У чому різниця між йорком міні і стандартом

Йоркширський тер'єр - одна з найвідоміших порід собак-компаньйонів. Ці маленькі, але хоробрі собаки були виведені ще в 19 столітті в графстві Йоркшир, Англія. За життєрадісність, щедрість і вірність вони дуже популярні серед собаківників.

стандарт породи

Йорки вважаються однією з найменших порід. Згідно зі стандартами FCI, AKC і РКФ, в яких міститься докладний опис зовнішнього вигляду і характеру собаки, вага дорослої особини може бути до 3,2 кг. При цьому обумовлюється, що будь-яке відхилення від прийнятої норми вважається дефектом, а значить, призводить до дискваліфікації.

Серйозність нестачі залежить не тільки від ступеня відхилення від норми, а також від того, наскільки сильно він впливає на здоров'я собаки. Нижня межа ваги не прописана в жодному зі стандартів, але чим нижче вага особини, тим вище ймовірність різних захворювань. Розумною нижньою межею залишається 2,4-2,3 кг.

Міні, мікро йорки

"Максі", "мідл", "міні", "мікро" - всі ці слова часто зустрічаються в оголошеннях про продаж цуценят, а також на тематичних форумах. Згідно з міжнародними стандартами, йоркширського тер'єра не класифікують за вагою. Таке досить умовний розподіл зустрічається тільки в Росії або в країнах ближнього зарубіжжя, не будучи офіційним.

Залежно від особистого бачення породи конкретного заводчика кордону між класами можуть встановлюватися так:

  • "Міні" - від 1 кг до 2 кг.
  • "Мідл" - від 2 до 2,5 кг.
  • "Максі" - від 2,5 кг до 3,2 кг.

Найчастіше під стандарт потрапляють "мідл", "максі". У всьому іншому світі "міні", а також "мікро" йорки вважаються шлюбом.

Вибір, а також покупка цуценя

Незалежно від ваги, Йорку притаманні всі ті якості, які зазвичай характеризують тер'єрів. Сміливі, надзвичайно цікаві, невтомні, дуже доброзичливі, а також знаходять контакт практично з будь-якими живими істотами. Ці собаки не тільки готові обдарувати увагою кожного, але і постійно потребують його самі.

Бажаючи придбати нового друга, варто спочатку вирішити для чого взагалі вам собака. Якщо мета - розведення, то тоді тільки стандарт. Слід звернути увагу на офіційні кінологічні клуби, список яких є на сайті РКФ. Сходити на собачу виставку, познайомитися з заводчиками. Уважно вивчити родоводи батьків. Чи не соромитеся дізнаватися те, в яких умовах проходила вагітність сучки, ніж її годували. Чим годують щенят, в яких умовах вони живуть. Коли були зроблені щеплення, дегельмінтація тварин.

Якщо ж ви просто хочете одного, то алгоритм дій аналогічний. Але можна сміливо не переплачувати за цуценя батьків-чемпіонів.

На свій страх і ризик можна придбати цуценя не в розпліднику, але тоді немає ніякої гарантії, що дотримувалися всі умови вирощування, а собака буде здоровою, міцною, потрібної породи.

Секрети міні собак

Офіційно собаки з маленькою вагою не допускаються до розведення. Але це не проблема для звичайного розведення.

Так звані міні йорки виходять декількома способами. Це або найдрібніший щеня в посліді від пари стандартних, з нормальною вагою, собак. Або ж результат спаровування пса-Міника і сучки-стандарту. Сучка ні в якому разі не може бути маленького ваги, тому що є ризик померти під час пологів або під час вагітності.

Іноді під виглядом міні, або навіть мікро собаки недобросовісний заводчик може продавати карлика. У гонитві за швидкою наживою деякі собаківники недогодовують своїх цуценят, домагаючись дуже маленького ваги щенят. Звичайно ж, такі собаки в майбутньому мають погане здоров'я і нестабільну психіку.

Маленький вага таїть в собі багато явних і прихованих небезпек для тварини. Наприклад, при малому або недостатній вазі собака гірше переносить наркоз, що може викликати безліч проблем при лікуванні різних захворювань, які рано чи пізно виникають у будь-яких собак. Для маленького тер'єра укус звичайної оси може обернутися анафілактичним шоком зі смертельними наслідками.

Більш дрібні представники породи не тільки можуть мати слабке здоров'я. Кістки міні йорков більш крихкі і тонкі. А значить, ці малюки вимагають до себе більше уваги. Невдалий стрибок з рук або з дуже високого дивана для нього може закінчитися вивихом, переломом лапи.

Кого ж віддати перевагу

Незважаючи зовнішню схожість і офіційну позицію кінологічних організацій, відмінності між Миники і стандартом все ж є. І криються вони не тільки в цифрі на вагах.

Якщо одна з цілей придбання одного - данина моді, то міні йорк просто ідеальний вибір. І на руках можна довго нести, і в сумці добре поміщається. До того ж, миники більш спокійні, ніж їхні більші і верткі побратими і утримати їх легше.

Міні йорки стають хорошими і вірними друзями для літніх, а також людей з обмеженими можливостями. Таку собаку легко втримати як на руках, так і на повідку. Завдяки маленькій масі тіла її ривки не завдають болю і незручностей.

Миники категорично не підходять для тих, хто хоче серйозно займатися розведенням породи.

Любителям довгих піших прогулянок підійде тільки стандартний варіант. Якщо мається на увазі, що собака буде теж гуляти пішки. Міні йорк не в змозі перенести довгі піші прогулянки або забіги.

Обидва варіанти не підходять для людей, не готових заплатити хороші гроші за цуценя. Зазвичай міні екземпляри коштують дорожче своїх побратимів. Важливим фактором, що впливає на кінцеву ціну цуценя йоркширського тер'єра, є родовід батьків.

І хоча більшість заводчиків з побоюванням ставляться до покупців з дітьми, все ж щеня декоративної собаки може стати хорошим другом для дитини. Але тут працює кілька умов. Дитина повинна бути вже не зовсім маленьким і чітко усвідомлювати причинно-наслідковий зв'язок своїх вчинків. А також брати хоч і невелику, але відповідальність за інших. Наприклад розуміти, що маленький пухнастий друг може втомитися і не захотіти грати прямо зараз і не варто тягнути улюблену собаку за лапи з-під дивана.

Зрозуміло, що тендітні міні йорки не підходять для сімей з дітьми. Але цікавий, сміливий і добродушний терьерчики звичайного розміру може скласти чудову компанію дитині.

Не настільки важлива мета придбання щеняти - розведення або просто для душі. Головне, щоб новий член родини був здоровий, довгі роки радуючи Вас.