У чому різниця між батарейками CR2016 і CR2032

Батарейки - зручні джерела живлення для електронних пристроїв. Вони використовуються в тисячі приладів, важливих для комфортного життя людини.

Батарейкі- "таблетки" поширені в світі нарівні з "пальчиковими" (АА) і "мізинчикові" (ААА). Вони використовуються в портативних приладах. Найбільш популярні моделі CR2016 і CR2032.

Згідно з визначенням Міжнародної електротехнічної комісії (IEC) буква "С" означає, що джерело живлення літієвий. Ці батарейки мають довгий термін зберігання - від 5 до 12 років в рідній упаковці - і малий саморозряд. Так називається явище, при якому ємність батареї знижується при повній бездіяльності. У літієвих гальванічних джерел струму саморазряд становить близько 2 відсотків на рік. Цим мізерним показником можна сміливо знехтувати.

Літера "R" вказує, що ви маєте справу з "Таблеткою". Також використовуються назви "монетка" і "кнопка".

CR2016 - для БІОС і іграшок

Ми розібралися з маркуванням "CR". Цифри 2016 вказують на розміри батарейки: 20 міліметрів в діаметрі і 1,6 міліметра в висоту. напруга 3 вольта. Ємність 75-90 міліампер-година. При безперервному використанні служить до двох років. витримує від -30 до +60 градусів за шкалою Цельсія.

Застосовується в наступній апаратурі:

 1. Материнські плати комп'ютерів.
 2. Бездротові комп'ютерні миші.
 3. Годинники наручні та настінні.
 4. Дитячі іграшки.
 5. Медичне устаткування: тонометри, підлогові ваги, зубні щітки.
 6. Брелоки автомобільної сигналізації.
 7. калькулятори.
 8. Пульти дистанційного керування.

Список далеко не повний, але дає уявлення про сфери застосування CR2016.

CR2032 - в два рази краще CR2016?

Ці елементи живлення мають діаметр 20 міліметрів і висоту 3,2 міліметра. напруга 3 вольта. Ємність 190-230 міліампер-година. Працює при температурах від -40 ° С до + 65 ° С. може служити до 5 років. CR2032 використовується в тих же приладах, що і CR2016.

Різниця між CR2032 і CR2016

Розрізняються ці моделі товщиною і ємністю. Великі розміри дозволяють CR2032 працювати в два, а то і три рази довше, ніж CR2016.

Чи можна замінити CR2032 на дві батарейки CR2016?

Жоден виробник техніки не порадить споживачеві використовувати елементи живлення, непередбачені моделлю приладу. Це небезпечно і може привести до поломки апаратури. Однак, тимчасова заміна CR2032 на дві CR2016 можлива, коли це дозволяє розмір батарейного відсіки. Користувач ставитиме експеримент на свій страх і ризик. В цьому випадку слід дотримуватись полярності елемента живлення: "мінус" до "плюса".

Чи можна заряджати CR2032 і CR2016?

Батарейки - одноразові джерела живлення. В інтернеті розміщено сотні постів про те, як їх зарядити. Але така можливість не передбачена конструкцією самого елемента. Наслідуючи радам безвісних технічних геніїв, ви ризикуєте тим, що батарея загориться або вибухне прямо в руках.

При тривалому терміні експлуатації і 2016, і 2032 коштують недорого. Їх можна замовляти через Інтернет. Тому краще купувати нову батарейку замість старої, не піддаючи своє здоров'я на небезпеку.

Що ще можна робити з батарейками

Літієві елементи живлення в цілях безпеки забороняється:

 • Кидати у вогонь.
 • Нагрівати понад 60 градусів Цельсія.
 • розбирати.
 • Давати маленьким дітям.
 • Ковтати (якщо випадково проковтнули, негайно зверніться його до лікаря).
 • Зберігати без упаковки.
 • Використовувати несправні (покриті корозією, оксидами чи поточні) батарейки.

Утилізація CR2032 і CR2016

Батарейки та акумулятори не можна викидати в помийницю разом зі звичайними побутовими відходами. На звалищі елементи живлення іржавіють, руйнуються і виділяють отруйні речовини. Грунт отруюють важкі метали. Кадмій, свинець і ртуть з грунтовими водами залишають територію звалища і потрапляють в землі сільськогосподарського призначення. Або в річку, або в питне озеро. Одна батарейка здатна отруїти 20 квадратних метрів землі і 400 літрів води.

Зберігати вдома джерела енергії із закінченим терміном придатності теж небажано. У них тривають руйнівні процеси, тому мирно лежить на поличці батарейка може потекти або послужити джерел загоряння. Шанси малі, але вони є.

Зараз у багатьох російських містах відкриваються пункти зі збору використаних акумуляторів. Бокси розміщуються в великих супермаркетах, торгово-розважальних центрах, офісах екологічних організацій. Дізнатися їх розташування можна за допомогою Інтернету або звернувшись до регіонального міністерство природних ресурсів і екології. Зібрані батарейки відправляються на переробку.

CR2032 і CR2016 - поки незамінні

Літієві "таблетки" компактні, довговічні і недорогі. CR2032 служать довше, ніж CR2016, а й мають велику товщину. Розумної альтернативи таким батареям поки не існує.