Друга вища освіта та перепідготовка відмінності і особливості

Останнім часом багато людей починають замислюватися, про те, що було б непогано якось розширити свій професійний кругозір, почати відкривати для себе нові можливості в інших сферах діяльності. Особливо це властиво амбітним особистостям, які ні в якому разі не хочуть зупинятися на досягнутому і прагнуть вгору по кар'єрних сходах. І щоб відчути свою затребуваність на ринку праці, вони відправляються за другою вищою освітою або проходять професійну перепідготовку.

Яку освіту краще?

Деякі дотримуються думки, що другу вищу освіту цінніше, солідніше професійної перепідготовки, що воно відкриває великі можливості, однак - це всього лише стереотип. Найчастіше навпаки - останнім часом стандартна перепідготовка стає альтернативою другої вищої, вона більш затребувана, тому що диплом з новою вписаною професією можна отримувати хоч щороку. Так що, вибір завжди залишається за Вами! Подумайте, якої освіти все-таки віддати перевагу!

Цілі і завдання

Насправді поняття другу вищу освіту і професійна перепідготовка дуже подібні, вони ведуть до єдиної мети - освоєння нової спеціальності. У першому випадку здійснюється підготовка висококваліфікованих фахівців, а в другому курс спрямований на те, щоб учні отримали компетенцію в новій для них сфері професійної діяльності, а також додаткові знання і вміння.

Документ про закінчення

В обох варіантах випускник отримує диплом про минулий курсі. Для вищого - це диплом бакалавра, спеціаліста, магістра, для перепідготовки - диплом про професійну перепідготовку. Отримана спеціальність буде рівноправною тієї, яка була прописана в першому дипломі про освіту. Після завершення навчання Ви вже є фахівцем відповідної кваліфікації.

Де будуть викладати і терміни навчання

Друга вища здатні викладати виключно в вищих навчальних закладах, в той час, як перепідготовкою можуть займатися організації освітнього характеру. Основною відмінністю між цими двома видами навчання є лише кількість академічних годин, друге проходить в більш короткі терміни (в середньому 12-16 місяців проти 2-4 років). Тобто при менших матеріальних і тимчасових витратах Ви в кінцевому підсумку можете зайняти одну і ту ж посаду.

Переваги професійної перепідготовки

Також слід зазначити, що професійна перепідготовка має на увазі під собою більш вузький набір дисциплін, розрахований лише для певного напряму Вашої майбутньої роботи. А ще цей вид навчання проходить в зручні для Вас після робочі години, дисципліни читаються не кожен день і всього за кілька годин. Або ж, якщо Ви вже десь навчаєтесь, заняття у вечірній рік не будуть відволікати від основної програми.

І вельми приємним аспектом виступає відсутність вступних іспитів, для деяких це дуже важливий аргумент, тому що будь-яка перевірка знань завжди є свого роду випробуванням для нервової системи студента. Заява - і ти зарахований!

аудиторія

Зазвичай другу вищу освіту обирає молодь, іноді навіть паралельно з основним, правда, походи в університет можуть затягнутися на 3-6 років. Ясна річ, що для дорослих людей, які вже відбулися в цьому житті, хтось може має свій бізнес, займає керівну посаду або є годувальником сім'ї, така розкіш не дозволена. Вони будуть шукати більш зручні варіанти навчання, зі стислими термінами.

Коли і яку освіту отримати?

Ще одним важливим моментом є те, що на друга вища освіта можна піти вчитися, в разі, якщо Ви вже маєте дипломом про основне вищому. А професійна перепідготовка проводиться на базі або вже наявного вищого / середньої професійної освіти, або її можна отримати під час навчання на середнє / вищу професійну освіту.

Таким чином, щоб в нашому сучасному світі залишатися затребуваним фахівцем і підтримувати свою конкурентоспроможність на високому рівні - не можна зупинятися на досягнутому, освічуватися потрібно продовжувати протягом всього свого життя.