Південна і Північна Корея - чим вони відрізняються

Можна з повною впевненістю говорити про те, що громадяни Північної і Південної Кореї існують в паралельних реальностях. За майже шість десятків років розколу прірву між цими двома країнами велика як ніколи. Південна Корея має одну з найрозвиненіших у світі економік, Північна ж є практично злиденною країною. У чому причина такого розколу і в чому причина глибоких відмінностей між двома Кореями? Відповідь на це питання ви знайдете в даній статті.

Чому Корея розділилася на дві держави?

Протягом тридцяти п'яти років, аж до завершення Другої Світової Війни, Корея перебувала під японською окупацією. Звільняли країну американські і радянські війська: перші увійшли з півдня, другі - з півночі. Після того, як Японія капітулювала, був підписаний договір між США і СРСР про розподіл впливу над Кореєю. Причому північ перейшов під юрисдикцію Радянського Союзу, південь же "зайняли" американці.

Відповідно, після закінчення війни і з'явилися дві Кореї. На півночі управляло комуністичний уряд, на чолі якого стояв Кім Ір Сен, а Південної - носій проамериканських ідей Лі Син Ман.

Спочатку передбачалося, що незабаром дві новоявлені країни об'єднаються в одну. Але, на жаль, СРСР і США не змогли дійти спільної думки щодо умов об'єднання, адже уряди двох країн мали намір взяти країну під повний ідеологічний контроль.

Обстановка поступово загострювалася. Уряд Північної Кореї запропонувало Сталіну повалити керівництво Південної Кореї, на що було дано згоду. Під контролем Кім Ір Сена виявилося 90% корейської території, проте народ не підтримав повалення капіталістичного уряду. Кілька років точилися жорстокі збройні сутички, які в 1951 році повністю зайшли в глухий кут. У 1953 році був підписаний договір про припинення вогню. Мирний договір між Кореями не підписаний донині.

Дивно, але єдина країна, жителі якої говорять однією мовою, мають загальні культурні традиції та історію, виявилася розділеною на дві частини. При цьому не варто думати, що відмінності пояснюються виключно ідеологією: велику роль зіграло і географічне розташування, а також наявність (або відсутність) природних енергетичних ресурсів.

Південна Корея

Південна Корея розташовується на рівнині. Клімат там досить м'який: в рік вдається зняти два врожаї. Завдяки цьому практично повністю задовольняються продовольчі запити населення. Крім того, через відсутність природних ресурсів уряду Південної Кореї довелося зайнятися розвитком інтелектуальних сфер промисловості. Завдяки цьому в даний час країна є одним зі світових лідерів з виробництва електроніки.

Південна Корея - прогресивна, успішна країна. Надшвидкісні потяги, що вражають уяву хмарочоси, другий в світі за пасажиропотоком Сеульський метрополітен, високий рівень життя ... І чого чотири кілометри відокремлюють цю благополучну країну від найближчої сусідки - Північної Кореї.

Північна Корея

Сучасна Північна Корея нагадує післявоєнний СРСР. Принаймні, саме таке враження країна виробляє на туристів. До речі, туризм в Північній Кореї досить розвинений, хоча багато хто вважає, що ця країна практично повністю закрита для відвідування. Багато хто хоче відкрити останній в світі "сталевий завіса", ніж успішно користується північнокорейський уряд. Правда, туристам доводиться постійно знаходиться під строгим контролем: вони не повинні побачити нічого зайвого, їм заборонено спілкуватися з місцевими жителями.

Як же живе Північна Корея? Злидні країни вражає: у багатьох будинках відсутнє водопостачання, є серйозні проблеми з електричному. Вулиці прикрашені тільки численними портретами вождів, нерідко можна побачити машину з гучномовцем, що проповідують головні цінності соціалізму. Якщо в Пхеньяні люди ще мають можливість користуватися благами цивілізації, то провінціалів можна назвати практично жебраками.

На відміну від сусідів з півдня, які вирішили зробити ставку на науковий прогрес, Північна Корея представляє собою мілітаризованих держава. А це серйозно відбивається як на економіці, так і на способі життя людей. Практично всі кошти спрямовуються на створення зброї масового знищення: пропагандистська машина Північної Кореї запевняє громадян, що в іншому випадку вони будуть знищені ворожими сусідами. При цьому багато хто навіть не здогадуються про те, що можлива інша життя: вся інформація подається через підконтрольні уряду засоби масової інформації, а доступ до інтернету мають тільки державні чиновники.

Чи можливо возз'єднання?

Думка про возз'єднання не покидає жителів Північної і Південної Кореї. Це не дивно, адже практично у кожного є рідня в сусідній державі. У жаль, домовитися досить складно, адже кожен хоче возз'єднання на власних умовах.

Експерти стверджують, що для возз'єднання Південної Кореї доведеться витратити більше п'яти трильйонів доларів. Адже доведеться піднімати економіку "сусідки", проводити ядерне роззброєння і витрачати величезні кошти на об'єднання двох принципово різних економік. До того ж, як показують соціологічні опитування, жителі Південної Кореї все менше хочуть об'єднання. Особливо негативно до цієї ідеї ставляться представники молодого покоління, для яких єдина Корея - не більш, ніж забута глава зі шкільного підручника ...

Чи відбудеться об'єднання Північної і Південної Кореї? На жаль, ніхто не може відповісти на це питання. Демократія і диктатура, мілітаризм і наука не можуть співіснувати в межах однієї держави. До того ж, за час поділу занадто великі стали ідеологічні відмінності між жителями двох країн. Однак є надія, що рано чи пізно одна з найстрашніших у світі диктатур впаде і жителі Північної Кореї зможуть нарешті дізнатися, що таке вільне життя і можливість вибирати власний шлях ...