У чому різниця стандартів wcdma або gsm?

Ці абревіатури зустрічаються в списках стандартних налаштувань мобільних телефонів. «Просунуті» моделі пристроїв зв'язку пропонують самостійний вибір користувачем одного з них (або режиму, де автоматично пристрій здійснює вибір між ними). Щоб встановити прийнятний, кращий з трьох режимів, необхідно знати, що таке GSM, що його об'єднує / відрізняє від WCDMA.

GSM і WCDMA, що відносяться до стільникового зв'язку, це певного роду стандарти, які визначають параметри її функціонування. Їх використовують оператори для передачі даних (різного роду) між стільниковими пристроями. Ці стандарти представляють різні покоління (друге і третє) стільникового, цифрового зв'язку. Основна відмінність між цими стандартами - вид зв'язку - лягло в опис поколінь зв'язку, що використовуються стільниковими пристроями: 1G - аналогова зв'язок, стандарт 2G представляє цифровий зв'язок, 3G є широкосмугової цифрової зв'язком.

Що таке GSМ?

Назва стандарту GSM можна віднести до абревіатури. Хоч і найменування групи, покладене в його основу - Groupe Spécial Mobile - вже трансформувалося в Global System for Mobile Communications. Цей стандарт використовується глобально, будучи по суті першим зразком цифрового стільникового зв'язку (а не подобою аналогової в стільникових пристроях, як 1G).

Випущений стандарт GSМ до 90-х років Європейським інститутом ETSI, які займаються розробкою стандартизації електрозв'язку. В його основу покладено принципи поділу каналу TDMA, шифрування з відкритим ключем, забезпечення безпеки зв'язку і передачі цифрових даних високого ступеня.

Характеризується стандарт GSM наданими користувачам стільникових пристроїв послугами:

обміну даними (Синхронного і ассінхронном), в цьому числі і пакетна передача даних, іменована GPRS.
передачі інформації у вигляді:

  • Речі.
  • текстових повідомлень.
  • факсу.

Також він має на увазі виконання таких функцій (необов'язкових):

  • Визначення номера, з якого на стільникове пристрій надходить дзвінок.
  • Переадресацію дзвінка (умовна та / або безумовна) на інший номер.
  • Утримання в очікує, режимі.
  • Конференцзв'язок, яка об'єднує кілька стільникових пристроїв.

Що таке WCDMA?

Який стосується третього покоління стільникового (використовуваної мобільними пристроями) зв'язку стандарт WCDMA, спочатку розроблявся як надбудова, вдосконалює стандарт GSM, покоління 2G. В його основу лягли цілих сім міжнародних проектів. Він базується на DS-CDMA - особливою технологією поділу каналів, більш перешкодостійкою і зі збільшеною пропускною спроможністю.

Стільникове пристрій, використовуючи стандарт WCDMA, виконує ідентичні функції передачі голосової, цифрової інформації. Швидкість і якість (в основному передачі даних, а не голоси) при цьому вище. Тому WCDMA, так звана 3G-зв'язок, найбільшим чином відбивається на роботі пристрою в інтернеті.

У чому відмінності стандартів?

Обумовлюються відмінності згаданим раніше способом поділу каналів, використання частотного ресурсу. GSM стандарт передбачає тимчасове розділення каналів. Відбувається цей, як виділення абоненту маленької частотної смуги на певний часовий відрізок.

Стандарт же третього покоління - WCDMA - використовує кодове розділення потоку інформації. В цьому випадку, різного роду інформація між стільниковими пристроями передається по широкій смузі частот. Це пояснює назву цього стандарту - Wideband Code Division Multiple Access (Тобто, доступ широкий і множинний, з характерним кодовим поділом).

Для звичайного користувача перевагами вибору WCDMA стануть:

  • Менша кількість перешкод при розмові.
  • Велика швидкість інтернету.

Але при цьому, GSM все одно залишається більш поширеним. Пояснюється це великою, стабільним покриттям мережі. Багато поселень і незаселені райони не входять в радіуси дії WCDMA. Крім того, і багато телефони, випущені раніше, "не налаштовані" на роботу в даному стандарті зв'язку.

Також вибір певного стандарту стільникового зв'язку безумовно потягне за собою зміни в енергоспоживанні мобільного пристрою. У режимі GSM працездатність засоби зв'язку значно довше, ніж в WCDMA.

Коли якийсь стандарт вибрати?

Якщо телефон передбачає можливість самостійної установки режиму роботи в певному стандарті, то відштовхуватися у виборі потрібно від потреб. Умовно кажучи, GSM - для постійної, гарантованої зв'язку без "надмірностей" і доповнень у вигляді інтернет-серфінгу і відеодзвінків. WCDMA ж має плюс - швидкий інтернет. Автоматичний вибір самим стільниковим телефоном з них поєднує в собі переваги того чи іншого, але "з'їдає" багато заряду телефону.