У чому різниця між колекторним і безколекторним двигуном?

Купівля електромоделях на радіокеруванні починається з вибору електродвигуна. Перед покупцем стоїть непросте завдання, якого агрегату віддати свою перевагу з колекторним або безколекторним двигуном? Прийняти мудре рішення дозволить детальне вивчення кожного виду електродвигуна. Між ними є дивовижні подібності і приголомшливі відмінності.

колекторний двигун

Колекторним двигуном називають електромашини, що складається з декількох важливих деталей. Основним елементом вважається колектор - барабан мідного кольору. Є рухлива (ротор) і нерухома частина (статор), обмотка якоря, спеціальна щітка, вентилятор, сердечник і обмотка полюса.

також спостерігаються 2 вихідних живлять дроти (Позитивний і негативний). Принцип роботи пристрою базується на якісному перетворенні електричної енергії в механічну. Спочатку відбувається створення електромагнітного поля в межах якірних обмоток.

Утворене в якорі поле починає взаємодіяти з полюсами статора, що призводить до руху якоря. Поступово утворився струм через щітки і колектор потрапляє на наступну обмотку. Рух струму змушує одночасно обертатися вал і якір. Радіокеровані моделі з подібними агрегатами працюють від постійного струму.

Колекторні двигуни діляться на кілька видів. Класифікація приладів залежить від типу їх харчування. фахівці виділяють універсальні і постійні КД.

Універсальні агрегати здатні функціонувати від змінного і постійного джерела електроживлення. Прості у використанні і компактні за розміром електромашини затребувані завдяки своїй вартості.

Другий вид колекторного двигуна знаменитий високим пусковим моментом. Проста конструкція з плавним управлінням частоти обертання. Функціонування агрегату здійснюється на постійних магнітах або за допомогою спеціальних котушок збудження.

Перевагами таких двигунів вважають габарити і вага конструкції. До переваг відносять і вартість агрегату.

Обговорюваний КД зустрічається в різних побутових електроприладах, таких як пральна машина, пилососи, дитячі іграшки, а також силові установки.

І все ж деякі виробники віддають перевагу безколекторним пристроїв.

Особливості бесколлекторного приладу

Безколекторний двигун - популярний вид електромашини. Високооборотний агрегат славиться точним позиціонуванням. Конструкція складається з якоря і статора. У роторі присутній один або кілька постійних магнітів. Статори оснащені спеціальними котушками. Мета їхнього існування - створення магнітного поля. Принцип роботи двигуна зиблется на наступних умовах.

Для обертання двигуна потрібно спеціальний регулятор. Так званий контролер перетворює постійний струм в змінний. Спочатку на обмотці статора утворюється магнітна середу. Потім подане трифазне напругу змушує рухатися задану систему. Взаємодіючи з статорами, ротор поступово починає обертатися.

Головними перевагами бесколлекторного агрегату є:

  1. Висока потужність електричного пристрою.
  2. Висока швидкість руху. Деякі наземні моделі приладу можуть функціонувати зі швидкістю до 350 км / год.
  3. Безколекторна електромашина не потребує додаткового охолодженні.
  4. Високий рівень зносостійкості збільшує термін експлуатації БД.
  5. Простий у використанні прилад має високий ККД (коефіцієнтом корисної дії).
  6. Має високий ступінь вологозахисту. Чи не схильний до впливу в'язкого бруду і пилу.
  7. В процесі роботи не виробляє іскор. Така перевага дозволяє використовувати агрегат в пожежонебезпечних умовах.

До недоліків двигуна слід віднести складності в ремонтування приладу, високу вартість конструкції, а також вага приводу.

Надійний і практичний електродвигун протягом довгих років активно використовується в авіаційній, суднобудівній та автомобільній галузі. Успішно застосовується в якості силової установки дрона. Спостерігається в системі охолодження. Безколекторні двигуни стійкі до перевантажень, тому підходять для медичного обладнання.

Порівняння електродвигунів і нюанси використання

Між обговорюваними двигунами спостерігається кілька явних схожості. В обох агрегатах присутні спеціальні дроти, рухома (ротор) і нерухома частина (статор). У колекторних і безколекторних приладах робота системи починається з освіти магнітного поля. У кожного з цих пристроїв є свої сильні і слабкі сторони і певна сфера використання.

І все-таки електродвигуни відрізняються один від одного. Різниця стосується зовнішніх і внутрішніх характеристик пристроїв, а також зачіпає їх можливості. Головна відмінність криється в наявності і відсутності колектора. Прилади з мідним барабаном важать менше, ніж безколекторні двигуни. У електромашини першої категорії в арсеналі два дроти, у другій конструкції в запасі є третій. Перший варіант двигуна коштує дешевше, ніж безколекторний агрегат. Потужна і високошвидкісна безколекторна електромашина бере участь у розвитку авіаційної і навіть медичної галузі, тоді як колекторні вироби в основному використовують для побутових приладів.

Установка і застосування двигунів залежить від мети його використання. Недорогі колекторні агрегати затребувані при створенні деяких дитячих іграшок, пральних машин, пилососів та інших електричних пристроїв. Бесколлекторине частіше зустрічаються в медичному обладнанні, в системах охолодження, літаках, кораблях і автомобілях. Сфера застосування також визначається стійкістю двигуна до перевантажень і способом його роботи.