Xbox 360 і PS3 - чим вони відрізняються і що краще

На поточний момент, консолі сьомого покоління вже є застарілими, і на них практично не виходить нових ігор. Однак буквально десять років тому між портативними комп'ютерами і двома гігантами в світі консольних розваг йшла справжня війна за клієнтів. І головними флагманами ринку розваг серед інтерактивних ігор та фільмів стали дві консолі від двох різних фірм Microsoft і Sony. Розглянемо PlayStation 3 і Xbox One, їх відмінності і що ж краще придбати в даний час.

Xbox 360 - ігровий центр від Microsoft

Xbox 360 був другим за рахунком в сімействі приставок від компанії Microsoft. Його анонс відбувся спочатку на телеканалі MTV, 12 травня 2005 року, а потім на міжнародній виставці розробників комп'ютерних ігор Electronic Entertainment Expo. Приставка була випущена і відразу ж розпродана в усіх країнах крім Японії. Її апаратне забезпечення було представлено наступними деталями:

  • Процесор Xbox 360 від фірми IBM, мав три ядра і був побудований на технології CELL Xenon, відрізнявся ексклюзивністю для даної приставки. Тактова частота досягала 3.2 ГГц. Швидкість обробки чисел з плаваючою комою перевищувала 115 мільярдів дій в секунду.
  • Графічний адаптер від компанії ATI, також спеціально випущений для продукту від Microsoft. Мав у своєму складі 2 чіпа, кожен з яких досягав частоти 0.5 ГГц.
  • Кількість оперативної пам'яті у приставки від американських виробників дорівнювало 512 Mb з шиною GDDR Пропускна частота оперативної пам'яті перевищувала 1.4 ГГц. Але пам'ять була спільною для центрального процесора і обох ядер відеоадаптера. До складу консолі також входив eDRam, що вдає із себе особливий модуль з об'ємом в 10 Мб, але відрізняє значно підвищеною швидкістю обробки даних.
  • Внутрішні накопичувачі на консолі від Microsoft в різних версіях мали різний обсяг. У базовій версії 2005 року обсяг жорсткого диска дорівнював 250 Гб. У більш пізніх можливо було замінити вбудований накопичувач на включає обсяг 320 і 500 Гб.

За час свого існування виробник випустив 5 оновлених версій консолі, що відрізняються між собою наявністю деяких портів, заміненої материнською платою і виправленими помилками з харчуванням. За весь час експлуатації на Xbox 360 вийшло більше 2000 ігор.

При релізі консолі, на неї було доступно всього 12 ігор, проте маркетологи Microsoft швидко виправили цю проблему. Також на ньому були частково доступні гри з його попередника. Аж до випуску, оновленого Xbox One, в 2013 році, на героя статті виходили все найгаласливіші новинки. До теперішнього моменту ігровий центр від Microsoft вже знятий з виробництва.

Що ж запропонувала Sony зі своїм PlayStation 3

У порівнянні з Xbox 360, ігровий центр від Sony був випущений в продаж в листопаді 2006 року. І в тому ж місяці вона досягла Америки і Європи, а ось в Європу і Росію консоль приїхала тільки через 5 місяців після релізу. У порівнянні з конкурентом апаратне забезпечення японської консолі відрізнялося в кращу сторону. Її технічне забезпечення включало в себе:

  1. Восьміядерний процесор IBM CELL BE, також спеціально створений під неї. Тактова частота дорівнювала 3.2 ГГц, можливості в обробці чисел з плаваючою комою рівні 218 Гфлопс.
  2. Відеоадаптер від фірми Nvidia, моделі G70, що відрізняється вбудованими 256 Мб відеопам'яті на борту.
  3. 512 Мб оперативної пам'яті, розподіленої між двома модулями з шинами XDR DRAM і GDDR Пропускна здатність першого модуля 3.2 ГГц.
  4. Постійна пам'ять японської консолі відрізнялася об'ємом від 12 до 500 Гб з можливістю замінити вбудований жорсткий диск самостійно.

Також за час випуску кілька разів проводився ребрендинг консолі, що відрізняється заміною деталей, що відрізняються зовнішнім виглядом і технічними характеристиками. Загальна кількість ігор до 2016 року перевищило 3500. Однак при виході консолі, грати на ній було практично ні в що, крім портів з попередньої версії.

Чим же схожі дві дані консолі

Крім призначення і деяких загальних ігор, дані консолі практично ні в чому не були схожі між собою. На них обох вийшла велика кількість мультиплатформових проектів, і їх контролери схожі між собою, проте ці дві консолі значно відрізняються між собою.

У чому полягали головні відмінності?

Як і передбачалося, пізніша ігрова приставка від Sony відрізнялася від свого американського побратима більш потужним апаратним наповненням. У відтворенні звуку і фільмів японське виріб показує себе набагато краще, за рахунок використання технологій обробки звуку і зображення, таких як Dolby True HD і Dolby Digital. Також не на користь американської приставки йде те, що тільки в вироблених після 2010 року версіях з'явився модуль підтримує бездротовий протокол передачі даних wi-fi. Але при цьому зважаючи на простоту програмного оснащення консолі, перенести на неї гри, спочатку розроблені під іншу платформу набагато простіше ніж на японського конкурента.

До переваг Xbox зараховують також і більш зручний геймпад, який, на відміну від його опонента від Sony, працював на батарейках або на провідний технології. У той час як Dualshok 3 працював за бездротовою технологією із застосуванням протоколу Bluetooth.

Варто розповісти про зовнішній вигляд консолей. За час усього свого існування обидві приставки встигли дуже сильно змінитися. Вони обидві включають в себе версії Fat, Slim і Super Slim. Різні версії мультимедійних центрів відрізняються між собою як розмірами, так і технічними аспектами. Але при цьому японське виріб створено з більш якісного матеріалу. До його недоліків не належать неприємні хрусткі звуки при торканні.

Інтерфейс у обох аналізованих об'єктів виявився спірним, але в обох випадках він зручний і не викликає зайвих проблем доступу до потрібних речей. Одним з незаперечних переваг японської консолі - привід з можливістю читання BD дисків. За рахунок цього, ігри на неї відрізняються великою кількістю кат-сцен і розробникам не доводиться стискати файли для того щоб помістити їх на DVD диск.

Чому варто віддати перевагу

Дивлячись на вищесказане, читач може подумати, що консоль від Sony відрізняється набагато кращими характеристиками, великою кількістю ігор і краще в зовнішньому вигляді. До того ж у американської консолі спочатку були проблеми з перегрівом. Почасти це так. Більш зручний контролер і можливість підключення Kinect не можуть переважити всі плюси японського конкурента. Та й необхідність міняти диски прямо під час гри не надає честі Xbox 360.

Однак на поточний момент обидві консолі зняті з виробництва і можна без проблем купити обидві дешевше, заради того, щоб завжди була можливість пограти в ексклюзивні проекти кожної з двох, що і рекомендується зробити.