У чому різниця ретривером і лабрадором

Ретрівер і лабрадор по праву вважаються народними улюбленцями. Ці дві породи однаково популярні у всіх куточках планети. Досить часто їх плутають між собою. З першого погляду представники вкрай схожі з один з одним. Однак відмінності все ж є і при виборі вихованця їх слід враховувати.

ретрівер

Ретривер - це мускулистий собака з широкими грудьми і коротким тулубом. Кобель в холці досягає 55-60 см, сука подрібніше - 50-56 см. Хвіст візуально нагадує хвіст болотних бобрів з невеликою кількістю довгу шерсть знизу. На грудях може розташовуватися світла пляма. Лапи не надто довгі з невеликими перетинками між пальців.

Ретривер добре пристосовуються до нових обставин, але погано переносять самотність. Вони по праву вважаються "компанійськими" собаками. При відчутті самотності починають шуміти і робити різні проказні, вимагаючи таким чином уваги господарів. Регулярні фізичні навантаження допоможуть направити енергію улюбленця в правильне русло.

Представники цієї породи без проблем уживаються з іншими вихованцями в сім'ї. Фахівці рекомендують дресирування з ранніх років, щоб сформувати грамотну поведінку собаки в соціумі.

Порода дуже ненажерлива. Вихованець буде їсти стільки, скільки йому дадуть. Тому ретривера необхідно обмежувати, щоб він не набрав вагу.

Лабрадор

Лабрадори залучають своїм атлетичним видом. За розміром схожі з ретриверами. Різниця становить буквально кілька сантиметрів і звичайній людині складно відрізнити породи за такою ознакою. Хвіст покритий переважно короткою шерстю.

Як і ретривер, лабрадор потребує фізичних навантаженнях. Без неї він буде жувати і зносити все на своєму шляху. Але після прогулянки з іграми і бігом, пес засне ангельським сном. Лабрадор схильний до ожиріння. Особливо швидко вагу набирає молодняк.

Різниця в походженні

Однією з відмінностей порід вважається походження. Точне походження лабрадорів донині не встановлено. Вважається, що вони потрапили з східного узбережжя Канади, де раніше розташовувалися рибальські села. Виводили породу з метою допомоги лову риби та перетягування мереж. Батьківщиною ретриверов вважається Англія. Шотландський лорд присвятив чимало років, щоб вивести ідеальну породу для полювання на велику дичину.

Видимі відмінності між породами

Відмінності між представниками порід по зовнішній ознаці можна умовно розділити на кілька підпунктів:

  1. Забарвлення. У ретриверів допустимої кольоровою гамою вовни вважається будь-який відтінок золотого: від слабкої позолоти до насиченою, з присутністю блідих помаранчевих тонів. Лабрадори бувають тільки 3 кольорів: шоколадного, чорного і палевого окраса. З останнім часто виникають плутанини.
  2. Будова корпусу. Лабрадори статні, гордо дивляться вперед з високо піднятим хвостом. У ретриверів будова трохи простіше. За рахунок довгої шерсті корпус здається не таким накоченим, ніж у його побратима. Найчастіше пси цієї породи несуть хвіст спрямованим вниз, як продовження лінії спини.
  3. Форма голови. Голова лабрадора виглядає масивно і ніби потовщеною, у ретривера навпаки - вона трохи менше і його обличчя візуально здається худіше і витонченіше.
  4. Вовна. Лабрадори вважаються водоплавними собаками. Їх шерсть покрита спеціальним нальотом, який захищає її від намокання. При доторканні пса здається, що він покритий чимось слизьким. Волос буває тільки прямий, середньої довжини. У ретривера шерсть довша, в деяких місцях спостерігаються легкі хвилі або сильна курчавость. Уздовж тулуба присутні вичіски, на 1-2 тони світліше основний вовни.
По суті дві породи дуже схожі. Але характер у них різний. Ретривер - це життєрадісний веселун, а лабрадор - ставний і манірний аристократ. У них навіть вирази облич різні. Перший дивиться на світ немов, не помічаючи нікого навколо, другий пильно спостерігає за навколишнім світом, кидаючи виклик поглядом всім навколо.

Собака і дитина
Дуже часто собак набувають для дітей. При виборі породи дуже важливо враховувати характер представників і ставлення до молодшого покоління. Однак не варто забувати, що від виховання залежить багато чого. Лабрадорів краще брати в сім'ю з підрослими дітьми, оскільки пес надзвичайно активний і часто може різко рвонути за пробігають котом. Підліткам, які не сидять на місці, сподобається проводити вільний час з таким вихованцем.

Як няньки у ретриверов немає конкурентів. Вони стримані і спокійні, будуть покірно терпіти повзання маленьких дітей по собі і їх витівки. Собаки цієї породи стануть найкращим другом малюка, якому будуть довіряти найпотаємніші секрети.

Обидві породи непогано уживаються в квартирі, за умови рухливого способу життя і регулярних прогулянок. Живуть в середньому 10-13 років. Лабрадори і ретривери доброзичливі і товариські. Суєта і крики їм не страшні. Їх здорову психіку цілком можна позаздрити. Можна сказати, що вони життєрадісні і невгамовні.

Недоліків у представників порід практично немає. Пси дуже прив'язуються до господарів, тому не варто залишати їх на самоті на тривалий час. Велелюбне ставлення спостерігається до всіх оточуючих, в тому числі незнайомим. Тому ретривери і лабрадори не зважають сторожовими собаками. Даний аспект цілком можна вирішити за допомогою дресирувань і виховання з дитинства.

Незалежно від породи собаки, їй необхідно приділяти увагу і займатися вихованням. Без дресирування будь пес перетворитися в пекельну бестію. Лабрадори і ретривери - віддані компаньйони і надійні друзі, які стануть повноцінним членом сім'ї.