Ярина і Ярина плюс - в чому різниця і що краще?

Гормональні препарати сьогодні дуже часто призначають жінкам і дівчатам різного віку. І справа не тільки в запобіганні небажаній вагітності - 100% гарантію дає тільки повне утримання від інтимних стосунків. Так як до складу контрацептивів входять гормони, їх застосовують для лікування деяких жіночих захворювань. Однак при виборі гормонального препарату потрібно пам'ятати, що його повинен призначати лікар, що вивчив індивідуальні особливості пацієнтки.

На сьогоднішній день одним з найпопулярніших гормональних засобів є Ярина. Однак у неї є аналог - Ярина+.

Ярина і Ярина плюс є комбінованими оральними контрацептивами. Незважаючи на схоже вплив на жіночий організм ці препарати відрізняються. У чому відмінності між ними і який з них краще вибрати, докладно розказано нижче.

Ярина

Ярина - це лікарський препарат, який представляє собою таблетки, вкриті оболонкою. Основною функцією Ярини є запобігання небажаній вагітності. Тобто, вона впливає на процес дозрівання яйцеклітини і на склад слизу шийки матки. Крім цього, препарат допомагає налагодити менструальний цикл, зменшує кількості рідини в організмі і позбавляє від акне і себореї. У препараті містяться такі гормони, як естроген, гестаген і дроспіренон. Курс на місяць складається з 21 таблетки, між курсами робиться перерва протягом 7 днів.

Ярина плюс

Ярина плюс - це лікарський засіб у вигляді таблеток в оболонці оранжевого кольору. Ярина + є контрацептивом, однак крім оберігання від вагітності і нормалізації менструацій препарат знижує ризик раку яєчників і нормалізує менструальний цикл. Ярина + містить аналогічні першому коку гормони. Місячний курс складається з 28 таблеток, 7 з яких є "порожніми", проте завдяки їм прийом ліків не переривається.

Що між ними спільного

Активними діючими речовинами Ярини та Ярини плюс є етинілестрадіол і дроспиренон. В цілому, вони мають практично однаковий склад.

Ярина і Ярина плюс надають на жіночий організм наступну дію:

 • Гальмують процес овуляції.
 • Змінюють склад слизу шийки матки, що є перешкодою для руху сперматозоїдів.
 • Змінюють структуру ендометрія (слизова оболонки матки), завдяки чому яйцеклітина не може закріпитися в ній.
 • нормалізують менструації.
 • Зменшують болі і кількість виділень при менструальному кровотечі.

Протипоказання у них також однакові:

 • Ускладнена форма цукрового діабету.
 • Мігрень з неврологічними симптомами.
 • Артеріальний або венозний тромбоз.
 • ішемія.
 • панкреатит.
 • ймовірна вагітність.
 • Порушене мозковий кровообіг.
 • лактація.
 • Алергія на компоненти, що входять до складу препаратів.
 • Вагінальна кровотеча незрозумілого походження.

Також застосування даних коштів не рекомендовано при:

 1. гіпертригліцеридемії.
 2. захворюваннях печінки.
 3. ожирінні.
 4. палінні.
 5. пороці серця.
 6. Захворюваннях шлунково-кишкового тракту.
 7. післяпологовому періоді.

Прийом даних коків може викликати такі побічні ефекти:

 • Головний біль.
 • Виділення з молочних залоз.
 • Виділення з піхви незрозумілого походження (то етсь, що не місячні).
 • блювоту.
 • підвищення тиску.
 • діарею.
 • зниження лібідо.

У чому полягає різниця ці препарати

Незважаючи на те, що обидва засоби дають однаковий ефект, в їх складі є невелика відмінність. Ярина плюс містить левомефолат кальцію (Біологічно активна форма фолієвої кислоти), який усуває недолік фолатів в жіночому організмі. В силу цього в різних випадках підбирається різний препарат. А недолік фолієвої кислоти у жінок зустрічається дуже часто, що негативно впливає на їх репродуктивну функцію.

Іншим їх відмінністю є те, що Ярину п'ють протягом 21 дня, потім роблять 7-денну перерву, а упаковка Ярини плюс розрахована на 28 днів, після чого береться нова упаковка. 7 таблеток скасування не містять гормони, в їх складі залишається фолієва кислота, таким чином, курс прийому таблеток не переривається, що є дуже зручним для багатьох дівчат.

Як зробити вибір

Ярину повинні приймати як контрацептив тільки здорові жінки, або дівчата (жінки), що борються з акне і вугрової висипом.

А ось Ярину плюс вживають в разі контрацепції і лікування акне. Для запобігання вагітності у жінок з недоліком фолатів в організмі або із затримкою рідини, що залежить від кількості гормонів. Також Ярина плюс краща для жінок, які планують через якийсь час після скасування контрацептиву народити дитину. Нормальний гормональний баланс і відсутність неприємних симптомів благотворно позначаться на зачатті дитини. Крім того, Ярина плюс рекомендована дівчатам з нестачею фолієвої кислоти.

Дуже часто Ярина плюс призначається дівчатам, які зробили аборт. На думку лікарів, Ярина плюс буде корисніше для жіночого організму, так як містить необхідну фолієву кислоту.

висновок

При появі побічного ефекту слід відмінити препарати. Під побічним ефектом розуміється мігрень, блювота, підвищений тиск, болі і ущільнення в молочних залозах і інші неприємні симптоми, які проявилися при прийомі таблеток.

З усього вищесказаного можна зробити висновок, що Ярину можна замінювати на Ярину плюс, лікування від цього не буде менш ефективним. Однак не варто цього робити самостійно, краще проконсультуватися з лікарем. Через індивідуальних особливостей різним жінкам можуть бути призначені різні препарати. Тим більше часто потрібно здача аналізів на дефіцит того чи іншого гормону або інші обстеження для визначення найбільш ефективного методу лікування і захисту.

Дівчатам треба також пам'ятати, що Ярина і Ярина плюс оберігають від небажаної вагітності тільки при строгому дотриманні інструкції по застосуванню (тобто, таблетка, прийнята після статевого акту, вже не робить ніякого дії). Однак вони ніяк не захищаю жіночий організм від всіляких статевих інфекцій.