Навіщо потрібен білий олівець?

Білий олівець - загадковий і незрозумілий предмет. Він часто зустрічається в наборах кольорових олівців, але рідко використовується за призначенням. Знайдеться небагато людей, які знають, навіщо потрібен білий олівець.

Насправді білосніжний стрижень застосовують в різних ситуаціях. Головна умова - він повинен бути якісним. Іноді грифелі низькосортних олівців виявляються настільки твердими, що малювати ними не може навіть професійний художник. Не тільки білий, але і кольорові олівці з таких наборів малопомітні на папері.

Хороший білий олівець дозволяє виділяти відблиски, надавати малюнку обсяг, зменшувати інтенсивність кольору, згладжувати переходи, створювати додаткові відтінки і багато іншого.

Зміст статті

 • Відблиски і обсяг
 • Відтінки і переходи
 • білий малюнок
 • Олівець для жінок

Відблиски і обсяг

За допомогою білого стержня можна посилити контрастність світлотіні, зобразити відблиски, надати предметів обсяг. Для того щоб навчитися працювати з білим олівцем, необхідно тренуватися. Однак результат може бути воістину приголомшливим: завдяки цьому кольору картинка виходить реалістичною, живий.

Реклама

Особливо ефектно виглядають краплі води, струмені дощу, сонячні промені, відображення на склі та воді.

до змісту ↑

Відтінки і переходи

Білий олівець дозволяє приглушити або освітлити основний колір, в результаті виходять нові відтінки. Також за допомогою світлого грифеля можна згладити переходи, зменшити контрастність між сусідніми квітами. Іноді весь малюнок освіжають, освітлюють білої растушевкой.

Часто білий олівець застосовують для створення ефекту мерехтіння, гри світла і тіні. Зазвичай такий прийом використовують для зображення вовни тварин, крон дерев, трави.

Навіщо потрібен білий олівець, можна подивитися на малюнку.

Ефект справжньої вовни вийшов за рахунок переходів від одного кольору до іншого, окремих білих штрихів і невеликий розтушовування.

до змісту ↑

білий малюнок

Багато людей сприймають білий колір як другорядний, проте він може бути головним і навіть єдиним. Основна умова - наявність кольорового паперу або фону, на яких білий олівець буде видно.

Для малювання не підходить кольоровий папір для дитячих виробів. Необхідно придбати спеціальні тоновані листи для кольорових або пастельних олівців. Відтінки папери можуть бути різноманітними, від світлих до темних.

Для створення фону використовують вугілля, прості або кольорові олівці. Найбільш ефектні картини виходять на чорному тлі. Білий олівець дозволяє створювати яскраві і чарівні образи.

Малюнок може бути моно- і поліхромним. Сюжет картини часто визначається кольором фону: синій - сніжний пейзаж, зоряна ніч; зелений - таємничий ліс; рожевий і жовтий - річний або весняний луг. Найчастіше білим олівцем малюють сніг, туман, дощ, відблиски місяця і сонця, відблиски на воді, квіти.

Якщо білий колір єдиний, то фон краще вибирати темний. Для того щоб малювати білим по чорному, необхідно представити майбутню картину в негативі. Якщо квітів кілька, то вони повинні бути добре видно на основному тлі і поєднуватися з ним.

Зимовий пейзаж на блакитному тлі - класичний варіант. Крім білого олівця, для створення цієї картини використовували червоний і простий грифелі.

Для того щоб зрозуміти, навіщо білий олівець потрібен художнику, досить подивитися кілька гарних картин, використовувати фантазію і створити власний білий шедевр.

до змісту ↑

Олівець для жінок

Непомітний білий олівець може стати в нагоді не тільки художникам. Щодня їм користуються тисячі жінок для створення чудових і неповторних образів. Вони застосовують білий олівець в області макіяжу та манікюру.

макіяж

Багато жінок тримають в косметичці білий олівець. Можливо, він не найважливіший предмет дамської сумочки, але при правильному використанні його оцінить кожна модниця.

Відповісти в двох словах, навіщо потрібен білий олівець для очей, неможливо. Найчастіше його застосовують як коригуючий засіб, але в декоративній косметиці олівець придбав не меншу популярність:

 • Вузькі очі. Олівець дозволяє розширити їх, зробити більш виразними. Для цього необхідно намалювати невеликі акуратні стрілки на верхніх століттях, що йдуть від середини століття до зовнішніх кутів. Стрілки не повинні виходити за межі вій.
 • Маленькі очі. Для того щоб очі здавалися великими, слід нанести темні тіні на зовнішні кути очей, світлі - під брови і на верхні повіки, а край нижніх повік підвести білим олівцем. Кордон, що сполучає 2 кольори, необхідно розтушувати. Власницям східних очей тіні краще поміняти місцями. Верхні вії нафарбувати тушшю.
 • Глибоко посаджені очі. Растушевав олівець під бровами, можна візуально змінити зовнішність.
 • Близько посаджені очі. Якщо розтушувати олівець ближче до перенісся, то візуально відстань між очима розшириться.
 • Свіжий погляд. Досить підвести нижні лінії вій і внутрішні кути очей, щоб додати погляду виразність і м'якість.
 • Пухкі губи. Незважаючи на те що олівець призначений для око, він прекрасно підходить для губ. Олівець надає їм пухлість, м'якість і ніжність. Для цього потрібно обвести губи і розтушувати обведення.
 • Макіяж. За допомогою світлого олівця він стає незвичайним. Найчастіше білий макіяж використовують нареченої. Варіантів чимало, найпоширеніші:
  • Основа під тіні. На олівець тіні лягають легко і рівно, він не дає їм скочуватися.
  • Ретро. Олівець наноситься на краї повік. У поєднанні зі світло-коричневими або перламутровими блакитними тінями і тушшю він дозволяє швидко створити романтичний стиль.
  • Контрастний макіяж. Він виглядає оригінально і привертає безліч поглядів. Потрібно нанести яскраві або металеві тіні на повіки, а потім обвести очі олівцем.

Білі олівці бувають восковими і пудровим. Тонкі, водостійкі добре підходять для обведення, м'які - для корекції, основи. М'який олівець перед використанням краще зігріти, для цього достатньо потримати його в руках.

манікюр

В манікюрі білий олівець застосовується нечасто. Люди, які ніколи їм не користувалися, не мають ні найменшого поняття, навіщо потрібен білий олівець для нігтів. З його допомогою можна відбілити нігті і зробити французький манікюр.

Олівець виготовляють на основі крейди або глини, тому він зміцнює і відновлює нігтьову пластину. Можна прибрати їм жовтизну, вичистити бруд і вибілити нігті. Для цього необхідно заточити стрижень олівця, намочити його і кілька разів провести знизу по частині нігтя.

Французький манікюр, виконаний олівцем, виглядає менш ефектно, але більш природно. Для того щоб зробити френч, потрібно вибілити нігті знизу і покрити їх прозорим лаком поверх олівця. Часто від олівця на шкірі залишаються білі частинки або розлучення, їх можна зняти вологою серветкою.