У чому різниця між орендою і суборендою?

У сучасних реаліях можливість збільшення фінансових потоків отримала високу оцінку. Джерелом доходу може бути не тільки трудова діяльність. Ним може стати власність. При відсутності власності, яка здатна заробляти гроші, його можна орендувати у власника безпосередньо або взяти в суборенду. У чому відмінність і що вигідніше? Розглянемо більш детально.

Що? Хто? Кому? На який термін і за яких умов?

Слово оренда має латинське коріння. Arrendare до перекладі з латині дослівно означає - віддавати в користування (оренду). Така форма взаємовигідних відносин існує ще з часів римського права.

У сучасному законодавстві під орендою розуміють передачу від власника іншій особі в користування будь-якої власності в обмін на грошові кошти. У правом контексті це форма майнової угоди, яка може полягати як в усній, так і в письмовій формі.

В оренду може бути передана різна власність. Найбільшим попитом користуються нерухомі речі:

 • квартири.
 • нежитлового приміщення.
 • земельної ділянки.

Передача в оренду рухомої власності теж не втрачає актуальності. До цієї категорії власності можна віднести:

 1. Транспорті засоби.
 2. різне обладнання.

Зазначені вище об'єкти власності найбільш популярні для передачі в оренду, але далеко не єдині в списку. Список майна, здатного приносити стабільний дохід, неймовірно різноманітний.

Щоб боку орендної угоди були захищені законом, необхідне укладення відповідного угоди в письмовій формі. Гарантом дотримання законності буде угода про винаймання. Його завжди можна додати до позовної заяви в разі неможливості вирішення спору шляхом переговорів.

Сторонами в такого роду документах виступають:

 • орендодавець - це власник майна і одержувач орендної плати.
 • орендар - одержувач майна для цілей його подальшого використання і платник орендних платежів.

Залежно від періоду, на який речі передають в оренду, угоди про винаймання ділять на наступні види:

 1. Короткостроковий найм - до 1 року.
 2. Середньостроковий наймання - від 1 року до 5 років.
 3. Довгострокова наймання - від 5 років і більше.
 4. безстроковий наймання.

Законодавство Росії закріплює обов'язок щодо державної реєстрації всіх видів орендних угод з нерухомістю, за винятком короткострокових.

Знімання у орендаря

Суборенда - це теж передача в користування рухомої або нерухомої власності за плату. Тільки ця власність вже була раніше орендована іншою особою. Інше визначення цього виду угоди в майновому обороті - піднайом. Цей інструмент регулювання орендних відносин вигідний бізнесу, який тільки встає на ноги і не має можливості платити оренду за великі площі.

загальні характеристики

Спільними характерними рисами для розглянутих орендних угод є наступне:

 • Обидва договори - консенсуальні і оплатне.
 • Договір оренди та суборенди укладається з згоди власника.
 • Предметом угод є передача в користування власності.
 • Встановлюється орендна плата і її розмір.
 • Чітко визначені одержувач і платник орендних платежів.

Порівняльний аналіз

 1. Цивільний кодекс передбачив цілий розділ норм, що регулюють відносини при оренді. Піднайом не заслужив такої уваги законодавця.
 2. Угода про винаймання - це двостороння угода, підписантами виступають власник та сторона, яка приймає об'єкт в користування. Угода про суборенду - тристороння угода, де сторонами є: орендодавець, орендар і суборендар.
 3. Правова самостійність суборендаря відсутня. Його дії можливі тільки за умови наявності орендаря.
 4. Вартість орендних платежів для прямих наймачів нижче, ніж для суборендаря. Останньому доводиться оплачувати фінансовий інтерес власника і прямого орендаря.
 5. У наймача є можливість взаємодіяти з власником безпосередньо. У суборендаря такої можливості немає. Це важливо при повсякденній експлуатації майна.
 6. Період користування об'єктом при суборенді безпосередньо залежить від терміну дії договору оренди з власником і може бути менше.
 7. Метою власника є здача володіти своїм майном за хороші гроші. І бажано, щоб воно було здано меншій кількості осіб. Так зручніше. Молодий бізнес не завжди має можливість оплачувати оренду серйозних площ. Тут приходить на допомогу правовий інститут під назвою суборенда.
 8. При суборенді об'єктів нерухомості на період більше року обов'язок щодо державної реєстрації такої угоди на суборендаря не має ніяких. Це повинен зробити прямий орендар.
 9. Податкове навантаження за орендоване приміщення теж лягає на наймача. У цій частині суборендар відчуває себе більш вільно.
 10. Орендні відносини простіша правова схема, ніж піднайом.
 11. Відповідальність перед власником за цілісність майна повністю несе орендар. Навіть якщо воно передано третій особі на умовах суборенди.
 12. При достроковому розірванні договору оренди між наймачем і власником, суборендар має право укласти нову угоду про винаймання з власником майна на тих же умовах.

висновок

Розглянуті правові інструменти спрямовані на забезпечення прав і дотримання обов'язків осіб при укладенні орендних угод і подальшого використання майна.