Навіщо потрібен файл підкачки?

Багато користувачів комп'ютерів стикалися з віртуальною пам'яттю, але не всі знають, навіщо потрібен файл підкачки. У файлу підкачування pagefile.sys безліч назв: одні називають його swap-файлом, інші - віртуальною пам'яттю. Постараємося розібратися в тому, що таке файл підкачки, де він знаходиться і для чого призначається.

Файл підкачки є в кожній Windows. Операційна система формує його автоматично і розміщує в корені локального диска, на якому встановлена ​​Windows. Зазвичай свап-файл можна знайти за адресою C: /pagefile.sys. Свап за замовчуванням дорівнює обсягу встановленої в комп'ютер оперативної пам'яті. Але в останніх версіях Windows обсяг віртуальної пам'яті може змінюватися в залежності від потреб операційної системи.

Що таке файл підкачки і навіщо він потрібен? По суті, файл підкачки - це нічим іншим, як якесь "продовження" оперативної пам'яті комп'ютера. Принцип дії віртуальної пам'яті простий: всі процеси і програми, запущені на комп'ютері, зберігаються в оперативній пам'яті. Коли системі не вистачає оперативної пам'яті, вона переміщує невикористовувані процеси і додатки в віртуальну пам'ять, тим самим звільняючи місце в оперативній пам'яті для активних процесів. Якщо ж додаток активується, то воно знову рухається з файлу підкачки в оперативну пам'ять і використовується за призначенням. Таким чином, файл підкачки потрібен для безперервної роботи системи. При відключеному файлі підкачки нерідко можна побачити повідомлення системи про те, що оперативної пам'яті не вистачає для вирішення поставлених завдань.

Безсумнівно, робота системи з файлом підкачки позначається на її швидкодії. Багато користувачів комп'ютерів з великим об'ємом оперативної пам'яті і зовсім відключають свап-файл, так як система, по суті, не буде його використовувати, бо оперативки в комп'ютері достатньо.

З огляду на той факт, що ціна на оперативну пам'ять за останні роки знизилася в кілька разів, файл підкачки в Windows для більшості користувачів не актуальний. Внаслідок чого, якщо у вашому комп'ютері встановлено більше 4 гігабайт оперативної пам'яті, ви можете відключити віртуальну пам'ять, тим самим заощадивши місце на диску С. Правда, відключати файл підкачки не варто користувачам, які займаються відеомонтажем.

Отже, щоб відключити файл підкачки, натискаємо одночасно на клавіатурі кнопки "Windows" і латинську букву "E". Переходимо по посиланню "Властивості системи".

Реклама

Зліва натискаємо по посиланню "Додаткові параметри системи".

У вкладці "Додатково" вибираємо першу кнопку "Параметри" (під описом швидкодії).

Переходимо у вкладку "Додатково" і натискаємо кнопку "Змінити".

Переміщаємо тригер на пункт "Без файлу підкачки" і тиснемо кнопку "Задати".

Погоджуємося з тим, що налагоджувальні дані не будуть записані, кліком по кнопці "Так".

Після чого закриваємо всі вкладки, клікаючи всюди "ОК" і "Застосувати", і перезавантажуємо комп'ютер.

Після перезавантаження на диску С звільниться місце, а система почне працювати швидше. Якщо ж ви сумніваєтеся в тому, що відключення файлу підкачки піде на користь вашій Windows, то відзначте галочкою пункт "Автоматично вибирати обсяг файлу підкачки" у вкладці "Віртуальна пам'ять". Більш докладно про віртуальної пам'яті розказано в цьому ролику: