У чому різниця між батарейками 2025 і 2032

Майже кожен день люди використовують пристрої з маленькими батарейками всередині них. До таких відносяться наручний годинник, підлогові ваги і багато інших. Маленькі батарейки значно зручніше звичайних, пальчикових і мізинчикових, більш того - вони досить місткі і працюють тривалий час. Про них не згадують, поки вони не сядуть.

Іноді при відсутності точно такий же батарейки виникає питання - чи можна замінити на таку ж, але з іншим індексом? Чи стане пристрій працювати після такої зміни?

батарейка 2025

Дана батарейка - одна з безлічі батарейок-таблеток. Виглядає, власне, як таблетка срібного кольору. Зазвичай вона використовується в материнських платах комп'ютерів. Виготовляється зі сплаву літію і декількох інших металів (які потрібні для міцності).

Здавалося б - навіщо комп'ютера, підключеного до мережі, потрібна батарейка? Для функціонування деяких частин потрібно інше джерело живлення. Батарейка допомагає зберігати файли, а також налаштування BIOS.

Перші дві цифри номера означають діаметр. він дорівнює 20 міліметрів, або ж два сантиметри. Інші дві цифри - товщина. вона дорівнює 2,5 мм.

батарейка 2032

Така батарейка також є таблеткою. Зазвичай, вона теж срібно-сіра, виготовляється з літію, і теж може використовуватися в комп'ютерах і інших пристроях.

Точно так же, як і попередня описана модель, вона відмінно виконує свою задачу живлення материнської плати, і з її допомогою користувач може без праці зберігати в системі свої файли і не страждати постійної перенастроюванням системи BIOS.

Аналогічно, перші дві цифри описують діаметр. Він також дорівнює двом сантиметрам. Останні дві - показник 3,2 міліметрів в товщині батарейки.

Чи є взагалі різниця?

описані батарейки разняться лише в товщині. Чи є ці таблетки взаємозамінними і чи можна одну замінювати на іншу?

Зазвичай, приходячи в магазин і вимагаючи батарейку на материнську плату, недосвідчений господар комп'ютера важко видати маркування моделі, яка була встановлена ​​до цього. У ще більш незручну ситуацію потрапляють ті, хто притягнув з собою наявну модель - адже їх неодмінно запитують, чи не потрібна заміна на іншу.

В описі 2025 і 2032 було описано, що обидва джерела живлення мають округлу форму, однаковий діаметр, виробляються з одного і того ж матеріалу. Можна зробити висновок, що єдина їхня зовнішню відмінність полягає саме в товщині - одна товщі інший на сім десятих міліметра.

Чи є якесь вагоме відмінність в роботі двох пристроїв? На досвіді користувачів не раз було доведено, що немає. Материнські плати і комп'ютери в цілому не починають працювати гірше або краще при установці одного або іншого блоку живлення. Іншими словами, дані пристрої абсолютно однакові зовні і в експлуатації. Чи є якісь відмінності в їх "начинку"?

Забавно, але за великим рахунком і тут нічого особливого. Це просто дві однакові, абсолютно взаємозамінні батарейки. Допускається використання 2032 замість 2025 і навпаки, робота комп'ютера або іншого пристрою не буде порушена.

Але, звичайно, вони не зовсім однакові. Інакше їх би не розрізняли по маркувань і долучили б до одного назвою. Про відмінність вже було сказано - це їх товщина. В теорії в роботі це не дає ніяких збоїв і переваг, їх товщина - лише показник їх ємності.

Для того, щоб розібратися в тому, як це працює, потрібно звернутися до фізики і пристрою батарейок. Більший обсяг дає можливість помістити всередину більше електросодержащего і генеруючого речовини (зазвичай це рідина). Зайві 7 десятих міліметра не завадять, зроблять батарейку "Довговічніше".

Отже, єдина відмінність - товщина, звідси і ємність. 2032 розрядиться після 2025, вона трохи довговічніше. З усієї лінійки таблеток 2032 є самою ємною, тому на неї зазвичай заміняють більш прості і швидко розряджаються моделі. Існування 2025 обумовлено лише тим, що не завжди дані блоки живлення використовуються саме з метою встановлення на материнську плату. Для деяких пристроїв (наприклад підлогових або магазинних ваг, дитячих іграшок, мобільних пристроїв) потрібні тонкі батарейки.

Якщо порушувати питання заміни, то нічого страшного не станеться, якщо до цього була встановлена ​​менш ємна батарея, і на даний момент такої немає в магазині, і також можна використовувати менш містку замість початкової та довговічною. У другому випадку, безумовно, слід очікувати швидкої розрядки і черговий заміни, проте це допоможе продовжити використання пристрою, яке вимагає подібне джерело живлення. Головне в заміні - не вибрати модель, яка більше за діаметром. Товщина в цій справі значення не має, а діаметр - цілком.

Також при відсутності в магазині даних моделей можна придбати модель з маркуванням 2016. У товщину вона 1,6 мм, що говорить про те, що її розрядка відбудеться ще раніше. Проте, для функціонування і справної роботи її вистачить.

висновок

Таким чином, які можуть бути відмінності між батарейками 2025 і 2032? Ніяких, крім семи десятих міліметрів в товщину і декількох додаткових місяців роботи. Важливо розуміти, що вони не розряджаються стрімко. Точний час розрядки залежить від загального стану комп'ютера і навантаження на материнську плату.

Наостанок слід зауважити, що сильної різниці в ціні у даних моделей немає. У магазинах 2032 обходиться в 100 рублів, в той час як 2025 - близько 80-90 рублів.