Навіщо потрібні місячні?

Місячними називається один з періодів менструального циклу, під час якого виникає кровотеча з статевих шляхів жінки, а нерідко це слово вживають стосовно самим кров'янисті виділення. Щоб отримати відповідь на питання - навіщо потрібні місячні, необхідно згадати анатомію і фізіологію жінки.

Зміст статті

  • Анатомія і фізіологія
  • місячні
  • трохи статистики

Анатомія і фізіологія

Функція репродуктивної системи жінки - розмноження. У нього входить зачаття, виношування і народження дитини. Після досягнення дівчиною статевої зрілості її геніталії починають відчувати щомісячні циклічні зміни під дією гормонів, які виділяють гіпоталамус, гіпофіз і статеві залози.

При народженні дівчинки в її яєчниках вже закладено кілька сотень яйцеклітин, які протягом всього фертильного (дітородного) віку по черзі дозрівають в особливих "бульбашках" (фолікулах) і потім вивільняються (процес носить назву овуляції). В даний період стає можливим настання вагітності. Для цього в ендометрії (внутрішньому слизовому шарі матки) відбуваються "підготовчі заходи": він різко гіпертрофується - розростається, потовщується і розпушується, його залози починають рясно виділяти спеціальний секрет. У разі настав запліднення яйцеклітина (яка після отримання батьківській частини генома стає зиготою) імплантується (впроваджується) в маткову стінку і починає ділитися.

до змісту ↑

місячні

При несостоявшемся заплідненні яйцеклітина гине. Незабаром після цього різко падає рівень статевих гормонів (прогестерону і естрадіолу), що веде до вираженого спазму судин, що живлять ендометрій. Він некротизируется (відмирає), відривається і віддаляється через статеві шляхи разом з незначним обсягом крові - це і є зовнішній прояв менструації. Потім в порожнині матки починається активний процес відновлення - поділ епітеліальних клітин і відтворення слизової оболонки для здійснення наступного циклу.

Реклама

Навіщо дівчатам потрібні місячні? Періодичні зміни в статевій системі уможливлюють почергове дозрівання яйцеклітин і наступ зачаття і вагітності. Якщо менструації припиняються, що може бути викликано захворюванням жінки або віковим в'яненням її репродуктивної функції, вагітність стає неможливою (тимчасово або постійно).

Строго кажучи, виділення при місячних є не однієї тільки кров'ю, а складною сумішшю (менструальної рідиною), в яку також входять уривки ендометрія, виділення залоз шийки матки і піхви, гормони і ферменти (завдяки наявності останніх вона не згортається).

до змісту ↑

трохи статистики

Перша менструація відбувається у дівчаток у віці від 11 до 15 років, хоча можуть зустрічатися значні індивідуальні відхилення. Середня тривалість менструального циклу 28 днів, але у більшості жінок вона може становити як 21, так і 35 днів - все це варіанти норми. Тривалість періоду кровотечі теж непостійна і коливається від 2 до 7 діб. Середній вік приходу менопаузи (припинення місячних) - близько 52 років з розкидом від 40 до 60.

Постійне повторення складних процесів в організмі обумовлено його природним призначенням. Отже, жінці потрібні місячні для реалізації її основної біологічної функції - відтворення людського виду.