сміливо стверджувати, що це справжній прорив за всю історію стоматологічної практики. Крім цього, явною перевагою є і те, що імпланти встановлюються на довічний термін служби, за умови правильної експлуатації і щоденного догляду.

Принципово різний підхід у цих методик і до способом кріплення конструкцій. Протез закріплюється на зубних імплантатах, а не живих зубах, як при класичному протезуванні. В цьому випадку здорові зуби не страждають - не виникає необхідності їх обточувати і видаляти нерви.

Протез надійно і міцно фіксується, навіть якщо в ротовій порожнині повністю відсутні зуби. Імплантований зуб здатний брати на себе всі функції живого зуба - щелепна кістка не атрофується завдяки забезпеченню повноцінної жувального навантаження.

Як стверджує медична статистика, близько 70% пацієнтів, які свого часу встановили традиційні протези, шкодують, що не скористалися имплантированием, оскільки виникли проблеми на тлі атрофії кісткової тканини погіршують травну і мовну діяльність. Майже всі пацієнти, які скористалися імплантацією 8-10 років тому, все ще мають в своєму розпорядженні імпланти в первісному вигляді і функціонал.

На користь імплантів також слід віднести і здоров'я зубів. Класичне протезування включає в себе процедури видалення нервів і обточування прилеглих зубів. Видалення пульпи з нервом призводить до того, що в здоровому зубі запускаються процеси руйнування. Навантаження на них від встановленого протеза також грає свою негативну роль: з часом зуби починають розхитуватися і купувати рухливість.

На місцях втрачених зубів в кістки починаються процеси атрофування, що призводить в доступному для огляду майбутньому до зміненого овалу обличчя і появи мімічних зморшок. А знижений жувальний функціонал згодом може привести до захворювань травної системи.

Як визначитися з вибором?

Перед тим як визначитися з вибором - протезувати або імплантувати зуб, потрібно зіставити всі за і проти.

імплантати протези
довговічні. Чи не тривалий термін служби.
Фінансово витратна процедура. Можливість установки бюджетних моделей.
Відновлення функції жування. часткове відновлення.
герметичні. негерметичні.
Ідентичні здоровим зубам. Іноді помітний обідок.
тривалість установки. Установка займає 2-3 години.
Добре переносять навантаження. Обмеження деяких видів твердої їжі.
Вимагає знеболювання при установці. безболісна маніпуляція.

Для більшості людей із середнім достатком фінансова сторона питання найбільш важлива, тому цей критерій часто грає вирішальну роль, за умови відповідного стану ротової порожнини і здоров'я в цілому. Для тих же, хто не дивлячись ні на що, цінує бездоганну якість і довговічність, стоматолог, швидше за все, порекомендує установку імплантів.