Праска або отпариватель порівняння і що краще вибрати?

Сьогодні життя людей важко уявити без пристроїв, покликаних полегшити його побут. Сучасні домогосподарки можуть приділяти собі набагато більше часу, так як домашні справи взяла на себе побутова техніка, в тому числі праски і відпарювачі.

Що являє собою праска?

Що стосується сучасних прасок, то у них кілька переваг. По перше, вони швидко нагріваються. По-друге, такі моделі здатні безпечно гладити навіть ніжну тканину. Регулятор температури оснащений ризиками з покажчиками "капрон", "шовк".

Автоматика сама підтримує температуру в необхідному інтервалі. Відключення відбувається за рахунок охолодження біметалоліческой пластинки.

Також при виготовленні подібних конструкцій використовуються алюмінієві підошви, покриті тефлоном. Цей матеріал захищає підошву від можливого псування, тому що до нього менше пристають інші матеріали. Нерідко використовується металокераміка. Вона добре нагрівається, а також легко ковзає по будь-якій тканині.

У деяких марок подібних пристроїв на підошві є отвори для випуску пари. Завдяки відхилень від круглої форми, перегрітий водяний пар створює своєрідну подушку, що дозволяє праски легко ковзати по матеріалу.

Також у більшості сучасних моделей є режим "Турбопар". При їх включенні обсяг пара збільшиться в 2 рази. Це важливо під час прасування надто сухих тканин, наприклад, джинсів або вовняних виробів.

Що таке отпариватель?

Отпариватель - просте і компактний пристрій. За принципом роботи він схожий на електрочайник. Його можна використовувати для нижньої білизни. Такий прилад не здатний пропрасувати щільну тканину, зате він незамінний відпочинку, тому що відмінно справляється з декількома легко гладити речами.

Також варто врахувати наступні нюанси:

  • Серед переваг пристрою варто виділити невеликі габарити і простоту транспортування (його можна легко помістити в сумку). Однак у нього є і недоліки - невелика потужність і неможливість обробляти натуральні матеріали.
  • Вертикальні моделі мають на підлозі. Вони складаються зі стійки, парових шлангів, корпусу і ємності, куди вливається рідина. Речі розміщуються на закріпленій на стійці вішалці.

Подібна конструкцій давно стала класикою. Їй користуються як домогосподарки, так і професіонали (головне - вибрати прилад з потужністю, що підходить для певної мети).

Існує два типи вертикальних відпарювачів: з тиском від пара і самопливні. Серед переваг таких моделей варто виділити велику потужність і час роботи. Єдиний їхній недолік - невелика потужність і труднощі при прасування рукавів.

що спільного?

Міні-отпариватель і моделі прасок з парогенераторами мають схожу конструкцію. Так, обидва пристрої складаються з шланга і бака (у прасок) і бойлера для води (у відпарювачів).

Також варто сказати, що у деяких видів прасок є змінна щітка, яка використовується, щоб видаляти плями.

Схожі моделі і за принципом дії. У відпарювачів вода закипає в бойлері і утворюється пара, що піднімається вгору по шлангу (він виходить з отворів, наявних в насадці). У такого пристрою є різні режими роботи.

За таким же принципом працює і міні-праска з парогенератором. Після того як вода вскіпячена в нагрівальному елементі, з'являється пар, який подається в спеціальний шланг. Тільки температура пара, що утворюється парогенератором вище, а вологість трохи нижче.

В бойлер такої конструкції поміщається 3 літри води, тому не доведеться доливати рідину при прасуванні. Поверхня бака праски з отпарівателем оснащена панеллю керування, що дозволяє регулювати подачу пара.

При необхідності панель управління можна відключити і використовувати пристрій як звичайний праска. Так як у кожної моделі свої функції, перед їх застосуванням необхідно прочитати інструкцію.

Основні відмінності

Звичайний міні-праска механічно впливає на тканини, тобто у нього з ними безпосередній контакт. Отпариватель працює на невеликій відстані, що дозволяє запобігти деформації тканини і зминання ворсу. До того ж він додає об'єм виробу.

Якщо порівнювати отпариватель і праска, можна сказати, що останній вимагає менше часу на прасування. Зате отпариватель починає працювати через півхвилини після того як він включений. Крім того, у моделей є такі відмінності:

  1. Праска дещо менше за розміром, і на відміну від отпарівателя для роботи з ним потрібно прасувальна дошка. Так що, наприклад, якщо людина гладить штори, при роботі з отпарівателем їх не доведеться розстеляти на дошці, а після цього розвішувати, щоб вони не пом'ялися.
  2. Також отпарівателем можна гладити речі, не знімаючи їх з плічок. Подібний пристрій обробляє деталі одягу, що представляють труднощі для праски. Крім того, його можна використовувати для таких тканин як оксамит або штучне хутро.

Відмінно підійде отпариватель для чищення та дезінфекції декоративних елементів одягу і видалення неприємного запаху. Також він підходить для видалення застарілих плям (попередньо їх рекомендується обробити за допомогою отпарівателя).

сучасний отпариватель

Що краще?

Вибір пристрою для прасування залежить від одягу, яку необхідно погладити. Так, для прасування чоловічої сорочки краще використовувати отпариватель. А ось для брюк зі стрілками підійде парова праска - звичайно, деякі виробники пропонують затискачі, але вони неефективні.

Що стосується міні-праски, то він підійде для прасування натуральних тканин. До того ж з його допомогою за раз можна перегладіть більше речей, ніж з використанням отпарівателя.

Також є відмінність після прасування - якщо пропрасувати тканину праскою, вона трохи затвердіє, і вийдуть рівні штанини і рукава. Пар тільки прибере складки, але матеріал не пересушити і прослужить довше.

Отпарівателем не рекомендується гладити лляні вироби, тому що льон помнеться і буде гірше виглядати після одягання. Та й виріб буде гладити гірше незалежно від обраної функції. Зате після отпарівателя тканина не блищить, і не з'являються плями.

Важко дати однозначну відповідь, що краще - міні-праска або отпариватель. Зате точно можна сказати, що останній швидше розпрямляє тканину.