У чому різниця між бандероллю і посилкою

Світ не стоїть на місці. Часи, коли пересилання листів поштою була чи не єдиною можливістю дізнатися новини про своїх рідних і друзів, давно залишилися в минулому. Сучасні засоби зв'язку дозволяють зробити це набагато швидше. Однак деякі поштові послуги не втратили свою актуальність. Наприклад, відправка посилок або бандеролей. Дана стаття допоможе з'ясувати в чому полягає різниця між ними і який вид краще в тій чи іншій ситуації.

Що таке "бандероль"?

Перші бандеролі з'явилися в сімнадцятому столітті у Франції в Парижі і представляли собою стрічку з паперу зі штампом орендаря паризької пошти Жан-Жака Ренуара де вілайят, в яку пакували різні малоцінні речі.

В сучасний час це - поштове відправлення невеликого встановленого розміру і ваги, призначене для пересилання різного роду паперів, газет, журналів, фотографій, книг і оформлене відповідно до вимог нормативних документів. За масою і розміром більше листи, але менше посилки.

У різних країнах визначені відмінні один від одного характеристики для бандеролей: вага, висота, довжина і ширина. Наприклад, згідно російського законодавства їх маса не може перевищувати 2 кг для відправки всередині Російської федерації, і 5 кг - за кордон. Цей параметр підходить для бандеролей як прямокутної форми, так і для згорнутої у вигляді рулону. Мінімальні розміри прямокутника - 10,5 см × 14,8 см, максимальні - сума довжини, висоти і ширини не більше 90 см. Рулони мають інші норми: довжина 10-90 см і сума довжини і подвійного діаметра - 17-104 см. Для порівняння в Україні вага бандеролі незалежно від місця призначення становить не більше 2 кг або не більше 3 кг, якщо в неї вкладена одна книга.

Їх вміст упаковують в чисті конверти, поліетиленові пакети, пакувальний папір, коробки, футляри та пред'являють на пошту. На упаковці заповнюють адресний ярлик, а для відправки за кордон ще і митну декларацію.

Бандеролі бувають:

  1. прості - її просто упаковують і відправляють.
  2. замовні - заповнюється бланк, який підтверджує факт прийому бандеролі поштою.
  3. Замовні з повідомленням - відправнику приходить повістка, про те, що все вручено адресату.
  4. З оголошеною цінністю - робиться опис вкладення і вказується його вартість, щоб в разі втрати пошта відшкодувала збиток.

Що таке "посилка"?

Це габаритніше відправлення, ніж бандероль, призначене для пересилки товарів соціально-побутового призначення, одягу, не швидкопсувних продуктів харчування та інше. До них також висуваються певні вимоги. Їх маса повинна бути не більше 20 кг при відправці по Росії і не більше 30 кг - за кордон. При цьому сума довжини, висоти і ширини встановлена ​​не більше 300 см. Для порівняння в Україні звичайною поштою можна відправити посилку вагою не більше 10 кг.

У Росії посилки вагою понад 30 кг приймаються через спеціальні поштові відділення, за умови, що вона буде перевозиться одним транспортом і занурена або вивантажено силами відправника або одержувача.

Пакувальними матеріалами можуть служити картонні коробки, поліетиленові пакети, футляри, мішки або щільна тканина. Вони повинні бути чистими, без слідів скотча і забезпечувати збереження вмісту під час транспортування.

Посилки бувають прості і з оголошеною цінністю. Тільки в них можна переслати речі нестандартної форми або розмірів.

Що ж спільного між цими видами відправлень?

  1. Вони нормуються за вагою, обсягом, виду відправки, термінів доставки і іншим параметрам.
  2. Газети, журнали, книги, фотографії і різні папери можуть бути вкладені і там, і там.
  3. Вони все пересилаються як в межах країни, так і за кордон.
  4. Пакет їх у папір, картонні ящики, пластикові пакети, футляри, мішки.
  5. Бандеролі, посилки можуть бути звичайними або з оголошеною цінністю.
  6. Вони не повинні містити заборонені для пересилання предмети (хімічні речовини і отрути, наркотики і зброю, валюту тощо).

У чому різниця між бандероллю і посилкою?

Розібратися в чому полягає відмінність між цими двома відправленнями допоможе таблиця, подана нижче:

характеристика бандероль посилка
вага 0,1-2,0 (3,0) кг Більше 2,0 кг
Розмір менший більший
форма Прямокутна або рулон Прямокутна, рулон, нестандартна
Терміни доставки короткі довші
Тип вкладень Папери, газети, журнали, книги, фотографії та інша друкована продукція Товари побутового призначення, продукти харчування, побутова техніка, одяг та інше.
цінність вкладень менш цінні Дорожчі предмети
Вартість доставки Розраховується з урахуванням маси, цінності та району доставки, але зазвичай менше, ніж для посилки Варто дорожче бандеролі через більшої ваги і цінності

Як же краще оформити пересилання потрібної речі?

По-перше, слід врахувати масу, розміри, крихкість, вартість, а також інші характеристики пересилаються предметів. Якщо вони важать більше двох кілограмів, тендітні, з великими габаритами - це однозначно посилка.

Крім того, дорогі і цінні речі краще відправити посилкою з оголошеною цінністю, тому її пересилання легше відстежити, вона вручається адресату тільки при наявності паспорта.

Предмети нестандартної форми приймаються поштою тільки як посилка.

Якщо параметри вкладених речей підходять як для посилки, так і для бандеролі, то слід врахувати ціну доставки. Її можна розрахувати самостійно за допомогою поштового калькулятора або в поштовому відділенні і вибрати підходящий варіант. При цьому враховується вага, цінність вкладень, терміни і район доставки, наявність повідомлення про вручення, наявність позначки "обережно" та інше. Практика підказує, що речі вагою до 1 кг дешевше відправити бандероллю, а більше 1 кг - посилкою.

Також на пошті слід уточнити терміни доставки і вибрати з них найбільш оптимальні для себе. Найкоротші терміни встановлені для відправлень першого класу, які пересилаються авіаційним транспортом, але при цьому значно збільшується вартість доставки.