У чому різниця між ірландським і шотландським віскі

Віскі, здавна вважається досить міцним, вишуканим і дорогим напоєм, що славиться способом і особливостями технології виготовлення. Зачинателями віскі вважаються краю Шотландії та Ірландії, але вони до сих пір не можуть вирішити, хто ж все-таки є зачинателем ідеї віскі і чий віскі краще.

Ірландський віскі

Ведеться багато суперечок про походження ірландського напою, але яка різниця зроблено воно в горах Шотландії або руками ірландців, якщо головна відмінність в його смаку.

Віскі, зроблений ірландцями, має свої особливості:

 • Ірландський віскі має м'який смак, вважається більш легким і солодше, ніж шотландський.
 • При вживанні відчуваються вершкові нотки, смак карамелі, ванілі, меду, а також присмак яблука і груші.
 • Аромат видає нотки деревини, фруктів, сіна, ялівцю.
 • Колір в основному коливається від блідо-золотистого до насиченого золотого і коричневого.

виготовлення

Основою для виготовлення віскі зазвичай є ячмінний солод, жито, овес, пшениця і вода. Спочатку зерно замочують у воді шарами на два дні, де вони проростають. Потім зерна поміщають в піч для створення м'якого смаку солоду. Перетирають ячмінь разом з солодом і заливають гарячою водою для видалення зайвого цукру і крохмалю, а потім додають дріжджі для бродіння на два дні. Далі спирт піддається потрійний перегонці і витримується в дубових бочках не більше 700 літрів, орієнтуючись на остаточний продукт готового смаку віскі.

різновиди

Існує кілька видів ірландського віскі в залежності від смакових якостей і типу перегонки:

 • односолодовий - в складі має ячмінь, що переганяється в класичному перегінному кубі, вважається найбільш чистим і якісним.
 • однозерновой - створюється без проростків зерна і відповідно не має вираженого аромату і смаку, найчастіше використовується для змішування напоїв.
 • чистий - виготовляється з пророщеного і не пророщеного зерна в класичному перегінному кубі.
 • купажірованний - в складі комбінуються будь-які сорти, вживають як в чистому, так і змішаному з іншими напоями вигляді.

поєднання

Ірландський віскі має багато варіацій, його вживають як в чистому, так і змішаному вигляді. Найчастіше до напою додають кубики льоду, кава. Ірландський віскі добре поєднується з різними видами сиру, морепродуктами і м'ясом.

шотландський віскі

Шотландський віскі або, як його ще називають, скотч раніше вважався напоєм продовження життя і лікування багатьох болячок. А зараз, його назва офіційно закріплено в законодавстві Великобританії.

Шотландський віскі має свої особливості:

 • Шотландський віскі у своєму ароматі містить нотки свіжості, квітів, фруктів і диму.
 • Колір в основному коливається від солом'яного до бурштинового.
 • При вживанні відчуваються нотки карамелі, меду, фруктів з довгим післясмаком.

Особливість шотландського віскі в тому, що зазвичай витримка готового продукту повинна бути не менше 40% і триває вона не менше 3 років. А додатково до віскі забороняється вносити нічого більш ніж воду і спиртову карамель.

технологія

Технологія виробництва не сильно відрізняється від ірландського віскі, але кінцевий результат значимо відрізнити. Спочатку замочують зерна на 10-15 днів. Потім їх сушать димом від деревного вугілля, що є найбільш важливою частиною при виготовленні, адже саме цей процес впливає на створення майбутнього смаку віскі. Зерна заливають окропом на 10:00. Після чого додають дріжджі і залишають бродити. Готову сировину підлягає подвійній перегонці і витримці в дубових бочках з-під хересу, іспанське кріплене вино, не менше 3 років.

різновиди

Види шотландського віскі:

 1. односолодовий - виготовляється шляхом подвійної перегонки з солоду і води.
 2. зерновий - в складі має ячмінь, жито, пшеницю і кукурудзу і виготовляється на одній віськікурне.
 3. купажірованний - отриманий із зернових і солодових компонентів на різних віскікурні.
 4. купажірованний солодовий - отриманий з різних видів солодових сортів.
 5. купажірованний зерновий - в складі різні види зернових сортів.

вживання

Шотландське віскі вважається міцним напоєм. Належить пити його в чистому вигляді, але не кожен зможе подолати стакан цього дивовижного продукту, тому його розбавляють водою, додають лимон, вермут, цукор, мед, лікер і не тільки. Віскі вживають з різними закусками, шотландський віскі добре поєднується з копченою рибою, морепродуктами, устрицями.

Головні відмінності ірландського і шотландського віскі

Смакові якості:

 • Шотландське віскі має смак меду, карамелі, яблук, морської солі, винограду і прянощів за рахунок сушки солоду димом від деревного вугілля відповідно виражений запах диму.
 • Ірландський віскі м'якший і легкий з делікатним присмаком, що досягається шляхом додавання житнього і вівсяного зерна і технологією потрійної перегонки.

Технологія виробництва:

 • Шотландський напій підлягає подвійній перегонці і витримці не менше 3 років. Виготовляють їх ячменю і ячмінного солоду.
 • Ірландський віскі підлягає потрійний перегонці і в складі крім ячменю також жито, пшениця і овес. Останнім часом додають мед, шоколад і різні трави. При виготовленні не використовується торф'яної дим.

вживання:

 • Шотландський віскі найчастіше вживають в чистому вигляді.
 • Ірландський вид використовують в різних варіаціях з додаванням в кава, сік, колу і не тільки.

Назва:

 • На пляшках шотландського віскі зображено "Whisky".
 • На пляшках ірландського віскі зображено "Whiskey".