Вітрум і Компливит в чому відмінності і що краще

З настанням прохолодних днів, досить часто, постає питання про необхідність прийому вітамінів для зміни загального самопочуття або вдосконалення окремих функцій організму. Але які кошти краще вибрати і як взагалі правильно їх підібрати, коли немає можливості звернутися до лікаря?

 1. По-перше, необхідно розуміти, що на сьогоднішній день в аптеках представлені дві основні групи даних препаратів: для дітей і дорослих. Головна їхня відмінність полягає у формі випуску (сироп і жувальні цукерки для дітей і таблетки для дорослих) і дозуванням тих чи інших елементів з урахуванням вікового фактора.
 2. По-друге, вітаміни виробляють як лікарські засоби і біологічно активні добавки, що визначає, перш за все, їх вартість, але не завжди впливає на якість.
 3. І, по-третє, вони мають різну спрямованість: До складу входить один елемент або комплекс мікроелементів.

Розглянемо продукцію під торговими марками Вітрум і Компливит.

Вітаміни Вітрум - особливості вибору

Широкий асортимент препаратів даної торгової марки створений для задоволення потреб різних споживачів від малого до великого і включає в себе наступні категорії:

 • Вітаміни для дітей з 2 до 18 років включно: серія бебі, Кідс, Юніор, тінейджер.
 • Для збереження жіночого здоров'я і краси: Вітрум Бьюті і Бьюті Еліт.
 • Засоби для зору: серія Віжн і Віжн Форте.
 • Вітрум Кардіо Омега-3 виписують при лікуванні серцево-судинних захворювань.
 • Вітаміни для вагітних - серії Пренетал і Пренетал Форте.
 • Для людей зрілого віку спеціально розроблена серія Центури.
 • Препарати для поліпшення мозкового кровообігу - Меморі.
 • Універсальний комплекс Вітрум - проводиться в різних дозуваннях.

Самим загальновідомим вважається полівітамінний комплекс Вітрум, до складу якого входить група мікроелементів і різноманітних вітамінів. Даний засіб покликане допомогти у випадках частих вірусних та інфекційних захворюваннях, при ослабленому імунітеті, на тлі підвищеної стомлюваності і при порушенні травлення.

Вітрум відрізняється великим вмістом фолієвої кислоти, вітаміну Е і нікотинаміду, необхідні для нормального обміну речовин. А зручна фасовка дозволяє вибрати засіб в потрібній дозуванні від 30 до 130 штук.

Вітаміни Компливит - основні особливості

Продукція цієї торгової марки має велику кількість різновидів, які можна розділити на дві основні групи:

 1. Вітамінні комплекси загального призначення (Компливит Сяйво, актив, антистрес).
 2. Препарати, які мають певну цілеспрямованість (селен, магній, Залізо, офтальмо, діабет).

До складу даної продукції входить солідний перелік вітамінів і мікроелементів, необхідні людському організму. Вітаміни Компливит можуть вживатися тривалий час (протягом декількох місяців) за рахунок ідеальної дозуванні містяться речовин.

Дія комплексу вітамінів загального призначення звернено, в першу чергу, на поліпшення організму в цілому. Так, Компливит Антистрес слід застосовувати при хронічних стресах і підвищених розумових навантаженнях. За рахунок утримання великої концентрації вітамінів групи В, даний препарат сприятливо діє на нервову систему.

Засоби вузької спеціалізації сприяють поліпшенню окремих функцій організму. Для людей, що мають проблеми із зором, рекомендують прийом вітамінів Компливит Офтальмо. Компливит Залізо призначений для людей з підвищеними фізичними навантаженнями з метою виключення дефіциту заліза в організмі.

Вітрум і Компливит: в чому відмінності?

Дані препарати мають ряд відмінностей, що може позначитися на кінцевому виборі споживачів. Для порівняння розглянемо універсальні комплекси вітамінів Вітрум і Компливит.

По перше, країна виробник: Вітрум проведений в США, а Компливит - це російський продукт.

По-друге, дані кошти мають відмінні риси в складі. До складу комплівіта входить всього вісім мінеральних речовин, в тому числі цинк, залізо, фосфор і інші. Кількісний склад мінералів Вітрум має явну перевагу, так як за винятком вищевказаних речовин, включає в себе ще дев'ять мікроелементів. За кількістю і дозуванні, що входять до складу вітамінів, зазначені препарати також мають відмінності. Це пов'язано з різницею в нормативних базах Росії і США. За вмістом вітамінів і їх дозувань Вітрум перевершує свої аналоги.

По-третє, важливим відмінністю є вартість даних препаратів. Більш економічною, з точки зору ціни, є продукція марки Компливит.

Які вітаміни вибрати: Вітрум або Компливит?

Як і будь-які лікарські засоби, вітаміни мають значний перелік протипоказань, з якими краще ознайомитися заздалегідь, щоб не зіткнутися з неприємними наслідками під час прийому.

Продукцію даних торгових марок комфортно приймати, так як в одній таблетці міститься добова норма елементів.

Вибір будь-яких засобів повинен грунтуватися, перш за все, на їх доцільності. Якщо, завдяки медичним дослідженням, виявлено дефіцит якогось мікроелемента в організмі, то слід звернути увагу на спеціалізовані вітаміни і на утримання в них потрібного речовини.

Якщо ж мова йде про прийом вітамінного комплексу, то варто більш детально ознайомитися зі складом і вибрати той продукт, де вміст потрібних вітамінів буде найбільш ідеальним для певної ситуації. Так, до складу препаратів Вітрум включені холекальциферол і вітамін К1, які допомагають у засвоєнні кальцію та покращують згортання крові відповідно.

У Компливит дана група елементів відсутній, але зате є ліпоєва кислота і рутозид. Перший компонент сприяє обміну холестерину, а другий являє собою антиоксидант і бере участь в поширенні аскорбінової кислоти.

У будь-якому випадку краще прислухатися до думки фахівців і зупинити свій вибір на перевіреному засобі.