Навіщо потрібні друзі?

Про дружбу завжди багато говорили, навіть присвячували їй пісні і вірші. Але в наші дні культу індивідуалізму довірчі взаємини кілька знецінилися: більш модно бути на 100% самостійної і самодостатньою особистістю, яка не потребує допомоги і підтримки. Може, і дружба в такому випадку стала пережитком минулого, який в підсумку кане в небуття? Чи чекає нас розквіт епохи одиноких людей? І взагалі, навіщо потрібні друзі, та й чи потрібні?

Зміст статті

  • Дружити чи не дружити?
  • Що дає нам дружба?

Дружити чи не дружити?

Уточнимо відразу: поняття "друзі" тут і далі по тексту має на увазі людей, з якими ви спілкуєтеся в реальному житті, в більшій чи меншій мірі довіряєте їм. Цей нюанс слід обумовити через специфічний явища нашого часу - соцмереж, де в друзях числяться навіть ті, кого ви не бачили на власні очі ні разу.

Так уже склалося, що людині для виживання необхідний соціум. Але перебувати в ньому і вибудовувати з окремими його членами здорові і гармонійні, довірливі стосунки - не одне й те саме. Дійсно, саме в наші дні багато хто свідомо роблять вибір на користь самотності. Більшість таким чином захищається від образ, болю, нерозуміння і іншого негативу, що неминуче виникає в тій чи іншій мірі при спілкуванні. Принцип "немає друзів - немає проблем" здається таким людям логічним і привабливим. Але чи є це найкращим виходом і гарантією безпеки? Ледве.

Ніхто не бере кардинального рішення розірвати відносини з одним / друзями, коли все складається добре. До цього зазвичай підштовхують розчарування, обман і зрада. Здавалося б, якщо один здійснив одну зі згаданого, він однозначно поганий, але не все так просто.

Реклама

Саме в дружніх відносинах люди особливо часто забувають прості істини: ніхто не зобов'язаний бути таким, як вам хочеться, неухильно дотримуватися порад, які ви даєте, або виправдовувати ваші очікування діями. Маніпуляції на тему "якщо ти мені друг, значить, зробиш, як я кажу" зустрічаються часто-густо, але нічого, крім негативу, обом сторонам не приносять. Не забувайте, що звання одного не зобов'язує людину підкорятися вам, а вас - йому. Головна перевага дружби - в її добровільний характер, так що будьте готові приймати людину цілком. Завдяки цьому ви зможете внести свою лепту в збереження відносин: не будете провокувати одного на обман, не станете пред'являти до нього вимог і розчаровуватися, не побачивши відповідності.

Якщо при всій толерантності з вашого боку людина продовжує негарно чинити, обманювати або тим більше зраджує вас, то ці відносини не варті того, щоб їх зберігати. Однак і глобальне рішення не довіряти більше нікому і ніколи не піде на користь вам самому. Будь-яка людська діяльність пов'язана з певним ризиком. Навіть вийшовши з дому в магазин, ви можете стати жертвою нещасного випадку, але ж це не привід побудувати бункер і забарикадуватися в ньому від усіх небезпек. Відмовляючись від дружби з-за того, що вас колись образили або зрадили, ви не вирішуєте проблему, а ховаєтеся від неї, позбавляючи себе всіх плюсів довірчих відносин.

до змісту ↑

Що дає нам дружба?

Дружні стосунки перебувають в житті людини на особливому місці, тому що в них здебільшого відсутня вигода. Люди вільні почати або припинити спілкування в будь-який момент, моральних чи юридичних зобов'язань, на відміну від сім'ї, тут просто немає. Безумовно, деякі називають когось іншого з корисливих мотивів, але такі відносини не витримують перевірки часом. Вони тривають, поки це вигідно одному або обом, і навряд чи можуть вважатися справжньою дружбою.

У свою чергу відносини, засновані на добрій волі і довірі, дарують людині підтримку в скрутні моменти і можливість розділити свої перемоги і радості. До речі, саме такі ситуації і є кращими індикаторами. Справжній друг буде з вами в біді, оскільки щиро хоче допомогти, а не тому, що ви зіграли на його почутті відповідальності. І успіхам вашим друг здатний радіти, що не заздрячи і не принижуючи їх.

Люди, у яких немає друзів, викликають виправдані побоювання у оточуючих. По-перше, вони дійсно мають проблеми в спілкуванні, раз відмовляються від цінної його частини. По-друге, у таких людей, як правило, виникають неадекватно завищені вимоги до улюблених. У відносинах з другою половинкою вони покладають на неї непомірні очікування, намагаються компенсувати за допомогою однієї людини порожнечі в своєму житті, пов'язані з відсутністю друзів. В даному випадку від вас напевно зажадають проводити разом мало не 24 години на добу, розважати, розділяти з коханим (-ою) все інтереси і відмовлятися від своїх. Наявність у вас друзів буде сприйматися досить ревно, іноді навіть агресивно. Загалом, стережіться тих, хто не вміє і не бажає дружити.

Навіщо потрібні друзі? Щоб мати можливість спілкуватися щиро і природно, не надягати маски і не дотримуватися правил, в рамках яких ми вічно перебуваємо в повсякденному житті. Саме з друзями ми буваємо собою: неідеальними, не завжди розумними та успішними і, може бути, найщасливішими. Ми виявляємо емоції вільно і не боїмося осуду, робимо дурниці і переживаємо найяскравіші враження в житті, тому що найбільш відкриті і розслаблені.

Справжня дружба безцінна. Бережіть її, якщо вона у вас є, і не бійтеся ризикувати в пошуках, це того варто!