Витапрост або Витапрост Форте порівняння і що краще

Запалення простати - поширене захворювання серед чоловіків. Лікують патологію медикаментозно. Нерідко лікарі призначають Витапрост або Витапрост Форте. У хворих виникає питання, який із препаратів і в яких випадках краще використовувати. Щоб дати на нього відповідь, треба розглянути опис кожного ліки і виконати порівняльний аналіз.

Витапрост

Випуском займається організація ТзОВ "Нижфарм". Продається в аптеках країни в двох видах: супозиторії і таблетки з оболонкою з плівки. Головним компонентом вважається екстракт простати. У свічках його концентрація становить 50 мг, а в таблетках - 100 мг. У суппозиториях додатково міститься твердий жир, а в таблетках - моногідрат лактози, мікрокристалічна целюлоза, магнію кальцію, сахароза та кросповідон.

Медикамент має простатотропним і протизапальну впливом. Механізм дії базується на зменшенні набряклості. За рахунок цього нормалізується секреторна функція епітеліальних клітин, збільшується тонус мускулатури стінок мочевіка, посилюється мікроциркуляція в передміхуровій залозі. Прийом ліки попереджає тромбоз вен простати.

Застосовується при наявності таких патологічних процесів:

 • Гіперплазія передміхурової залози доброякісного перебігу.
 • хронічний простатит.

Використовується медикамент перед і після операції на простаті. Заборонено прийом лише при поганій переносимості компонентів кошти. З побочек вірогідні алергічні реакції. Вони можуть проявлятися у вигляді набряклості, почервоніння, свербіння.

таблетки приймають два рази в день по 100 мг. Щоб зняти загострення при хронічному простатиті, потрібно пити ліки близько двох тижнів. Тривалість курсу при гіперплазії передміхурової залози становить близько місяця. З профілактичною метою таблетки використовують раз в день протягом 30 діб.

Свічки ставлять після спорожнення кишечника раз в день. Після введення супозиторія важливо ще близько 40 хвилин перебувати в горизонтальному положенні. курс дорівнює 10 діб.

Середня ціна в російських аптеках - 1200-1300 рублів.

Витапрост Форте

Виробництвом займається фірма ТзОВ "Нижфарм". Випускається виключно у вигляді свічок. Чинним компонентом є екстракт простати. Його доза в кожній супозиторії становить 100 мг. додатково є твердий жир. Медикамент має органотропним дією, знижує набряклість простати, покращує її кровопостачання, зменшує ймовірність тромбоутворення.

Використовують засіб при наявності таких діагнозів:

 • Ургентне нетримання сечі.
 • Гіперплазія простати доброякісного типу.
 • Простатит хронічного перебігу.

Призначають свічки також до і після операції на передміхуровій залозі.

Вводять супозиторії в анус після очищення кишечника. У день використовують по одній свічці. Після постановки кошти слід близько 40 хвилин перебувати в положенні лежачи. Тривалість курсу становить 10 днів для хронічного простатиту, 15 - для гіперплазії простати і 20 - при діагнозі гіперактивний мочевік.

Переноситься засіб добре. Може викликати лише алергічні реакції. Заборонено ліки при підвищеній чутливості до складових кошти.

Ціна препарату знаходиться на рівні 1300-1500 рублів.

Що спільного у цих ліків?

Розглянуті ліки об'єднують такі риси:

 • Застосовуються при одних і тих же патологіях.
 • Випускаються у формі супозиторіїв.
 • Виробляються однією компанією.
 • Мають схожі побочки і протипоказання.
 • Містять одне і ту саму діючу речовину.
 • Мають однаковий принцип дії.
 • Однакова схема лікування.
 • Ідентичний складу додаткових компонентів.
 • Входять в одну цінову категорію.
 • Є доступними в усіх аптеках країни.
 • Вкрай рідко викликають побічні реакції.
 • Мають позитивні відгуки пацієнтів.

В чому полягають їх відмінності?

Відмінні моменти полягають в наступному:

 1. Витапрост продається у вигляді таблеток і свічок, а Форте - тільки в супозиторіях.
 2. Концентрація діючої речовини вище в Вітапром Форте.
 3. Форте додатково допомагає при ургентному нетриманні сечі.
 4. Форте переноситься легше таблеток, так як діє місцево. Тим не менш, вірогідність побочек у нього вище за рахунок більш високої дози.
 5. Звичайний Витапрост коштує трохи дешевше.
 6. Ефективність свічок Форте вище.

Що, кому і коли краще вибирати?

Який препарат краще для конкретного пацієнта, зможе відповісти лише лікуючий лікар. Підбір оптимального ліки вимагає індивідуального підходу. Якщо використовуються свічки, то краще починати лікування з звичайного Вітапроста. Форте треба вибирати лише в тому випадку, якщо звичайний препарат є недостатньо ефективним. При гіперплазії простати доктора призначають Витапрост Форте. У профілактичних цілях, як правило, застосовують Витапрост.

У плані зручності використання краще вибирати Витапрост в таблетках. Застосування супозиторіїв вимагає попередньої підготовки організму. Таблетки ж можна носити всюди з собою і пити в зручний час. Але, якщо вони погано переносяться шлунком, кишечником, то варто віддати перевагу суппозиториям.