ВТБ і ВТБ 24 порівняння і чим відрізняються банки

Серед найвідоміших банків Росії потрібно відзначити ВТБ, а також ВТБ 24. В чому ж полягає діяльність фінансово-кредитних установ? Які важливі відмінності необхідно відзначити?

Важливі відомості про ВТБ

ВТБ є комерційний банк. При цьому 60,9% акцій є володінням державної влади. Ця установа є одним з найбільших в Росії за величиною активів, а також обсягами статутного капіталу.

ВТБ є наступником Банку зовнішньої торгівлі, який також відомий як Внешторгбанк. Роком заснування цієї організації є 1990, причому ініціатором виявилися Держбанк РРФСР, Міністерство фінансів РРФСР. Основним завданням було повноцінне обслуговування фінансових операцій, які мають пряме відношення до зовнішньоекономічної діяльності держави.

Спочатку ВТБ оформили як ЗАТ, але в 1998 році банк був перетворений у ВАТ. Найбільшим акціонером є ЦБ РФ, який отримав в наявність 96,8% акцій. У 2002 році цінні папери Внешторгбанка передали у володіння Міністерства майна Російської Федерації. У 2006 році банк перейменували в ВТБ.

Основним напрямком є ​​обслуговування корпоративних клієнтів, яке завжди виконується на гідному рівні. ВТБ володіє дочірньою структурою, іменованої Холдинг ВТБ Капітал. Дочірня організація займається комерційною діяльністю на ринках цінних паперів, а також боргових зобов'язань.

Важливі відомості про ВТБ 24

ВТБ 24 є дочірньою структурою ВТБ. Банк повинен займатися роздрібними операціями:

 1. Касове обслуговування громадян.
 2. Кредитування фізичних та юридичних осіб.
 3. Надання послуг РКО для комерційних організацій.
 4. Розміщення вкладів.
 5. Обслуговування рахунків, відкритих спеціально для отримання заробітної плати.

Мережа ВТБ 24 може похвалитися обсягами, які можна порівняти з Ощадбанком, що є найбільшим в Росії. Експерти повідомляють, що за обсягами депозитів і кредитів фізичних осіб, іпотеці, автомобільного кредитування, ВТБ 24 заслужив другу позицію після Ощадбанку РФ. В даний час ВТБ 24 входить в найбільші організації, які займаються субсидуванням житлових кредитів.

Створення ВТБ 24 відбулося на основі інфраструктури Гута - Банку, який був придбаний ВТБ в 2004 році за допомогою ЦБ РФ. Офіційно діяльність стартувала першого серпня 2005 року, але спочатку підприємство називалося ЗАТ "Внешторгбанк Роздрібні послуги". У 2006 році був проведений ребрендинг ВТБ, в результаті чого дочірня структура стала називатися ВТБ 24.

ВТБ 24 володіє дочірньою структурою "Літо Банк", яка продає масові кредитні продукти, надає позики готівкою, оформляє пластикові банківські картки. Потрібно відзначити, що надані послуги не можуть бути вигідними процентними ставками, тому ВТБ 24 заслуговує все більше клієнтів. Серед переваг співпраці з Літо Банком потрібно відзначити підвищену ймовірність позитивного рішення по кредитній заявці та меншу строгість по документальним вимогам.

ВТБ і ВТБ 24: порівняння

Основна відмінність - це сегмент діяльності. Незважаючи на це, ВТБ знаходиться на іншому рівні розвитку, в порівнянні з ВТБ 24. Тільки ВТБ 24 повинен прагнути бути ближче до громадян і представників малого бізнесу, розвиваючи свою мережу філій і представництв. ВТБ 24 являє собою дочірню організацію, яка по суті є частиною ВТБ.

У чому ж полягає різниця?

 1. ВТБ існує з 1990 року, ВТБ 24 - з 2005 року.
 2. ВТБ спеціалізується на обслуговуванні великого бізнесу, ВТБ 24 - малого бізнесу і фізичних осіб.
 3. ВТБ інвестує свої фінанси в перспективні галузі і веде діяльність на ринку цінних паперів. ВТБ 24 повинен надавати кредити в різних сегментах, оформляти пластикові картки, розміщувати вклади, пропонувати послуги РКО.
 4. ВТБ не володіє великою кількістю філій і представництв своєї організації. ВТБ 24 може похвалитися численними офісами по всьому російськими містами.

Переваги співпраці з ВТБ 24

ВТБ 24 - це банківська організація, яка повинна спеціалізуватися на успішному контакті з представниками цільової аудиторії, тому передбачається необхідність розвитку з акцентом на переваги.

 1. Високий рівень кваліфікації фахівців ВТБ, які можуть проводити гарантійні операції, розрахунки у вигляді акредитивів і інкасо. Більш того, є можливість для проведення складних і унікальних розрахунків.
 2. У промислових центрах, а також портах Росії успішно ведуть діяльність філії ВТБ 24.
 3. Присутні філії за кордоном: КНР, Індія, Європа, Азія, Африка, країни ближнього зарубіжжя. Кожен клієнт може відчути підвищену увагу і оцінити високий рівень обслуговування.
 4. Наявність мережі банків - кореспондентів, які можуть гарантувати високий рівень надійності і оперативність розрахунків.
 5. Індивідуальний підхід до всіх клієнтів.
 6. ВТБ 24 співпрацює з клієнтами тільки безпосередньо. Посередницькі фірми та інші треті особи не можуть бути ланкою у співпраці.
 7. ВТБ бере участь в авторитетних суспільно-економічних асоціаціях, в роботі Національної платіжної ради, Суспільно-консультативну раду з питань організації Уряду Москви з кредитними установами. Це додає авторитет і престиж банку.

Співпраця з ВТБ гарантує гідні результати і успішне вирішення будь-яких фінансових питань.