Закордонний паспорт і віза що це і чим вони відрізняються

Вирушаючи в поїздку за кордон, потрібно ретельно підготувати всі необхідні документи. Це дозволить уникнути різних неприємностей в дорозі, а зокрема, на митниці. Особливу увагу слід приділити підготовці закордонного паспорта і візи. У досвідчених туристів ці слова не викликають ніяких питань, але ось початківцям мандрівникам вони можуть здатися незрозумілими або незнайомими.

Закордонний паспорт - головний документ мандрівника закордоном

Закордонний паспорт - це найважливіший документ громадянина однієї країни на території іншої. Без нього в'їзд в багато країн стає просто неможливим, а крім того, він дозволяє ідентифікувати особистість мандрівника. На відміну від звичайного внутрішнього паспорта, всі записи в "загранніке" дублюються англійською мовою, що дозволяє прочитати їх в будь-якій частині світу.

На даний момент в Росії розрізняють два види такого документа: паспорт старого зразка і біометричний. Слід зауважити, що другий вид в останні роки користується великим попитом і поступово витісняє старі паспорти з ужитку. Це пояснюється їх високої захищеністю від підробки, наявністю більшої кількості сторінок і, найголовніше, вдвічі збільшеним терміном служби, що становить 10 років. Тепер мандрівникам не потрібно переживати про брак сторінок під штампи або про закінчується термін дії.

Перша сторінка біометричного "загранніка" виконана з спеціального пластика. У нього вбудований чіп, який містить відомості про серію та номер документа, дату видачі та термін закінчення дії. Крім того тут можна знайти повну інформацію про власника: його прізвище і ім'я, дату і місце народження, стать і підпис.

Що таке віза?

У багатьох випадках для подорожей за межі Росії наявність одного закордонного паспорта стає недостатнім. Особливе значення тут набуває наявність позначки, що дозволяє в'їхати мандрівникові на територію іншої держави. Така відмітка називається візою і може мати вигляд відбитку печатки або штампа.

Візи відрізняються за кількома показниками. По-перше, це кількість в'їздів на територію держави. У цьому сенсі штампи можуть бути однократними, багаторазовими або ж "мульти", тобто дозволяти відвідування країни певну кількість разів.

Друга відмінність віз в терміні їх дії. Вони бувають короткострокові і довгострокові. Перший вид дозволяє перебувати на території країни до 90 діб, а другий - більше трьох місяців поспіль.

За мети поїздки позначки бувають наступних типів:

  • транзитні (Дозволяють туристам перетинати одну країну, щоб дістатися до іншої)
  • туристські (Необхідні для придбання туру закордон або знаходження там з метою відпочинку)
  • студентські (Видаються учням закордоном)
  • ділові (Необхідні для поїздок, цілі яких пов'язані з бізнесом)
  • спеціальні (Лікування закордоном, поїздки з метою возз'єднання з членами сім'ї, які проживають в інших країнах).

Окремим видом віз є шенгенські. Вони дають змогу відвідувати будь-яку країну, що входить в шенгенську зону, а це, слід зауважити, цілих 26 європейських держав. Саме тому вони дуже популярні при подорожах по Європі.

Спільні риси між візою і закордонним паспортом

Перше, про що потрібно сказати, перераховуючи подібності між закордонним паспортом і візою, так то, що ці документи дозволяють відвідувати туристам інші держави і легально перебувати з їхньої територіях. При відсутності паспорта або позначки в ньому у відвідуванні країни можуть відмовити, що буде дуже неприємно. Тому, вирушаючи в подорож, слід заздалегідь подбати про це.

Також важливо знати, що віза без закордонного паспорта існувати не може. Вона являє собою не окремий документ, а позначку в паспорті. Це і пояснює їх тісний взаємозв'язок.

У чому відмінності між закордонним паспортом і візою?

Найголовнішою відмінністю між "загранніком" і візою і те, що в першому випадку мова йде про документ, що засвідчує особу росіянина на території іншої держави, а в другому - про позначці, що дозволяє йому там перебувати певну кількість часу.

Крім того, відрізняється і процедура їх отримання. Для того щоб виготовити новий паспорт, необхідно звертатися в Федеральну міграційну службу, штампи ж ставлять в консульстві країни призначення.

Ну і, звичайно ж, відрізняються пакети документів, необхідних для отримання закордонного паспорта і штампа. З повними їх переліками можна ознайомитися на сайтах видають органів.

Ще одна відмінність полягає в тому, що закордонний паспорт є документом, що засвідчує особистість в будь-якій точці світу, а візу потрібно отримувати саме тієї країни, куди направляється мандрівник, або ж де планується провести більше часу (в разі шенгену). Крім того, далеко не кожна держава вимагає від своїх іноземних гостей наявність дозволу на в'їзд, а ось паспорт іноземного громадянина потрібен в більшості випадків.

Таким чином, вирушаючи за кордон, слід заздалегідь задуматися про наявність закордонного паспорта та візи. Адже їх відсутність може обрушити всі плани, що буде дуже неприємно. Важливо розуміти, що і віза, і паспорт дозволяють мандрівникам виїжджати за межі своєї країни, але їх призначення, а також процедура виготовлення зовсім не схожі. Ці знання допоможуть уникнути неприємних несподіванок при виїзді за кордон і не дозволять зіпсувати враження про подорож.