Навіщо потрібен SSD?

За останні роки ціна на твердотільні накопичувачі помітно знизилася. Зменшення вартості NAND-flash-пам'яті спровокувало зниження витрат на виробництво SSD-накопичувачів. Даний фактор призвів до того, що все більше користувачів комп'ютерів стали купувати SSD-накопичувачі невеликого об'єму під установку системи і додатків. Навіщо потрібен SSD і в чому його перевага перед звичайним HDD-диском?

Твердотільні накопичувачі побудовані на чіпах NAND-flash-пам'яті і являють собою "велику" флешку. У SSD-накопичувачі немає рухомих частин, як в HDD-диску. 2,5-дюймовий форм-фактор дозволив твердотілим накопичувачам "зайняти" місця в ноутбуках і ультрабуках. За швидкістю читання і запису будь-SSD-накопичувач помітно краще звичайного HDD-диска. Таким чином, твердотільний накопичувач дозволяє системі працювати в багато разів швидше. Наприклад, операційна система Windows 8 завантажується за 6 секунд з SSD-накопичувача, що володіє середніми швидкісними характеристиками.

Багато користувачів за останні роки стали купувати твердотільні накопичувачі. В основному популярні 64- і 128-гігабайтні диски, які купуються під певну мету: операційна система в кілька разів швидше працює з SSD-диска, ніж з HDD-вінчестера.

Вас все ще цікавить, навіщо потрібен SSD-накопичувач? Крім прискорення роботи системи, твердотільний накопичувач більш стійкий до механічних пошкоджень. Наприклад, якщо упустити традиційний жорсткий диск, то великий шанс розлучитися з ним назавжди. У HDD-вінчестері є кілька магнітних дисків, і при падінні вони можуть зміститися або тріснути, що призведе до непрацездатності жорсткого диска.

Реклама

Крім надійності і високих швидкостей в порівнянні з традиційними жорсткими дисками, у твердотільних накопичувачів є один вагомий мінус - обмежена кількість циклів запису. Але з цією "хворобою" борються виробники флеш-пам'яті, одночасно збільшуючи обсяги накопичувачів і швидкості читання / запису. На жаль, висока ціна на твердотільні диски поки продовжує зберігатися, але зі зниженням вартості виробництва NAND-пам'яті впаде ціна і на SSD-диски.

Навіщо потрібен SSD-диск? Дане питання цікавить багатьох просунутих користувачів. Операційна система, встановлена ​​на SSD-диск, працює в кілька разів швидше, а швидкість обміну даними між зовнішніми накопичувачами і диском нерідко перевищує 60-70 Мб / с. Але більш висока вартість накопичувача за менші обсяги все ще відлякує покупців, які віддають перевагу платити не за високі швидкості читання / запису, а за кількість пам'яті.