У чому різниця між аптекою і аптечним пунктом?

Важко уявити сучасне життя суспільства без застосування лікарських засобів. Люди завжди будуть мати потребу в лікуванні своїх захворювань, і цей факт особливо приваблює підприємців, які роблять вибір у бік бізнесу в цій індустрії. На сьогоднішній день в кожному місті налічується величезна кількість аптек і аптечних пунктів. Незважаючи на те, що обидва види організацій зможуть задовольнити потребу клієнта, різниця в них все ж таки присутня.

Аптека

Аптека є особливим закладом охорони здоров'я, діяльність якої передбачає виготовлення та відпуск лікарських препаратів. Також вона включає в себе реалізацію предметів гігієни та дезінфекції, перев'язувальних матеріалів, оптики і косметичних засобів. Такі підприємства розташовані в окремих приміщеннях, площа яких залежить від обсягу роботи. Деякі об'єкти, крім торгової зони і місця зберігання медикаментів, мають приймальню, рецептурну і бокс для виготовлення ліків.

Посади співробітників припускають вищою фармацевтичною освітою. Головна функція роботи на такому підприємстві - це коректне зберігання ліків, з метою не допустити втрату їх доброякісності при відпустці населенню і медичним установам.

Аптечний пункт

Аптечний пункт - це філія аптеки, який організований для постачання населення готовими медикаментами, перев'язувальними матеріалами. За площею він зазвичай менше попереднього розглянутого об'єкта, додаткові полиці і стелажі відсутні, а також немає матеріального залу. Часто їх розташування доводиться на сільську місцевість, або фойє поліклінік та інших медичних установ. Для існування такого підприємства зовсім необов'язково мати головний офіс, що вже давно взяли на замітку підприємливі бізнесмени.

У чому подібність цих об'єктів

Різні назви організацій не змінюють основну суть їх діяльності. Для більшості клієнтів не має значення, де купувати ліки, в аптеці або аптечному пункті, так як в обох точок є явні подібності:

 • Роздрібна діяльність. Обидві установи охорони здоров'я займаються роздрібним продажем лікарських препаратів, необхідних населенню і медичним установам.
 • Безкоштовні ліки. Законодавство РФ в обох випадках передбачає надання громадянам безкоштовних лікарських препаратів.
 • Перша медична допомога. В обов'язки персоналу будь-яких торгових точок, що реалізують лікарські препарати, входить надання медичної допомоги людині в разі його погане самопочуття або надзвичайної події.
 • Консультація. В обох організаціях співробітник повинен, крім продажу медикаментів, консультувати клієнта з усіх його питань, а при необхідності дати рекомендацію про відвідування того чи іншого лікаря.
 • додатковий товар. Крім лікарських препаратів, два підприємства мають однакові права на реалізацію таких товарів, як: засоби діагностики, бади, косметика, окуляри, предмети догляду за дитиною і засоби першої медичної допомоги.

Різниця між аптекою і аптечним пунктом

Коли людині необхідно купити ліки, він не надає значення назвою точці продажу. Але не дарма ці дві організації мають різні визначення, адже у них є безліч вагомих відмінностей:

 1. Площа. Аптека передбачає площу не менше 90 квадратних метрів, в той час, коли інша організація може обмежитися мінімальними 12 квадратами.
 2. адміністративний кабінет. В аптечному пункті часто відсутня кабінет адміністрації, коли на території більш масштабного підприємства він обов'язковий. Це пов'язано з різним рівнем кваліфікації персоналу в обох об'єктах.
 3. сильнодіючі препарати. У філіях заборонено реалізацію психотропних, наркотичних та отруйних медикаментів, в той час, коли для першого розглянутого об'єкта таких обмежень немає і він включає в себе повний перелік послуг.
 4. предмети прокату. Аптека має право організовувати прокат медичного обладнання, на відміну від іншої установи, що не має такої можливості через відсутність ліцензії.
 5. виготовлення ліків. Діяльність аптечного пункту не передбачає виготовлення препаратів і, відповідно, не може мати рецептурно-виробниче приміщення, а ось у організації більш широкого масштабу є повне право на здійснення даного процесу.
 6. Взаємодія зі закладами охорони організаціями. Установи великого масштабу, на відміну від інших, зобов'язані тісно співпрацювати з вищими просвітницькими та закладами охорони організаціями, і при необхідності ставити їх до відома про наявність наявних медикаментів.

У яких випадках краще звернутися в ту чи іншу організацію охорони здоров'я

Як з'ясувалося, крім явних на перший погляд подібностей в діяльності аптеки і аптечного пункту, у даних установ існує безліч відмінностей, які можуть виразно вплинути на здійснення реалізації відпускаються ліків. Незважаючи на це, вимоги з боку закону до співробітників обох підприємств однакові. Адже торгівля медикаментами має на увазі не тільки комунікативні навички і знання асортименту, а й відповідну освіту.

Аптека представляє широкий вибір лікарських засобів, БАДів, ортопедичних товарів і іншого ліцензованого асортименту. Якщо людині потрібно придбати сильнодіючий психотропний препарат, необхідно звернутися в організацію охорони здоров'я такого типу. Тут громадяни так само мають можливість взяти медичне обладнання напрокат, що в пунктах та кіосках неможливо. Бувають ситуації, коли деякі захворювання не піддаються дії готових препаратів. У таких випадках лікар виписує рецепт, який вимагає виготовлення протягом якогось часу. Ця процедура властива тільки організаціям даного виду.

Так як площа аптечного пункту найчастіше значно менше, ніж в попередньому даному об'єкті, то і масштаби асортименту будуть мінімізовані. Але, тим не менше, медикаменти підбираються відповідно до запитів покупців. Для роботи в даному закладі охорони здоров'я досить 5 осіб, включаючи керівника - провізора. Такі організації знаходяться в основному на території лікарень або в далеко відведених населених пунктах, тому вони оснащені всім необхідним товаром, який користується попитом, за винятком наркотичних і психотропних медикаментів.

Незважаючи на очевидну різницю між аптекою і аптечним пунктом, завдання керівництва і персоналу полягає не просто в безглуздою реалізації препаратів з метою збільшення товарообігу. В першу чергу вони вважають своїм обов'язком надати кваліфіковану допомогу клієнту. Існує безліч прекрасних фахівців в професіоналізмі яких можна не сумніватися.