У чому різниця між абілітаціею і реабілітацією?

На землі не знайти абсолютно здорової людини. Переважна більшість жителів нашої планети страждає на хронічні захворювання. Фізичні патології ускладнюють життя людей. Громадяни з обмеженими можливостями потребують регулярної медичної допомоги. У вітчизняному законодавстві про захист прав інвалідів зустрічаються такі поняття як абілітація та реабілітація.

Що таке абілітація?

Абілітаціею називають комплекс спеціальних медичних або соціальних заходів, що дозволяють інваліду адаптуватися до прикладеним життєвим обставинам. Процедура носить педагогічний характер. В процесі Абілітація пацієнт з обмеженими можливостями розвиває і набуває навиків, необхідні для вирішення побутових завдань і взаємодії з соціумом.

Навчання надається особам різних вікових категорій: дорослим і дітям. Комплекс необхідних заходів розробляється в індивідуальному порядку. Нижче представлені основні види абілітації терапії:

  1. Соціальна підмога. Інваліду надаються необхідні ресурси і можливості для самореалізації. Молодим людям надають допомогу під час вступу до вищих навчальних закладів.
  2. відновлювальна. Абілітації заходи полягають в наданні медичної допомоги різного характеру. Інвалідам надаються технічні засоби і пристрої для пересування: протези, ортопедичне взуття, крісло-коляски, тростини тощо.
  3. професійна терапія. Людей з обмеженими можливостями підтримують в питанні працевлаштування. Виділяються спеціальні робочі місця для особливих громадян. Пацієнтів навчають налагоджувати соціальні контакти на робочому місці і в повсякденному житті.
  4. Фізкультурно-оздоровча допомога. Особливих людей запрошують до участі в спеціальних змаганнях, залучають до суспільно-масових заходів.

У медичному відношенні абілітація займається протезуванням, реконструктивної хірургією і ортезуванням.

На таку державну підтримку може розраховувати пацієнти, які мають вроджені фізичні відхилення. Регулярна абілітація дозволяє хворому орієнтуватися в соціумі і успішно взаємодіяти з оточуючими.

особливості реабілітації

Іноді фізичні недуги або обмеження виникають у людини в процесі його життя. Такі пацієнти також отримують комплексну допомогу з боку держави. Реабілітація - це комплекс певних дій, розроблений з метою відновлення втрачених навичок та здібностей через що утворилася травми. Характер лікувальних заходів повністю залежить від ступеня і виду фізичного обмеження. На сьогоднішній день розроблено чотири види повноцінної реабілітації: психолого-педагогічна, медична, соціальна і професійна.

Перший варіант адаптації має на увазі надання необхідної підтримки під час отримання дошкільної, середньої або вищої освіти. Державні органи надають доступні технічні засоби для світського навчання.

Медична підмога включає в себе санітарно-курортне лікування і інші види терапії, спрямовані на відновлення втрачених функцій організму. Для комплексної реабілітації хворий отримує необхідні технічні пристрої.

Соціальні заходи підтримують сім'ї, в яких проживає хворий з обмеженими можливостями. Родичам виявляється необхідна фізична, юридична та психологічна підтримка. Хворий освоює навички самообслуговування і вчитися жити з поставленим діагнозом.

Реабілітація професійного характеру зачіпає трудову діяльність пацієнта. Інвалід отримує свіжі дані про доступні формах праці. Хворому виявляється всіляке сприяння під час навчання та працевлаштування. Надається інформація про можливе отримання додаткової освіти.

Завдання реабілітаційних методик відновити професійні навички людини, прискорити процес його одужання і по можливості запобігти ускладненням в розвиток захворювання.

Порівняння медичних процедур

Адаптаційні заходи мають загальну ідею існування. Обидва заходи розроблені з однією єдиною метою - допомогти людині з обмеженими можливостями жити "повноцінним" життям і успішно взаємодіяти з соціумом. І в першому, і в другому випадку існують різноманітні види медичної і соціальної допомоги, що покращують якість буття пацієнта. Необхідна підмога здійснюється за державний кошт.

Відмінності спостерігаються в тривалості терапії. При абилитации допомогу, як правило, носить постійний характер. Реабілітаційна підмога може бути одноразовою. Тривалість адаптаційного періоду залежить від захворювання пацієнта. Абілітація призначена для хворих з вродженими фізичними порушеннями, тоді як реабілітаційні послуги надаються особам, які мають придбані недуги фізіологічного характеру.

Медична чи соціальна терапія - кожна з розглянутих методик повернула до життя не одного інваліда. Обговорювані заходи збільшують шанси хворого на успішне і швидке одужання.