У чому різниця між інжектором і карбюратором

Сьогодні велика частина експлуатованих автомобілів обладнана електронною системою подачі палива, тобто інжектором. Машини з карбюратором зустрічаються дуже рідко. Однак власники машин все одно заводять суперечки про найбільш прийнятному для двигуна варіанті подачі горючої суміші - механічним способом за допомогою карбюратора або за допомогою електроніки інжектора.

Так як, вартість цих агрегатів часто практично однакова, багато автолюбителів впевнені, що і різниці між ними немає. Для того, щоб розібратися в цьому питанні, спочатку необхідно ознайомитися з принципом роботи карбюраторного і інжекторного моторів.

Двигун з карбюратором

Ще в минулому столітті карбюраторні силові агрегати стояли на всіх машинах. Досить тривалий час карбюратор був єдиним і безальтернативним вузлом мотора, що відповідає за приготування паливної суміші. Готова суміш подається в циліндри де вона згорає, змушуючи рухатися поршні.

Принцип роботи виробу полягає в змішуванні повітря з бензином в необхідних пропорціях. Різний тиск у впускному колекторі і атмосфері призводить до миттєвого всмоктуванню суміші в мотор і подальшого її займання. Тобто, алгоритм роботи карбюратора досить простий.

У його конструкції відсутні мікросхеми, датчики та інше електронне обладнання. Відкривши виріб можна побачити тільки троси і пружинки, які не вимагають професійного обслуговування. У разі засмічення, чистка проводиться аерозольним засобом і агрегат знову готовий до роботи.

Починаючи з кінця 70-х років минулого століття домінування карбюраторів похитнулося. Причиною тому послужило бажання людини витрачати паливо більш економно і скоротити шкідливі викиди в атмосферу. Поступово інжектор став використовуватися все частіше.

Двигун з інжектором

У силовому агрегаті, який обладнаний електронною системою подачі палива, впорскування суміші виробляється прямо в камеру згоряння або впускний колектор. Горюча суміш подається за допомогою паливних форсунок, іменованих інжекторами.

На сьогоднішній день існує 3 типу уприскування:

 • Розподілений.
 • безпосередній.
 • Комбінований (застосовується дуже рідко).

Робота системи упорскування контролюється електронним блоком управління. Його правильне функціонування засноване на використанні відомостей з безлічі датчиків, а саме:

 • Температури всмоктуваного повітря.
 • детонації палива.
 • Напруги в бортовій мережі.
 • Рівня кисню у відпрацьованих газах і т.д.

Перевага електронного уприскування палива полягає в здатності самостійно визначати пропорції і обсяг впорскується суміші, виходячи з навантаження на мотор і інших чинників.

Відмінності між карбюратором і інжектором

 1. У карбюраторний силовий агрегат паливна суміш засмоктується, в моторі з інжектором паливо впорскується в циліндри.
 2. Карбюратор може стати причиною нестабільної роботи двигуна, а з інжектором мотор працює більш ефективно.
 3. Карбюратор замерзає при низьких мінусових температурах, інжектор працює стабільно в будь-яких температурних режимах.
 4. Інжектор, в порівнянні з карбюратором, сприяє зниженню викидів забруднених речовин в атмосферу.
 5. З інжектором витрата палива більш економний. Різниця з карбюратором - до 40%.
 6. Інжектору потрібне якісне паливо, тоді як карбюратор в цьому плані менш "вибагливий".

Як видно з порівняльних характеристик, інжектор має перевагу. Однак у будь-якого виробу існують як свої плюси, так і мінуси.

Негативні сторони інжектора

У разі використання якісного бензину і регулярного технічного обслуговування, інжектор здатний безперебійно працювати протягом тривалого періоду. Але, якщо, в силу різних причин, він вийде з ладу, його ремонт стане досить складним.

У домашніх умовах виявити причину поломки буде практично неможливо. Для цього потрібне спеціальне діагностичне обладнання. Щоб замінити зламався датчик або інший компонент інжектора, будуть потрібні чималі кошти.

Карбюратор в цьому плані значно простіше. Майже будь-яку поломку можна усунути будинку в гаражі. При цьому вартість запасних частин невисока. Але, все-таки з огляду на безліч його недоліків, таких як: нестабільність, залежність від температури, більша витрата бензину і ін., Перевага карбюратора в простоті обслуговування нівелюється. З кожним роком транспорту з карбюраторними силовими агрегатами стає все менше. Інжектор всерйоз і надовго став незамінною частиною бензинового двигуна.