Xiaomi Redmi 4a або 4x порівняння і що краще вибрати?

Китайська компанія Xiaomi за недовгий час встигла міцно зайняти свою нішу на ринку бюджетних смартфонів. Хороша якість збірки, гідні технічні характеристики, низька ціна, орієнтованість на клієнта - все це дозволило лінійці Redmi зміцнитися на російському ринку бюджетних смартфонів.

Мета даної статті - допомогти споживачеві визначитися між двома дуже близькими моделями смартфонів Redmi 4a і Redmi 4x.

Xiaomi Redmi 4a

Варто почати з опису моделі Redmi 4a. Даний смартфон є найдешевшим представником лінійки Redmi 4. Корпус даної моделі виготовлений повністю з пластика, випускається в трьох варіаціях: сірий, золотий і рожеве золото. Випускається телефон в варіаціях 16 і 32 Гб вбудованої пам'яті.

Збирається Redmi 4a на базі процесора Qualcomm snapdragon 425, цей процесор має 4-х ядерний архітектурою і тактовою частотою 1,4 Ghz, має 2 Гб оперативної пам'яті. На відміну від багатьох смартфонів, що випускаються фірмою Xiaomi, основний динамік моделі 4a розташований не на нижній торцевій частині, а на задній кришці, що може доставляти певні незручності.

Redmi 4a має HD-екран з діагоналлю 5 дюймів. Смартфон оснащений основний 13-ти мегапіксельною камерою, що дозволяє знімати відео з роздільною здатністю 4к, і фронтальною камерою з матрицею 5 мегапікселів, підтримує запис відео в форматі Full-HD. Смартфон підтримує дві сім-карти формату microsim або сім-карту і карту пам'яті, для цього є мультислот.

Xiaomi Redmi 4x

Більш дорогий представник лінійки Redmi 4 - модель 4x володіє металевим корпусом з пластиковими вставками у верхній і нижній частинах задньої кришки. Випускається Redmi 4x в трьох кольорах: чорний, золотий, рожеве золото. Одним з найбільш помітних відмінностей даного смартфона від моделі 4а є наявність сканера відбитків пальців на зворотному боці корпусу.

Базується Redmi 4x на 8-ми ядерному процесорі Qualcomm snapdragon 435 з тактовою частотою 1,4 Ghz. Існують варіації від 2 до 4 Гб оперативної пам'яті, обсяг основної пам'яті так само варіюється від 16 до 64 Гб. Основний динамік відповідно до тенденцій в дизайні сучасних смартфонів розташований в нижній торцевій частині. Екран на 4x не відрізняється від екрану моделі 4а.

Загальні риси

Перш ніж порівнювати смартфони варто визначити загальні властивості обох пристроїв. Якщо порівнювати зовнішній вигляд смартфонів, то відмінності практично відсутні, Redmi 4a хоч і виготовлений із пластику, має смужки у верхній і нижній частині для імітації вставок.

Комплектація смартфонів лінійки Redmi стандартизована і включає зарядний пристрій, USB- кабель, SIM- голку. Обидва пристрої оснащені однаковими HD-екранами. Прошивка обох смартфонів - дітище компанії Xiaomi «MIUI«, є російська локалізація.

Камери 4a і 4х відрізняються, хіба що діафрагмою, на Redmi 4a діафрагма менше. Обидва смартфони мають ІК-портом, що дозволяє управляти багатьма побутовими пристроями. На перший погляд можна вирішити, що пристрої практично ідентичні.

відмінності

але різниця в ціні доходить до 30%, а отже відмінності є, і досить істотні. Перше, що кидається в очі - наявність сканера відбитків пальців на Redmi 4x і відсутність його на Redmi 4a. Чи не найбільший фактор, який проте може відігравати важливу роль у виборі смартфона.

Крім сканера є зовнішні відмінності в екрані. Модель 4x оснащена технологією 2,5D екрану- має округлені краї, 4a такою гідністю похвалитися не може. Головний орган смартфона - процесор, і процесори 4а і 4х мають серйозні відмінності в продуктивності. 8-ми ядерний Snapdragon 430 значно перевершує свого 4-х ядерного побратима, що в результаті створює серйозну різницю в потужності пристрою, особливо яскраво це проявляється під час роботи вимогливих ігор.

Чи не обходяться без відмінностей і графічні прискорювачі, Adreno 505, яким володіє модель 4х, куди продуктивніше Adreno 308, встановленому на Redmi 4a. Ще один параметр, за яким Redmi 4x значно перевершує Redmi 4a - ємність акумулятора. На більш дорогому пристрої встановлена ​​батарея ємністю 4100 мАг, а на більш бюджетному 3120 мАг. Однак варто зазначити, що така серйозна різниця не дуже значно позначається на експлуатації.

Обидва смартфона при досить щадному використанні тримають заряд близько двох днів, а при активній експлуатації енергоємних функцій: інтернет, ігри і т.д., заряду вистачає на день.

На що орієнтуватися при виборі

Розглянувши технічні моменти можна зробити висновки про те, в яких ситуаціях краще віддати перевагу Redmi 4x і Redmi 4a. Різниця в ціні на дані моделі доходить до 3 тисяч рублів, що є суттєвою різницею в даному сегменті. Тому вибір слід робити, орієнтуючись на мету покупки. Якщо смартфон передбачається, як основний для експлуатації в місті або поїздках, то Redmi 4x підходить краще, так як володіє вищою продуктивністю і ємністю акумулятора.

Крім того, ряд невеликих переваг на зразок сканера відбитка пальця і ​​2,5D екрану можуть додати приємних емоцій від використання. Однак, якщо пристрій купується для експлуатації дитині, то варто добре подумати про доцільність переплати. У разі, якщо власник не є геймером різниця в продуктивності телефонів не буде помітна. З точки зору надійності або якості збірки відміну є тільки в матеріалах корпусу, тому якщо більше довіри викликає метал, то модель 4х послужить відмінним вибором.

висновок

Резюмуючи вищесказане можна сказати, що обидві моделі є гідними представниками бюджетного сегмента ринку смартфонів. Незважаючи на низьку ціну, Redmi 4x здатний скласти конкуренцію більш дорогим моделям іменитих брендів, Redmi 4a незначно відстає від старшого побратима, програючи за технічними характеристиками .