Віза і Мастеркард чим вони відрізняються і що краще

Багато людей користуються банківськими картами, і використовують їх можливості на повну. Часом, при виборі дебетової карти, багато користувачів навіть не замислюються, який грошовою системою їм пропонують користуватися.

Різниця, однак, несуттєва, якщо мова йде саме про використання карти в Російській Федерації. Однак, як тільки власник карти відправляється за кордон, від платіжної системи залежить і правда багато.

VISA

Платіжна система, прив'язана до долара. Була створена в 2002 році, хоча до цього моменту, існувала в іншій формі. Після створення банківської системи SWIFT, платежі стали проводитися через цифру, а точніше, цифровий формат. Якщо раніше все було зав'язано саме на готівки, і банки були жорстоко залежні від кількості готівки в їх сховище. Операції залежали також від цінних паперів, і дорогоцінних металів, і все це безпосередньо залежали, підніметься банк на щабель вище в створеній ієрархії, або ж, немає.

Visa дозволяє виконувати наступні операції:

 1. Купівля валюти через спеціальне банківське додаток
 2. Торгівля акціями, за умови підключеного до мережі брокера, і підписання з ним окремого договору оферти
 3. Конвертація валюти, виведення її через онлайн, і через банкомати

MasterCard

Платіжна система, прив'язана до євро. Була створена на рік пізніше свого основного конкурента, в 2003 році. В основному, використовується на території країн, що підтримують євро, в якості основної валюти.

З'явилася з чистого аркуша, і до цього моменту, практично не була прив'язана ні до цінних паперів, ні до дорогоцінних металів теж. З'явилася тільки в слідстві розвитку SWIFT, обробляючи безконтактні платежі. Прив'язана до цифрових грошей, однак, може виводити і готівку, за допомогою банкоматів, і банківських операцій банків емітентів.
MasterCard дозволяє виконувати наступні операції:

 • Купівля євро, і його подальший продаж вже в якості юридичної особи.
 • Переказ грошей з одного рахунку на інший, при збереженні комісії в 2% за кожну операцію.
 • Висновок певних сум, розділених на декілька частин, щоб уникнути переплат.
 • Додаткова прив'язка до інших банківський картками схожою платіжної системи, і їх подальше об'єднання в одну мережу.

Що між ними спільного

Обидві платіжних системи не дають ніяких бонусів, якщо використовувати їх в Російській Федерації. Але як тільки власник карти переміщається за кордон, виникає усвідомлення того, наскільки два різних табори мають загальні принципи роботи з клієнтом:

 • кешбек. Після кожної покупки, зробленої через VISA і MasterCard в мережах і магазинах партнерів програми, клієнт отримує повернення певної частини коштів, обумовленої при укладенні договору, між мережею, і платіжної системи. Гроші повертаються на карту автоматично.
 • Додаткова програма балів, дає права використовувати їх як прив'язану до карти валюту. Багато знайомі з системою балів "Спасибі" від Сбербанк, але мало хто знає, що подібна структура існувала і до неї. За кожну покупку, користувач підвищує свій рівень лояльності банку, і після, може обміняти її частина на бали - на додаткову фінансову вигоду.
 • Прискорена конвертація рублів в валюту, і можливість прив'язати до карти додаткові фінансові одиниці. Ієни, злоти, фунти. Після підписання потрібного договору, банк автоматично створює додаткову мережу, поєднуючи прив'язані до карти фінанси з потенційним курсом обміну, і дозволяючи після вже обмінювати валюту в будь-яких значень, дозволені для клієнта як для фізичної особи.

Чим вони відрізняються

Треба розуміти, що через прив'язку до різних валютах, платіжні системи різняться між собою:

 • Якщо клієнт виявився за кордоном, і у нього є або VISA, або MasterCard, є пряма залежність того, скільки грошей він витратить. Працює ця схема наступним чином. Так як VISA прив'язана до долара, то конвертація з рублів в країнах, зав'язаних на доларі як на основній валюті, відбувається так - рубль перекладається в долар, і значення змінюється, в залежності від курсу. А в країнах, зав'язаних на євро, таким - рубль перекладається в долар, долар перекладається в євро. Клієнт платить подвійну комісію, і при цьому, не має права написати заяву на повернення коштів. Так що, в країнах, де основна платіжна модель залежить від євро, користуватися потрібно MasterCard. Якщо країна працює на доларі - VISA.
 • VISA НЕ намагається продавати сторонні послуги, реалізуючи тільки певний набір функцій. Клієнт може або покласти гроші на рахунок, і вже там працювати з ними. Або ж заздалегідь використовувати всі гроші, сплативши ними різні послуги, і вже міняти їх через банк, і банківський додаток. Чарджбек - опція, яка надається без проблем. Вистачає чи резонного обґрунтування, чому гроші повинні повернутися на рахунок, або докази порушення правил договору між банком, і продавцем послуги. MasterCard не схвалює чарджбек, і писати варто вже самому продавцеві, вимагаючи повернути гроші через суд.
 • MasterCard має можливість заблокувати певну суму грошей на карті, а пізніше оплатити послугу, що клієнт банку ввів в додатку. Відкладений платіж зручний за багатьма критеріями оцінки, але головне, що так не вміє VISA

Що з них і для кого краще

Вибір кожен здатний зробити сам. Якщо клієнт часто відвідує країни, де в ходу саме євро, то варто зробити вибір на MasterCard, і відразу ж прокачувати систему лояльності. Не варто відмовлятися від додаткових функціональних інструментів, скористатися якими можна з будь-якої точки світу.

Якщо ж клієнт оплачує покупки в країнах, зав'язаних на доларі, варто вибрати саме VISA, і заробляти собі рівень репутації. Банк емітент буде швидше обробляти ваші запити, дивлячись на бездоганну історію угод, що відбувалися без грубих порушень умов договору, між банком, і фізичною особою.